dlaczego czasem gasnie:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

dlaczego czasem gasnie:(

Post autor: DmX_81 » wt lis 29, 2005 17:30

mam problem - jechalem sobie z jakies 20 minutek... podjezdzam do skrzyrzowania... daje na luz.. i autko gasnie:( odpalam - i jesli nie przygazuje to gasnie:(.... wiec gazowac musialem, jak dojechalem do nastepnego skrzyzowania to juz nie zgaslo - problem ten pojawia sie do czasu do czasu.... powiedzmy 1-2 w tygodniu, kiedys tez gasl np jak gnalem autostrada... to przy wcisnietym gazie poprostu zgasl i nic si enie dalo juz zrobic, musialem zjechac na pobocze, odczekac, potem odpalilem i juz jechal (ale to bylo pol roku temu, tyle ze jak teraz jade autostrada to dziwne mam uczucie i nie daje do konca gazu)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

fibolek

Post autor: fibolek » pt gru 02, 2005 14:59

A maż instalkę LPG? Jeśli tak to wszystko jasne.A jeśli nie to nie wiem.Bo pzry gazie to powietrze z dolotu ci zatyka przepływ gazu(mówiąc w bardzo dużym uproszczeniu)
A na paliwie być może zalewasz silnik.Trza by było wyregulować gaźnik.A czy tak dzieje ci się przy nagrzanym silniku czy zimnym?



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » pt gru 02, 2005 15:22

W LPG powietrze dostające się do silnika "rozrzedza" mieszankę i autko gaśnie.
Zrób taki patencik, aby powietrze nie było wdmuchiwane, lecz zasysane.



fibolek

Post autor: fibolek » pt gru 02, 2005 15:27

rafaello chociaż w mk2 na gaźnikach bierze powietrze z błotnika.Najlepiej by było jakby zasys powietrza skierował gdzieś w bok a nie prosto w grill.Bo jak się rozbuja to będzie przygasał.



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pt gru 02, 2005 23:15

mam BENZYNE - 2 dni z rzedu jechalem dokladnie ten sam kawalek - 20 min jazdy = 25 km, po czym dojechalem do skrzyzowania, czerwone, dojezdzajac wrzucam juz luz... auto gasnie, kula sie dalej wrzucam "2" i sie odpala... staje, wbijam sprzeglo - gasnie.. czekam na zielone, odpalam auto od nowa... lub bez czekania na gasniecie - gazuje je co troche.... potem jeszcze 2 skrzyzowania ta sama syt ( ok 5-10 min) no i sie uspokoilo... nie wiem co to - wiem ze problem dziwny i raczej ciezko dociec co to takiego.. ale z czegos sie bierze:(

[ Dodano: Pią Gru 02, 2005 22:20 ]
widzialem w zabrzu dzis golfa3 z naklejka - wyprzedzalem go :P niedaleko przejazdu kolejowego :P moze ktos sie przyzna :> :okej:


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt gru 02, 2005 23:55

Zmien sobie filtr paliwa i swiece bo to podstawa a moglbys napisac czy masz jedno czy wielopunktowy wtysk paliwa ??



spajder_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 21, 2005 22:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: spajder_k » sob gru 03, 2005 00:08

radze sprawdzić kopułke, a dokładnie czy styki nie są przypalone (ciemniejsze)



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » sob gru 03, 2005 00:08

1pkt wtrysk.... filtr w miare nowy, swiece sprawdze, filtr powietrza nowka....

[ Dodano: Pią Gru 02, 2005 23:09 ]
ok posprawdzam wszystko jutro... http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=28368 moze tutaj tez jakies uwagi swoje dacie :) z checia poslucham podpowiedzi - bo jutro mam wolne to moge troche pomajstrowac


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob gru 03, 2005 00:18

DmX_81 pisze:1pkt wtrysk.... filtr w miare nowy, swiece sprawdze, filtr powietrza nowka....
JAki wtrysk do cholery. Jeśli masz silnik PN to nie masz wtrysku, tylko gaźnik sterowany elektronicznie to raz!

Dwa. Posprawdzaj, świece, Kopułkę, Palec, Cewkę, Silniczek Krokowy. U mnie silnik potraił zgasnąć na luzie ale tylko do czasu kiedy się nie nagrzał odpowiednio. Okazało się, że stare świece były czarne, po zmianie jest nacznie lepiej.



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » sob gru 03, 2005 00:28

Kubus20 pisze: U mnie silnik potraił zgasnąć na luzie ale tylko do czasu kiedy się nie nagrzał odpowiednio. Okazało się, że stare świece były czarne, po zmianie jest nacznie lepiej.
a u mnie jak jest zimny to nie gasnie, troche jak sie nagrzal - 20 min jazdy.... wtedy mu sie przytrafia... ale tez nie zawsze... sprawdze co napisaliscie, albo podjade do kogos zeby mi sporawdzil kto sie na tym wszystkim zna...bo ja nie wiem czy bede wiedzial czy cos jest dobre a co nie


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

fibolek

Post autor: fibolek » sob gru 03, 2005 00:36

No i jeszcze niech sprawdzi przewody wysokiego napięcia.A jak to nie to to napewno coś z gaźnikiem,bo słyszałem że te elektroniki potrafią rozrabiać.
Musiałbyś jakoś(choć nie wiem jak) ustawić wolne obroty.Ewentualnie jak u ciebie wygląda sprawa z ssaniem?



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » sob gru 03, 2005 00:38

ssanie automatyczne jest.... czuje jak zasysa jak gasnie... wchodzi na wyzsze... po czym rewguluje na minimalne na ktorych nie gasnie - az sie rozgrzeje... a potem to juz gut

[ Dodano: Pią Gru 02, 2005 23:42 ]
Kubus - szczerze nie wiem hehe - napisalem PN bo taki znalazlem symbol:P a wiem ze mam skladaka i kurde tu sa cuda w tym aucie, duza czesc jet z wer. japonskiej :panna: co sie dowiedzialem u mechanikow kolejnych jak czesci musieli dopasowywac... ale nigdy nie pytalem sie o to czy wtrysk czy gaznik - kiedys sie pytalem o gaz jaki koszt do niego - i na stacji zakladania mi powiedzieli - po popatrzeniu chwilowym - 1pkt wtrysk = ....cena - i od tego czasu bylem rpzekonany ze to wtrysk.... wiec wiem ze mam gaznik teraz:P to zainteresuje sie jaka jest roznica i jaki wplyw na jazde itd....


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » sob gru 03, 2005 01:32

miałem tak samo, na jakim paliwie jeżdzisz i ile go masz w baku?? ja tankowałem na orlenie i rpzez neigo 2 razy misia.łem gażnik czyścić, tzn dysze od biegu jałowego, wlej doktorkado paliwa który czyści gażniki i wtryski, chyba ze ci sie chce rozbierać, ja rozbierałem i denaturatem wszystko łądnie poczyśćiłem, i zalej bak do pełna.

Ja miałem tak ze jak jechałem to było też ok, za chwile gubił obroty, silnik walczył przez komp i lambde by utrzymać i tak kolo 500 obr stał dłuzej a potem albo wyrównał do 100 albo gasł, okazały sie paproszki małe w benzynie które zatykały dysze biegu jałowego.

pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » sob gru 03, 2005 02:02

no to musialbym sie pobawic w czyszczenie - nigdy tego nie robilem w sumie, ale kiedys trzeba zaczac:) a paliwo bezol 95:P a stacje to roznie, czasem jakies tanie, czasem neste, czasem orlen,bp...

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 01:05 ]
ta dolweka do paliwa to dobra rzecz? do czyszczenia gaznikow itd? porownywalny efekt z czyszczeniem recznym? no i ile roboty ze skrecaniem, rozkrecaniem - jak dla amatora? czy dac sobie spokoj i uzyc tego specyfiku....

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 01:10 ]
WV 1588 79,5 80 4R 55 Passat II 8/81-7/83 35 PDSIT nazwa silnika - nr zaczyna sie na wv -wiec sciaganel z tego forum to - 35 PDSIT to oznaczenie zaplonu -a co to oznacza wie ktos?


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości