Problem z zawieszeniem _co to moze być ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JacekP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 08:22
Lokalizacja: Piekary

Problem z zawieszeniem _co to moze być ??

Post autor: JacekP » sob gru 03, 2005 11:48

Witam Wszystkich Forumowiczów.
Mam następujący problem. Raz na jakiś czas (mniej więcej dwa razy na tydzień) dzieje się coś dziwnego z zawieszeniem w moim Golfie III. Kierownica wykonuje szybkie ruchy skrętu na lewo i na prawo. Najczęściej podczas przyspieszania i zwalniania przy prędkości około 40 km/h. Czasami również przy tym dobiegają mnie jakies stuki z zawieszenia (ale nie jest ich dużo, w ciągu 5 minut jazdy góra 2 razy). Poradzcie, co to może być i ewentualnie ile taka naprawa kosztuje (trzeba uzbierać kasę :grin: )
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
Pozdrawiam ciepło
Jacek



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

zawieszenie

Post autor: dominik7 » sob gru 03, 2005 11:58

przede wszystkim drazki kierownicze...
szarpnij rekami kolo(koniecznie skierowane na wprost!)na boki jak gdybys chcial je skrecic.jesli beda luzy to masz to do wymiany.Czesci to ok.100-150zl.Nie martw sie-to wina naszyh polskich drog...



JacekP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 08:22
Lokalizacja: Piekary

Post autor: JacekP » sob gru 03, 2005 12:24

Ale czy przy tych drążkach kierowniczych jest nmożliwe ze np.; przez 4 dni chodzi bez zarzutyu a w czwarty dzień jak jadę z pracy zaczyna mi szaleć ?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 03, 2005 19:56

Myślę że masz opony do bani.któraś guma ma pękniętą osnowę i w zależnośi jak koło stanie to potem zaczynają się takie jaja.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob gru 03, 2005 22:32

zerknij na oponki czy się nie rozwarstwiaja. jesli bedą oki to zerknij na drązki i koncówki drązków może już się zuzyły.


TUTENHAMON

JacekP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 08:22
Lokalizacja: Piekary

Post autor: JacekP » sob gru 03, 2005 22:37

Witam
Zauważyłem jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze zawsze stuki i szarpania kierownicą są po jakiejś godzinie jazdy ( na zimnym silniku jak ruszam rano to nic się nie dzieje). A po drugie jak już się wszystko rozgrzało i szarpie to zawsze (choć nie tylko) szarpnie po puszczeniu gwałtownym nogi z gazu (czyli na ostrym hamowaniu silnikiem) Może te uwagi pomogą w zdiagnozowaniu problemu
Jeszcze raz dzięki za wszelkie uwagi i komentarze.
Pozdrawiam
Jacek



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 05, 2005 02:26

Pierwsze te przeskoki kirownicy to odpowiedż jak wyżej a co do następnego pytania to szarpanie jak puścisz nogę z gazu to może być któraś poduszka na silniku np., może sz miec wywaloną skrzynie na mechaniżmie różnicowym ale prędzej któraś poduszka.Podpowiedz coś jeszcze dokładniej.



JacekP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 08:22
Lokalizacja: Piekary

Post autor: JacekP » pn gru 05, 2005 13:23

Wczoraj urwało się co się miało urwać i nie dało sie jechac :(
Dzisiaj po holowaniu dowiedziałem sie umechanika że poszedł przegub (rozsypał sie w mak).
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Jacek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości