Stary termostat - silnik niedogrzany, nowy - przegrzany

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz gru 28, 2008 21:58

tomsoad, no to masz walniety termostat :) nie puszcza na duzy obieg i sie gotuje :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » pn gru 29, 2008 20:18

Przerabiałem też ten temat, kupiłem termostat Wahlera polecany na forum, i dalej silnik był niedogrzany, wymieniłem czujnik temperatury i dalej temp świrowała. Dopiero po wymianie na oryginał z ASO wskazówka od temp stoi na sztorc:) czyli 90 stopni i ani drgnie:) Oczywiscie wywaliłem też kupiony nieoryginalny czujnik temp a załozyłem 15-letni oryginał:) i temp 90 stopni na zegarach jak i takie samo info podawane jest do sterownika ECU sprawdzane VAG'iem (czujnik 4 pinowy) Tak wiec w tym przypadku tylko oryginał i na lata masz spokój a i taniej wyjdzie raz na 4 lata kupić oryginał za ok 80-100 pln niż kilka innych firm za 50 pln


Tomek Dx

tomsoad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 21, 2008 15:26
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: tomsoad » pn gru 29, 2008 20:18

guti pisze:tomsoad, no to masz walniety termostat :) nie puszcza na duzy obieg i sie gotuje :)
Nowe 2 pod rząd walnięte? to możliwe? Dobra kupie trzeci innej firmy i zobacze co sie będzie działo.



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pn gru 29, 2008 20:26

Pierwsza sprawa to już taki temat był widzę że niechce sie szukać w wyszukiwarce
http://www.google.pl/custom?hl=pl&inlan ... .vwgolf.pl od wyboru do koloru co chesz to jest


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn gru 29, 2008 22:31

Tomek_Dx pisze:Przerabiałem też ten temat, kupiłem termostat Wahlera polecany na forum, i dalej silnik był niedogrzany, wymieniłem czujnik temperatury i dalej temp świrowała. Dopiero po wymianie na oryginał z ASO wskazówka od temp stoi na sztorc:) czyli 90 stopni i ani drgnie:) Oczywiscie wywaliłem też kupiony nieoryginalny czujnik temp a załozyłem 15-letni oryginał:) i temp 90 stopni na zegarach jak i takie samo info podawane jest do sterownika ECU sprawdzane VAG'iem (czujnik 4 pinowy) Tak wiec w tym przypadku tylko oryginał i na lata masz spokój a i taniej wyjdzie raz na 4 lata kupić oryginał za ok 80-100 pln niż kilka innych firm za 50 pln

a zcym wytłumaczysz to ze dolny waz jest zimny ? nic innego jak termostat nie otwiera dolnego obiegu z pompy , a ty kolego jezeli miales silnik niedogrzany to znaczy ze sie nie zamykał :)
szkoda ze nie wiecie ze oryginały z ASO sa w sklepach pod inna nazwa, badz tą samą i kosztuja połowe mniej , no ale jak ktos woli dac 100 zł za cos co normalnie kosztuje 50 ( mowie o tej samej marce itd, zadne zamienniki ) to jego sprawa :)
Ja sie na Wahlerze nie zawiodlem, troche tego sprzedalem, a z francuskich rzeczy to ja lubie tylko jedno .... :P :helm:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr gru 31, 2008 00:45

panowie z całym szacunkiem takie i podobne tematy juz były
tomsoad pisze: Dobra kupie trzeci innej firmy i zobacze co sie będzie działo.
jak coś się zmieni daj znać to temat otworze tymczasem :!: :bajer: temat zamykam

na prośbę autora
otwórz
http://forum.vwgolf.pl/vi...er=asc&start=15
i napisz że problem rozwiązany bo kupiłem WAHLERA i chłodzenie działa jak należy, poprzednie 2 nowe vernety wywaliłem
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2009 21:28 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości