ciepłe powietrze dopiero po dłuższej jeździe

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

ciepłe powietrze dopiero po dłuższej jeździe

Post autor: kasmi » wt gru 30, 2008 23:36

Witam,
Może ktoś mi poradzi o co chodzi.
Jak wiadomo ostatnio coraz chłodniej i mroźniej i coraz częstsza potrzeba ogrzania wnętrza autka, zwłaszcza jeśli potrzeba odmrozić szyby. Niestety w moim przypadku nie jest to takie łatwe.
Problem w tym, że gdy odpalam silnik z nawiewu leci tylko zimne powietrze, o ciepłym nie ma mowy. Ciepło zaczyna się wytwarzać dopiero po około 5 minutach jazdy, co jest bardzo uciążliwe bo szyby parują i potrzebują ciepłego "oddechu".
Ciekawe jest też to gdy podczas jazdy (gdy jest już ciepłe powietrze) zwalniam lub zatrzymuję się, np. na światłach, znowu zaczyna wiać chłodem i ciepło powraca gdy znów przejadę jakieś 100 metrów.
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co się dzieje i jak to naprawić?
Bardzo proszę o pomoc



kusmat19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 16:16
Lokalizacja: NYSA

Post autor: kusmat19 » wt gru 30, 2008 23:49

1.moze termostat masz zepsuty
2.najlepiej zaslon chlodnice jakas tektura zawsze tak robie na zime. :bigok:
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 2009 13:24 przez kusmat19, łącznie zmieniany 3 razy.


gti tdi maniak

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » wt gru 30, 2008 23:56

kusmat19 pisze:3.najlepiej zaslon chlodnice jakas tektura zawsze tak robie na zime.
takie rzeczy sie robilo w Polonezie :grin: termostat za to odpowiada i koniec, sprawdzic termostat i wsyztsko jasne :bigok:



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » śr gru 31, 2008 00:03

jaka masz temperature silnika jezeli jest zbyt niska to termostat jesli jest ok to raczej nagrzewnica a temat walkowany juz z 50 razy wystarczy poszukac



Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kasmi » śr gru 31, 2008 00:03

to nie jest diesel,
czyli wygląda na to że to termostat,
nic innego nie wchodzi w rachubę?

[ Dodano: 10 Sty 2009 21:11 ]
Problem rozwiązany: niedostateczny poziom płynu chłodniczego. Dolałem 2 litry i ogrzewanie działa od razu po zapaleniu silnika.



kusmat19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 16:16
Lokalizacja: NYSA

stuki sprzegla

Post autor: kusmat19 » pn sty 12, 2009 19:54

mam problem z moim mk 4 a mianowicie gdy auto czodzi na postoju po dodaniu gazu na 4tys i przytrzymaniu go na takich obrotach przez 5s to brak jest calego sprzegla jest tylko przy koncu i slychac stuki od strony skrzyni autko ma dziwne wibracie nastepnie gasze auto wyciskam sprzego z 30 razy odpalam auto i jest ok ale gdy duzej pchodzi to przy dodani gazu na 110 ato ma drgania i tak caly czas ale jesli znowu powyciskam sprzego to wszystko jest ok ale tylko przez kilk min i tak jest za kazdym razem wszystko jest ok jak jade tylko na postoju mam taki problem prosze o pomoc z gory dziekuje


gti tdi maniak

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości