jak wymienić poduszki silnika i skrzyni?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mpower_mz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sie 01, 2008 08:21
Lokalizacja: Nottingham

jak wymienić poduszki silnika i skrzyni?

Post autor: mpower_mz » pn gru 29, 2008 23:11

jak wymienic poduszki silnika i skrzyni w sharanie tdi 2002 rok? co jest mi potrzebne?



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » wt gru 30, 2008 01:09

genaralnie żadne specjalistyczne narzędzia nie są tobie potzebne sharan ma dwie poduszki z lewej strony przy rozrządzie tzrecia z prawej i czwarta ta pod skrzynia ona jest najprostrza do wymiany . ważne jest to ze musisz je wymieniać po kolei czyli nie wolno ci odkręcać wszystkich na raz bo silnik ze skrzynią by ci wyleciał . do wymiany tych górnych musisz podwiesić silnik lub go podleawarować ponizej wymienianej poduszki. do tej na dole przydałby się kanał ale jak wymienisz te górne i uda sie tobie polozyć pod auto to dasz sobie rade najpierw zdejmij osłonę pod silnikiem od dołu klucze do poduszek to chyba 16 mm i 18 mm na dole jescze 13 mm . zwroć uwagę na fasolkowe otwory i ustaw taj jak było żeby silnik nie obijał się o podłuznice z jednej strony a skrzynia z drugiej.



mpower_mz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt sie 01, 2008 08:21
Lokalizacja: Nottingham

Post autor: mpower_mz » wt gru 30, 2008 02:43

ok dzieki wielkie a te fasolkowe otwory to gdzie sa? i w ktore miejsce najlepiej podniesc silnik? na laczeniu ze skrzynia moze byc?



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » sob sty 03, 2009 18:36

te otwory są w poduszkach , a silnik podnieś śmiało z jednej strony za miskę a z drugiej za skrzynie dobrze jest podłożyć coś miękkiego np deskę pomiędzy silnik a podnośnik.

[ Dodano: 10 Sty 2009 22:55 ]
Czy moje wskazówki były pomocne podczas wymiany czy może gdzieś się potknąłem .Proszę o odpowiedz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 344 gości