Chce wstawić neonki podświetlające nogi w aucie ale...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » sob gru 03, 2005 13:52

zgadza sie kondensator filtruje a napewno podnosi napiecie, ciekaw jestem Rafit gdzie to wyczytales ze napiecie moze podskoczyc do 15V bo przy odpalaniu auta pobor pradu znacznie sie podnosi a co za tym idzie powoduje to spadek napiecia a nie wzrost, a regulator napiecia w samochodzie powyzej 14,4 V nie przepusci napiecia po to jest regulatorem, no ale kazdy moze sie mylic moze ja a moze ten co napisal to co czytales.pozdro.



Marcin459
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 29, 2005 10:21
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Marcin459 » sob gru 03, 2005 14:06

kondensator tutaj nie ma sensu tylko stabilizator 7812 .
kondensator laduje sie napieciem np podlacza sie kondensatory pod wzmacniacze po to aby nie obciazac akumulatora i wyciagnac jak najwiekszy prad i napiecie



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » sob gru 03, 2005 14:20

Marcin459 pisze:kondensator tutaj nie ma sensu tylko stabilizator 7812 .
jak dla mnie to stabilizator tez, sam stabi nie da rady z temp a szukac miejsca na dodatkowy kaloryfer to tez bez sensu, znam duzo ludzi ktozy maja katody w deskach rozdzielczych i nic sie nie dzieje



Marcin459
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 29, 2005 10:21
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Marcin459 » sob gru 03, 2005 14:30

ja tez ni tam bym nie zakladal zadnych stabilizatorow ani kondensatorow. sam mam kilka swiecidelek ale ani jednego stabilizatora ani kondensatora



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » ndz gru 04, 2005 03:33

Rafit pisze: Ja osobiście lubie neonki i wzystko co świeci. Podoba mi się taki efekt jaki one dają, a to że inni uważają, że to wieś to już ich sprawa nie moja
Oczywiście, że Twoja sprawa bo to Ty będziesz z tym jeździł. Co do brewek to nie mam nic przeciwko nim pod warunkiem, że nie zakrywają połowy reflektora jak to się często widuje. Ja po prostu nie widzę sensu w montowaniu neoników - zbędny gadżet (jak płyta kompaktowa zawieszona na lusterku wstecznym. :-)


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz gru 04, 2005 10:23

Każdy upiększa swój samochód na własny gust. Najpierw samochód musi cieszyć oko właściciela, a dopiero później innych widzów. Ja wyznaje zasadę "Piękno tkwi w prostocie", ale niemam nic przeciwko jeśli ktoś zamontuje sobie dodatkowe gadżety (neony itp.). Uszanujmy gusty innych. Co do tych kondensatorów to chyba macie racje, nienadają się do neonów. Lepszy będzie stabilizator, ale ja bym nic nie podłączał. Popierwsze napięcie w czase rozruchu spada, a nie wzrasta. Po drugie nie są one natyle drogie, że gdyby się któryś spalił to mozna go wymienić i wtedy pomyśleć nad zabezpieczeniem.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Marcin459
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 29, 2005 10:21
Lokalizacja: Chełmno

Post autor: Marcin459 » ndz gru 04, 2005 10:37

jesli chodzi o ostatnia wypowiedz w 100% zgadzam sie z nia
kazdy ma swoj gust i kombinuje jak mu sie podba i nalezy to uszanowac



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » ndz gru 04, 2005 11:38

Marcin459 pisze:jesli chodzi o ostatnia wypowiedz w 100% zgadzam sie z nia
kazdy ma swoj gust i kombinuje jak mu sie podba i nalezy to uszanowac
Zgadzam się z Kolegami powyżej :okej:

Wieśniakiem to jest ten któremu słowo " tolerancja" sprawia problem.
Każdy ma prawo upiększać swojego gofra jak mu się podoba .

pozdrawiam wszystkich Flat



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » ndz gru 04, 2005 12:46

To też napisałem "co kto lubi". Tak jak kolega regitmc uwazam ze im prosciej tym lepiej. Golf sam w sobie jest bardzo ladnym samochodem a lepsze jest wrogiem dobrego wiec JAK DLA MNE nie ma sensu dokladac tam niczego. Takie samo mam zdanie jesli chodzi o wielkie spojlery i masywne zderzaki zamiatajace asfalt (a zawieszenie seryjne). Ja kieruje sie zasada "cywil na zewnatrz, szatan pod maska". Wtedy jest najwieksze zaskoczenie jak na swiatlach obok staje ospojlerowany, oklejony naklejkami i z roznymi innymi gadzetami bolid, w ktorym siedzi pieciu ogolonych lebkow sluchajacych na caly glos "UMS, UMS, UMS" i gdy ruszają z dwusekundowym piskiem opon, ujprzednio przegazowywawszy samochod i patrzywszy prowokujacym wzrokiem na samochod obok okazuje sie ze moga co najwyzej obstawiac tyly. Wtedy taki bolid wywoluje u mnie smiech. Opisalem teraz sytuacje ekstremalna i nie tyczy sie to Ciebie Rafti. Ja lubie tuning ale dyskretny i ze smakiem. Ten smak jednak jest to kwestia indywidualna. Gdyby wszyscy mieli taki sam gust to na drogach byloby nudno. Pozdrawiam wszystkich.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz gru 04, 2005 12:53

Krembul pisze: Ja lubie tuning ale dyskretny i ze smakiem. Ten smak jednak jest to kwestia indywidualna. Gdyby wszyscy mieli taki sam gust to na drogach byloby nudno.
No to widze że zrozumieliśmy się.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » śr gru 07, 2005 18:37

Panowie a teraz z serii głupich prostych pytań :)

Mam stabilizator i on ma trzy nóżki
Obrazek

Jak to się podłącza :green_fuck:

PLUS MINUS PLUS czy jak :)



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw gru 08, 2005 08:53

Rafit pisze:Panowie a teraz z serii głupich prostych pytań :)

Mam stabilizator i on ma trzy nóżki
Obrazek

Jak to się podłącza :green_fuck:

PLUS MINUS PLUS czy jak :)
http://eres.alpha.pl/index.php?text=27

Pozdrooofka flat

[ Dodano: Czw Gru 08, 2005 07:55 ]
Aha ja rozumiem że masz 7812 tak jak ci pisali wczesniej

pozdro



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » czw gru 08, 2005 09:17

Tak tak. Dzięki :)

[ Dodano: Czw Gru 08, 2005 14:51 ]
Obrazek

Jeszcze jedno pytanie w sprawie podłączenia. Widzę, że się go przykręca do masy, a czy ta masa ma przejście z tamtąd na ten drucik, bo nie wiem jak polutować kabelki. Rysunek z pierwszej czy drugiej strony jest prawidłowy?

[ Dodano: Czw Gru 08, 2005 15:45 ]
To ma być chyba jak na tym pierwszym rysnku co ?



Tomsi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Tomsi » czw gru 08, 2005 16:56

Wdyaje mi sie ze ta pierwsza opcja:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości