Jak działa oświetlenie rejestracji na klapie bagażnika???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Jak działa oświetlenie rejestracji na klapie bagażnika???

Post autor: igor002 » śr gru 15, 2004 17:28

Witam, jak w temacie, moze zauwazyliście ze jak macie załaczone światła i jak podświetlenie działa to przy podnoszeniu klapy w pewnej pozycji podświetlenie tablicy rejestracyjnej gaśnie. zastanawiam sie jak to jest zrobione, moze jakiś wyłącznik rtęciowy albo cos? ma ktoś jakieś wiadomości co tam sie dzieje i gdzie ewentualna "krańcówka" sie znajduje?

Pytam bo mnie to zastanawia, pozatym chciałem podłaczyć tam w jakis sposób alarm i oświetlenie bagażnika, wiecie, zeby nie mątować dodatkowych przełaczników. Da sie tak wogule?:)


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » śr gru 15, 2004 17:49

Cóś masz chyba spier.... bo u mnie nie gaśnie


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

dino84

Post autor: dino84 » śr gru 15, 2004 17:54

Pewnie masz gdzies kabel przelamany, bo i mi sie wydaje ze takich bajerow tam nie ma



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » śr gru 15, 2004 19:12

No prosze. I musze jechac do serwisu. U mnie nie gasnie :cry:



Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » śr gru 15, 2004 20:38

na 95% kable na przelotce tzn w gumce miedzy klapa a buda sa nadlamane...
mialem cos takiego tyle ze u mnie nie bylo wogole swiatel i wycieraczki
moze byc ze zarowki sa obluzowane w gniazdach ale malo prawdopodobne aby obie naraz
pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw gru 16, 2004 02:01

na 100 procent to nie jest usterka, spraedziłem ciagłość przewodów wszystkich przy otwartej i zamknietej klapie i wszystko gra, jest jak trzeba, połaczenia swiatełek no wszystko gra, jestem po elektronice i sie troche na tym znam, bawiłem sie z tym podczas naprawy wycieraczki tylnej, cała klapa była wybebeszona z kabelków praktycznie, tylko za cholere nie zwróciłem wtedy uwagi na taki przełacznik, wtedy o tym nie myslalem ale juz wtedy sie tak działo.

Pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje, jeszcze lookne na schematy...


Mk3 GTI 16V ABF

konjo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:16
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Post autor: konjo » czw gru 16, 2004 09:31

U mnie tez gasnie przy zamykaniu. Jednak nie ma takiego triku w zamykanym schowku. Swiatlo wtedy swieci na buty pasazera i czasami to jest meczace.


_the orange beast_

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » czw gru 16, 2004 09:57

powiem tak...
cholernie zastanawiajace to jest
...bo po kiegio diabla VW mialby w takim poczciwym golfiku montowac taki patent???????? wkoncu to jest "auto dla ludu" a nie lepsze wydanie maybacha i sa tam tylko 2 oprawki i 3 kable na krzyz ...zadnej wielkiej filozofii
reasumujac logicznie...
zanik napiecia wynika z ustawienia klapy w powietrzu...
czyli cos pod wplywem jej polozenia nie laczy...
skoro sa kable OK i jest ich ciaglosc w kazdej pozycji to wnioski sa takie:
zarowki nie lacza w gniazdach w pewnej pozycji; albo.... sila wyzsza :grin:
podlacz probnik pod gniazdo od oswietlenia klapa do gory i zobacz czy masz napiecie... jak nie ma to na kostce w bagazniku... i bedziesz wiedzial co jest

zreszta co ja cie bede uczyl wkoncu jestes elektronik :bigok:

pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » czw gru 16, 2004 13:35

wiem ze uszkodzenie kabli wykluczyles ale mimo to sprawdz je jeszcze raz na zgięciu w tej oslonie gumowej miedzy klapą a nadwoziem, u mnie wlaczala sie wycieraczka tylna jak otwieralem klape bo bylo zwarcie wlasnie tam na zgięciu.pozdrawiam



Awatar użytkownika
cyarnz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 470
Rejestracja: śr sie 18, 2004 10:49
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak działa oświetlenie rejestracji na klapie bagażnika??

Post autor: cyarnz » czw gru 16, 2004 13:41

igor002 pisze:Witam, jak w temacie, moze zauwazyliście ze jak macie załaczone światła i jak podświetlenie działa to przy podnoszeniu klapy w pewnej pozycji podświetlenie tablicy rejestracyjnej gaśnie. zastanawiam sie jak to jest zrobione, moze jakiś wyłącznik rtęciowy albo cos? ma ktoś jakieś wiadomości co tam sie dzieje i gdzie ewentualna "krańcówka" sie znajduje?

Pytam bo mnie to zastanawia, pozatym chciałem podłaczyć tam w jakis sposób alarm i oświetlenie bagażnika, wiecie, zeby nie mątować dodatkowych przełaczników. Da sie tak wogule?:)
Popsute ma :jaja: :rotfl:



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw gru 16, 2004 15:20

king66 pisze:powiem tak...
cholernie zastanawiajace to jest
...bo po kiegio diabla VW mialby w takim poczciwym golfiku montowac taki patent???????? wkoncu to jest "auto dla ludu" a nie lepsze wydanie maybacha i sa tam tylko 2 oprawki i 3 kable na krzyz ...zadnej wielkiej filozofii
reasumujac logicznie...
zanik napiecia wynika z ustawienia klapy w powietrzu...
czyli cos pod wplywem jej polozenia nie laczy...
skoro sa kable OK i jest ich ciaglosc w kazdej pozycji to wnioski sa takie:
zarowki nie lacza w gniazdach w pewnej pozycji; albo.... sila wyzsza :grin:
podlacz probnik pod gniazdo od oswietlenia klapa do gory i zobacz czy masz napiecie... jak nie ma to na kostce w bagazniku... i bedziesz wiedzial co jest

zreszta co ja cie bede uczyl wkoncu jestes elektronik :bigok:

pozdro :helm:
Właśnie wracam od mojego poczciwego golfika :hmm:

Posprawdzałem miernikiem wszystkie rpzejścia jeszcze raz jak radzicie i napiecie na zaróweczkach i kostkach, wszystko ma przejścia, powiem wiecej, zanika też napiecie do wycieraczki, tzn jest tak ze jak załacze wycieraczke i chodzi o otworze w np położeniu jej w połowie szyby to mimo to ona wraca do pozycji spoczynku, światełka gasną, działa tylko ogrzewanie szyby. jak mówiełem, wszystkie przejścia sa i napięcia też. na zaróeczkach też ok, bo podłączyłem napięcie 12v z zewnatrz po odłączeniu tego z auta i świeci cały czas mimo otwartej czy zamknietej klapy. Troche dziwna sprawa, wieksze wybebeszanie do szukania jakiegoś wyłącznika bede robił jak sie ciepło zrobi, czyli chyba nie predko:(
ale poważnie, wszystko jest ok na przewodach, a wygląda to tak jak by celowo tak sie działo bo zawsze w tej samej pozycji klapy sie wyłancza itp.

Ojciec ma to samo we fiacie marei wekend i też zadnego wyułacznika niema, sytuacja podobna, ale auto młodsze o 7 lat.

pozdrawiam i czekam na dalsze propozycje lokalizacji jakiegoś układziku wyłącznika czy co to tam jest. ja przypuszczam ze to wyłacznik rtęciowy :bajer:


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » czw gru 16, 2004 15:54

Dziwna sprawa! W sumie nie jest to glupie rozwiazanie (szczegolnie jesli chodzi o wycieraczke). Jestes pierwszym wlascicielem? Bo moze poprzednik sie nudzil i tak zrobil (skoro inni tego nie maja)....


A to, ze staruszek ma tak w marei moze swiadczyc, ze kosmici laduja gdzies w poblizu :wazup:

Nie wiem, ja sie z czyms takim nawet w porsche nie spotkalem, ale moze dlatego, ze nie zwracalem na to uwagi!


Just passing trough...

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pt gru 17, 2004 01:00

we fiacie jest tak ze na zegarze obok obrotka jest taki wskażnik które drzwi są otwarte, nawet jak troche żle zamkniesz to sie swieci, dziwne. ale jest, niema zadnego wyłacznika w okolicach tylnej klapy a jak sie jej nie domknie nawet, albo tylko 1 zamek załapie, bo są 2 z lewej i prawej, to sie swieci, moze cos w samych zamkach jest takiego bajeranckiego. ale dla tych co chcia wiedzieć to jest wersja 2.0 20v HLX ful wypas i silnik 150kucy:D fajnie to jeżdzi:D

co do golfa to jestem 2 właścicielem, jeżdził nim taki kolega taty który sie przeprowadził do niemiec, był jego pierwszym właścicielem i cały czas po de jeżdził, w lipcu go przywiozłem jak go odwiedziłem:) tata mi dał cynk:D
tak ze wiem co z nim było i nie było nic przerabiane.


Mk3 GTI 16V ABF

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » pt gru 17, 2004 01:11

ok, momi zdaniem na 99,9% sa to kabelki w laczniku, dobrze je sprawdziles? gdzie sie podpinales badajac ciaglosc obwodu? jest mozliwe ze sa pekniete w sorodku a izolacja na zewenatrz wyglada jak nienaruszona.... jedyny fabryczny przelacznik ktory byl montowany w mk2 to od oswietlenia bagaznika, znajduje sie na lewym parapecie z tyłu. Moze w tamtym miejscu ktos cos pokombinowal i dopil tam mase ale to totalnie NIE MA SENSU, po co wylaczac oswietlenie tablicy rejestracyjnej? przeciez to nie halogeny i po oczach nie daja IMHO. Sprawdz jeszcze raz dokladnie te przewody, na 99,9% tu jest przyczyna


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 360 gości