czy to napewno termostat?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

czy to napewno termostat?

Post autor: xperl » czw sty 01, 2009 14:50

Witam. Mam problem od czasu wymiany plynu chlodzacego, temperatura nie osiaga 90*C, po przejechaniu 40km, temperatura siega kreski pierwszej po lewej od 90*C (nie wiem ile to dokladnie jest) weze od chlodnicy sa cieple, gorny jest bardziej cieply niz ten dolny, czyli rozumiem to tak ze termostat sie nie zamyka... jest caly czas otwarty i woda idzie caly czas na chlodnice?

Pozdr ;>



Awatar użytkownika
mateusz18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw paź 25, 2007 21:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mateusz18 » czw sty 01, 2009 15:52

No jesli termostat sie nei zamyka to silnik jest caly czas schladzany i nie osiagnie 90 stopni.
No ale teraz jest zima, nieiwem jak w mk4 ale w mk3 trudno usyzkac 90 stopni w zimie na mrozie, wszysc borykaja sie z tym problemem wlasnie.



xperl
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:36
Lokalizacja: Poznan

Post autor: xperl » czw sty 01, 2009 17:50

ale dobrze rozumiem to ze skoro silnik nie osiagnal 90*C a dolny waz od chlodnicy jest lekko cieply to znaczy ze termostat jest caly czas otwarty... czyli zepsuty? ;) mam swojego mk4 od 2 lat i czy lato czy zima po 10km osiagal 90*C a wskazowka sie nie ruszala... nawet przy najwiekszym upale... czasem zima spadala temp jak stalem w korku i mialem max ogrzewanie wlaczone, dopiero po wymianie plynu tak sie dzieje...



Awatar użytkownika
mateusz18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw paź 25, 2007 21:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: mateusz18 » czw sty 01, 2009 18:12

tak, jesli dolny waz jest cieply taki jak gorny to znak ze termostat sie otwarl,
to pewnei termostat ci wysiadl w pozycji otwartej, wtedy silnik nie osiagnie temp. 90stopni,
czyli wychodzi na to ze termostat



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 269 gości