Ciezko wchodzaca 1 i 2 ::///

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Ciezko wchodzaca 1 i 2 ::///

Post autor: To_mas » pt gru 02, 2005 01:48

Powiedzcie mi czy tez tak macie bo slyszalem ze w Golfach Mk2 to czesto bywa ze ciezko chodzi 1 i 2 U mnie niestety to wystepuje mam skrzynie 5 bigowa :))) i pozostale biegi wchodza jaj qrcze noz w maslo :DD a z jedynka to roznie czasem lepiej czasem gorzej ale wiekszosc razy to gorzej :// nie wiem da sie z tym cos zrobic ?? :goof:



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt gru 02, 2005 13:37

Ja tez tak czasem mam...napewno mam lekko podjezdzony synchronizator na 2 bo musze dwojke dosc powoli wrzucac...a jedynka to w zaleznosci jak sie ustawi silnik ale czasami trzeba uzyc sporej sily zeby na nia przelaczyc...chyba tak juz musi byc...



Awatar użytkownika
dEDOs22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 22:40
Lokalizacja: _BIaŁYSTOk_
Kontakt:

Post autor: dEDOs22 » pt gru 02, 2005 15:31

wydaje mi sie ze to hyba normalne jest w MK II bo w moim ma podobnie z jedynką raz wchodzi bez problemu a raz trzeba troche brutalnej siły żeby ja wrzucic ale da sie z tym zyc według mnie :grin:



Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » pt gru 02, 2005 15:33

podobno - nie wiem na pewno tylko od mechanika - to moga byc prowadnice przekazujace ruch drazka do skrzyni.
jak sie spojrzy od spodu samochodu to je widac, maja ok 20 cm dlugosci i sa nieco wygiete a na koncach sa plastikowe (biale ) koncowki. Ponoc te koncowki sie wyrabiaja, robioa sie luzy i dlatego biegi trudniej wchodza. Ponoc wymiana nie jest droga (ok 15 zl za jeden taki precik a jest ich chyba 2 albo 4 )


QbaB

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 02, 2005 16:01

Zaraz wprowadzam bolida do garazu na kanal i popatrze sobie na te prowadnice jsli to faktycznie moze byc to i okaze sie ze maja luzy i sie wyrobiy to wymienia jak nie to trudno w sumie to mi tak strasznie nie przeszkadza :)) dziei za odpowiedzi :DD



Awatar użytkownika
Sebo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: pn mar 14, 2005 09:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Sebo » pt gru 02, 2005 16:15

Mi także ciężko wchodziła 1 aż... uzupełniłem olej w skrzyni i jak ręką odjął. :bigok:



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pt gru 02, 2005 18:52

Mozesz na paczatek sprobowac tylko przesmarowac prowadnice.

Oczywiscie jezeli olej bedzie ok, a objawy nie ustapia



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt gru 02, 2005 21:25

Mi skrzynia az skrzypiala przy wrzucaniu biegow...wzialem teflon- trysnalem w te prowadnice i inne bajery ruchome przy skrzyni i tez pomoglo



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz gru 04, 2005 10:28

qbab, Dzieki wielkie po przeczytaniu twojego posta postanowilem to sprawdzic i faktycznie ja ruszylem tymi prowadnicami to byl tam ladny luz :/// Wiec zaraz wczoraj wymienilem Jedna i te wsztstkie plaskitikowe koncowki (bo te plastiki sie kupuje w komplecie) Nie wiem ile mnie to kosztowalo bu kupowalem jeszcze sinerbloki ale mysle ze za to wszystko (od biegow) zaplacilem cos kolo 30 zl :DDDD i teraz BIEGI WCHODZA JAK NOZ W MASLO :DDDD 1 to leciutko za kazdym razem bez uzycia sily 2 to samo i pozostale tez extra :DDD Dzieki wielkie qbab, :DDDD



Awatar użytkownika
qbab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn gru 27, 2004 14:01
Lokalizacja: Łódź (okolice)
Kontakt:

Post autor: qbab » ndz gru 04, 2005 11:33

no to super ze wszystko jest ok.
pozdrawiam


QbaB

dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » ndz gru 04, 2005 21:49

A jak z wymiana?Sam to robiles?A jezeli tak to jak z dostepem- latwo tam podejsc?



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

skrzynia

Post autor: dominik7 » ndz gru 04, 2005 22:22

czasem jest tez problem z pomyleniem 1 biegu i wstecznego.Poza tym u mnie na dobrze rozgrzanym silniku sa czasem problem z wrzucaniem piatki.A poza tym skrzynia chodzi bardzo dobrze.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt gru 06, 2005 22:36

Ja to robilem sam z bratem mlodszym o rak ale wiesz u mnie to zawsze sobie wszystko robie sam bo moj Tata jest mechanikiem :DDDD wiec chcac nie chcea pomagajac mu duzo sie nuczylem wczesniej mialem maluszka :DD a z dostepem tam z gory nie ma najmniejszego problemu :DD no i przydalby sie kanal bo z dolu tez 3a odkrecac :/
A wszystko chodzi mi super wogole biegi wskakuja jak nalezy nie "mysla sie " bo wszystko potem super ustalwilem tak ze naprawde warto blo bo teraz to sie dobpiero moim kochanym golfikiem jezdzilo ( jeszcze sinerbloki wymienilem bo mi cos w podwoziu stukalo i teraz to maszyna lata :DDDD)

[ Dodano: Wto Gru 06, 2005 21:39 ]
dominik7, jak masz problem z tymi biegami tzn ze zle ustawiony masz glowny drazek tam na nim jest regulacja ktora 3a fobrze ustawic po wymianie tych "popychaczy" tzn ustawiasz draze mniej wiecje na luzie i prosto dorecasz regulacje i zapalasz fure sprawdzasz jak wchodza biegi i probojesz na kazdym roszyc jesli cos jest nie tak to przestawiasz w odpowiednia strone :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości