drzwi w mkIV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

drzwi w mkIV

Post autor: stiw » czw gru 01, 2005 21:49

czy któryś z kolegów zdejmował tapicerkę z drzwi wmkIV gdyż muszę zdjąć bo coś mi nie działa wyłącznik krańcowy a nie wiem jak się do tego zabrać żeby nie pourywać jakiś zaczepów (nie wiem gdzie się znajdują):



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » czw gru 01, 2005 22:11

wylacznik krancowy znajduje sie w progu...w drzwiach masz tylko taki bolec ktory wchodzi w prog.
Boczek dosyc dawno sciagalem ale musisz pozbyc sie klamki (tam masz sruby) z boku chyba masz tez srubki jakies no i szarpnac energicznie z wyczuciem zaczepy nie urywaja sie wiec dasz rade.



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » pt gru 02, 2005 12:11

ale ja słyszałem że wyłącznik krańcowy golfie mk 4 jest gdzieś w zamku w drzwiach



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » pt gru 02, 2005 12:29

mozliwe ja nie zauwazylem



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 03, 2005 02:06

Krańcówka jest w zamku w drzwiach .A którą tapicerkę kierowca czy pasazer?



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » sob gru 03, 2005 09:19

od strony kierowcy



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 03, 2005 10:56

Jak kierowca to musisz najpierw rozebrać tę rączkę za którą zamykasz drzwi a dokładnie śrubokręt wkładasz podspód tej rączki jak tam popatrzysz to są dwa rodzaje plastików połączone a następnie tym śrubokrętem podważasz ten plastik od strony tapicerki w jej stronę czyli od siebie do tapicerki .Jak on yjdzie to wtedy (jak dobrze pamiętam) podważasz do góry cały ten plastik na którym są przełączniki i tedy widzisz śrubki.Całą resztę poprostu od dołu odrywasz i podnosisz do góry.Acha jest jeszcze wkręt w okolicy lusterka jak zdejmiesz plastik lub obok niego .Potem musisz odczepić linkę od klamki i oświetlenie lampki no i chyba to wszystko co do tapicerki.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob gru 03, 2005 11:20

Dokładnie robi się to tak jak napisał Tomasz Żaguń, z małym dodatkim na spodzie drzwi masz 3 śrubki tzw. torsy (na klucz gwiazdkowy). Na poziomie lusterka też jest śrubka. Musisz najpierw zdjąc plastik na podłokietniku po wewnętrznej jego stronie. Potem jak masz elektryczne szyby to ten cały modół podważ śrubokrętem i za nim będziesz miał znów śrubki które trzeba odkręcić. Pozostanie ci już tylko ściągnąć tapicerke drzwi, musisz szarpnąć enegicznie ale z czuciem od dołu do góry. Zatrzaski nie powinny popękać, a jak pękną to nowe kosztują grosze (koło 20 gr/szt). Jeśli chcesz dostać się do zamka to czeka cię dalsza przeprawa przez kolejne śrubki, kabelki itp. Jak robiłem to pierwszy raz to nieźle się namęczyłem żeby ściągnąć tapicerke. Życze powodzenia. Pozdro

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 10:24 ]
Zapomniałem dodać, że gdybyś ściągał tą drugą metalową obudowe drzwi (za tapicerką) to uważaj na szybe bo możesz przypadkiem ją poluzować i spadnie ci na dno drzwi. Szkodabyłoby gdyby się zbiła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » sob gru 03, 2005 11:30

ale masz dziwne sterowanie lusterek :P



stiw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt paź 25, 2005 10:02
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stiw » sob gru 03, 2005 11:32

dzięki dzisiaj mam wolne więdz zaraz wpadam do garażu a o efektach napiszę :food:



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob gru 03, 2005 12:11

Co masz namyśli mówiąć dziwne sterowanie lusterek??? W niektórych modelach widziałem taką wystającą na 1 cm gałke. Moje sterowanie jest bardziej ekskluzywne. Jak już jestesmy w tym temacie to mam pytanie. Jak masz też elektryczne sterowanie lusterek, to czy gdy ustawiasz lusterko lewe (od kierowcy) to prawe też ci się porusza. Dopiero gdy ustawisz lewe możesz przełączyć się na prawe i ustawiasz już tylko prawe. Ostatnio zauważyłem że u mie tak jest chociaż wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo przecież nie często ustawia się lusterka. Gdy zapytałem mechanika to powiedział że we wszystkich VW, Audi i Skodach tak jest.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » sob gru 03, 2005 15:41

ja mam ta wystajaca galke. Przekrecam w gore ustawiam jedno daje gale w dol ustawiam drugie :) gala po srodku pozycja neutralna. Moge ustawic jedno bez koniecznosci ruszania drugiego ;)



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob gru 03, 2005 16:46

Dzięki za info. Szkoda że nie masz takiego systemu jak ja bo może to co opisałem to u mnie normalka. W niczym mi to nie przeszkadza, ale z ciekawości zapytałem.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » sob gru 03, 2005 21:02

regitmc pisze:Jak masz też elektryczne sterowanie lusterek, to czy gdy ustawiasz lusterko lewe (od kierowcy) to prawe też ci się porusza. Dopiero gdy ustawisz lewe możesz przełączyć się na prawe i ustawiasz już tylko prawe. Ostatnio zauważyłem że u mie tak jest chociaż wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo przecież nie często ustawia się lusterka. Gdy zapytałem mechanika to powiedział że we wszystkich VW, Audi i Skodach tak jest.
Mam tak samo i też się nad tym zastanawiałem czy jest przełącznik zepsuty czy jak ale na to wychodzi że tak ma być (troche to śmieszne)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości