piszczy lampka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sylwester87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 17:36
Lokalizacja: zabłudów
Kontakt:

piszczy lampka oleju

Post autor: sylwester87 » czw sty 01, 2009 20:48

witam mam mały problem od czasu do czasu wlacza mi sie pisk olejenia i kontrolka zapala sie ne wiem w czym jest problem poniewarz olej w silniku jest wiec nie wiem prosze o jakas pomoc...pozdrawiam



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » czw sty 01, 2009 21:03

Sprawdź czy to co masz w misce olejowej na pewno jest olejem a nie mieszaniną oleju i paliwa lub mieszanki oleju z płynem chłodniczym z powodu uszkodzonej uszczelki pod głowicą lub zużytych pierścieni tłokowych

Jeśli na miarce od oleju zobaczysz oczka jak w rosole to zły znak podobnie intensywny zapach benzyny.

Napisz Kolego jaki masz silnik w swoim Golfie.


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » czw sty 01, 2009 21:10

albo jakiś czujnik,instalacja lub sam licznik,zapala się kontrolka oleju po włączeniu zapłonu?robi to na wolny chobrotach?czy podczas jazdy na dużych?



switekkk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob gru 27, 2008 18:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: switekkk » czw sty 01, 2009 23:17

Sprawdź czy masz dobrze wpiętą kostkę do licznika.Ja miałem ten sam problem.



Awatar użytkownika
sylwester87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 17:36
Lokalizacja: zabłudów
Kontakt:

Post autor: sylwester87 » pt sty 02, 2009 11:17

silniek mam 1,8 benzyna bez gazu..a na bagnecie nie widac zadnych oczek...

[ Dodano: 02 Sty 2009 10:19 ]
jak przekrecisz stacyjke to zachowuje sie normalnie zapalaja sie kontolki a zaczyna piszczec podczas jazdy na wyzszych obrotach



Buli fan VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 16:30
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Buli fan VW » pt sty 02, 2009 11:43

sylwester87 pisze:jak przekrecisz stacyjke to zachowuje sie normalnie zapalaja sie kontolki a zaczyna piszczec podczas jazdy na wyzszych obrotach
W takim razie proponuję wizytę u mechanika i sprawdzenie ciśnienia oleju. Mechanik wykręca czujnik ciśnienia i podłącza tam manometr.

Mam dane dla silnika ADZ i można przyjąć, że przy rozgrzanym silniku (temperatura oleju 80 stopni) przy 2000 obr/min ciśnienie oleju powinno wynosić min. 2,0 bar

Jeśli będzie ok to wystarczy wymienić czujnik, jeśli nie uda się osiągnąć tego wyniku oznacza to albo uszkodzony regulator ciśnienia oleju, zużytą pompę olejową albo zużyte już panewki.


PozdraVWiam!

Awatar użytkownika
To_masz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 13:14
Lokalizacja: WL

Post autor: To_masz » pt sty 02, 2009 14:44

podobny objaw miałem jak zmieniłem czujnik ojeju( dodam że ten przy filtrze) o złych parametrach( tamten pzreciekał), po jakim czasie jazdy załączał sie piszczyk i kontrolka. Wymieniłem na prawidłowy i jest oko
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 14:45 przez To_masz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt sty 02, 2009 22:19

Można by wymienic ten czujnik przy filtrze,bo to tylko on jest odpowiedzialny,koszt nie wielki ,a radości może byc wiele.



jasiuekonom

Post autor: jasiuekonom » pt sty 02, 2009 23:27

gdy sprawdzisz cisnienie i bedziesz mial dobre to zmien czujniki ( i bialy i brazowy) jeden jest 2 bar a drugi 4 bary. jezeli jednak bedziesz mial male cisnienie to zmien sobie olej na gestszy, wymien filtr oleju i zmien pompe oleju i uszczelke miski olejowej, ja mialem 0,8 bara na 2000tys obrotow i po zmianie tego wszystkiego mam 1,4 bara wiec roznica duza lecz przyczyna w moim samochodze to panewki wiec wiekszego cisnienia juz nie wycisne, gdy nic nie pomoze i dalej bedzie piszczec to odlacz przewod od bialego czujnika i zmasuj go to nie bedzie piszczec
powodzenia

ps:sprawdz jeszcze czy w dobrej kolejnosci masz czujniki podlaczone, bialy (4 barowy) powinien byc od strony chlodnicy natomiast brazowy (2 barowy) od strony silnika
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 23:28 przez jasiuekonom, łącznie zmieniany 1 raz.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » pt sty 02, 2009 23:41

jasiuekonom pisze:jezeli jednak bedziesz mial male cisnienie to zmien sobie olej na gestszy, wymien filtr oleju i zmien pompe oleju i uszczelke miski olejowej, ja mialem 0,8 bara na 2000tys obrotow i po zmianie tego wszystkiego mam 1,4 bara wiec roznica duza lecz przyczyna w moim samochodze to panewki wiec wiekszego cisnienia juz nie wycisne, gdy nic nie pomoze i dalej bedzie piszczec to odlacz przewod od bialego czujnika i zmasuj go to nie bedzie piszczec
tak i najlepiej zrobic z samochodu dziada ktory do niczego innego oprocz zlomawania sie juz nie nadaje...jak male cisnienie i bierze olej, to najlepiej zalac mineralny, jak cos tam jeszcze to odlaczyc zeby nie piszczalo... :panna: :panna: jesli takie maja byc porady, to lepiej ich nie udzielac. Wymiana panewek na nominalne to koszt ok 200zl i mamy samochod sprawny ktory nie bedzie stwarzal takich problemow... prosty olej mineralny bez zaawansowanych dodatkow to mozna sobie wlewac do kosiarki ogrodowej, a nie do samochodu..



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pt sty 02, 2009 23:56

haps pisze:tak i najlepiej zrobic z samochodu dziada ktory do niczego innego oprocz zlomawania sie juz nie nadaje...jak male cisnienie i bierze olej, to najlepiej zalac mineralny, jak cos tam jeszcze to odlaczyc zeby nie piszczalo... jesli takie maja byc porady, to lepiej ich nie udzielac. Wymiana panewek na nominalne to koszt ok 200zl i mamy samochod sprawny ktory nie bedzie stwarzal takich problemow... prosty olej mineralny bez zaawansowanych dodatkow to mozna sobie wlewac do kosiarki ogrodowej, a nie do samochodu..
TAK JEST popieram. A ty Kolego szanowny jasiuekonom takich rad lepiej nie udzielaj ludziom. Mimo to szacunek. [-X


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob sty 03, 2009 00:28

jasiuekonom pisze:gdy sprawdzisz cisnienie i bedziesz mial dobre to zmien czujniki ( i bialy i brazowy)
te czujniki nie są zamienne,bo każdy z nich ma inną zasadę działania,jeden zwiera ,drugi rozwiera przy nominalnym ciśnieniu.



Awatar użytkownika
blazejm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 21:16
Lokalizacja: Dobrzyca
Kontakt:

Post autor: blazejm » sob sty 03, 2009 01:41

kolego haps, a co niby jest takiego złego w oleju mineralnym że uważasz lanie go za zło ostateczne? Ja leje do mojego 1,8 ABS mineralny i wszystko śmiga jak należy. Nie ma problemów z rozruchem na mrozie ani nic. Dodam że olej zmieniam co ok.7tys km. Kiedyś (nawet nie tak dawno temu bo w większości aut z lat 90) lało się tylko oleje mineralne i wszystko było ok, jak pojawiły się syntetyki i półsyntetyki to nagle mineralne takie "złe" się stały i nikt ich nie poleca. 1,8 ABS to nie jest żaden nowoczesny silnik i na pewno mineral mu nie zaszkodzi.


[b][color=indigo]Moja Golfinka: :D [/color] (wszystkie foty na 1-szej stronie ;) )
http://vwlkp.pl/viewtopic.php?t=158[/b]

Awatar użytkownika
To_masz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 13:14
Lokalizacja: WL

Post autor: To_masz » sob sty 03, 2009 03:02

blazejm, popieram, ja leje texaco mineralny od 6 lat mimo ze jest po remoncie, i zbiera sie jak talala, nie jednego 1.8 wy.....mam

wymien ten czujnik a wszytko bedzie grało
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2009 03:20 przez To_masz, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości