pobiera mi ciagle plyn chlodzacy golf3 POMOCY?????????????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

basinio1809
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:21
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

pobiera mi ciagle plyn chlodzacy golf3 POMOCY?????????????

Post autor: basinio1809 » pt gru 26, 2008 13:29

Witam wszystkich. mam golfa 3 1.4 benzyna gaz 5 letnia instalacja gazowa. juz kiedys pisalem tutaj w podobnej sprawie ciaglego wycieku plynu chlodzacego. otóż jest taka sprawa cieklo mi z krućca bo byl troche pekniety ciagle sie pocilo. teraz wymienilem i jest dobrze nic nie cieknie. Ale jak plyn ubywalo tak dalej ubawa po przejechaniu 25 km z przerwami ubywa mi tak 150-200 ml plyny ja juz nie mam glowy do tego gdzie to moze uciekac??????? codziennie rano musze sprawdzac i dolac i jak otwieram korek powolutku to straszniee syczy powietrze na zimnym silniku z tego zbiorniczka tak musi byc
???? pod korkiem od oleju mam takie maslo i pod pokrywa tez jest tego duzo. Ale ja malo jezdze w ciagy 2 miesiecy zrobilem 1100 km. Raz tylko w trasie 70 km. a tak to malo po 20km. Nie raz auto stoi 3 dni nie uruchamiane. To maslo pod pokrywam to chyba jest od tego ze auto jest nie dogrzane i zejdzie to jak w trasie sie go pogoni ale czy napewno??? moze do oleju sie dostawac ten plyn chlodzacy???? uszczelka pod glowica w papierach byla wymieniana 4 lata temu. ale to nie wiadomo czy ktos zaufany to sobie wpisal. Powiedzcie co ja mam z nim robic bo na plyn zbankrutuje i nigdzie w trase pojechac przez to nie mozna:(( dziekuje za wyrozumialosc staralem sie to dokladnie przedstawic.


bastek

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pt gru 26, 2008 13:36

ja obstawialbym uszczelke pod glowica, jak nigdzie nie widac wyciekow, podobna sytuacje mialem w mazdzie autko mialo byc super a zaczelo sie od ubywajacego w zawrotnym tempie plynu chlodzacego :grrr: po sprawdzeniu chemicznie plynu okazalo sie ze to uszczelka :grrr:



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt gru 26, 2008 14:27

Potwierdzam padniętą uszczelkę pod głowicą, sam to już przerabiałem. U ciebie płyn poszedł do układu smarowania, pod wpływem temperatury olej łączy się z płynem tworząc tzw kawę z mlekiem pod korkiem wlewu oleju. Wymieniaj czym prędzej.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt gru 26, 2008 14:44

prezesso pisze:Potwierdzam padniętą uszczelkę pod głowicą, sam to już przerabiałem. U ciebie płyn poszedł do układu smarowania, pod wpływem temperatury olej łączy się z płynem tworząc tzw kawę z mlekiem pod korkiem wlewu oleju. Wymieniaj czym prędzej.
Miałem to samo. Poszła uszczelka pod głowicą: wymieniaj jak najszybciej.



basinio1809
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:21
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: basinio1809 » pt gru 26, 2008 14:46

panowie sprawdzilem wlasnie auto podnioslem go do gory. i samym rogy na dole w chlodnice widze ze znacznie kapie i jest mokre chlodnica jest poobijana na dole. iec chlodnica jest napeno nie szczelna ale czy powaznie czy da sie to zalepic jakos czy stosowac jakis zageszczac ????? czy to aby uszczelka czy moze jednak ta chlodnica?????????


bastek

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » pt gru 26, 2008 15:22

basinio1809 pisze:zy da sie to zalepic jakos czy stosowac jakis zageszczac ?????
nie tosuj tego bo bedzie kupa
wolfzan pisze:Potwierdzam padniętą uszczelkę pod głowicą, sam to już przerabiałem. U ciebie płyn poszedł do układu smarowania, pod wpływem temperatury olej łączy się z płynem tworząc tzw kawę z mlekiem pod korkiem wlewu oleju. Wymieniaj czym prędzej.
nie koniecznie jesli jest tylko pod *#cenzura#* wlewu oleju i pod deklem to nie koniecznie. Wazne co sie znajduje w misce olejowej jesli tam jest kawa z mlekiem to rzeczywiscie poszedl plyn do oleju. Jak auto jezdzi naq krutkich dystansach to moze sie osadzac na kurku.
Jednak jesli w misce olejowej jest ten syf to lepiej tak nie jezdzij
pozdr


BB (borówka, bandit ...)

basinio1809
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 16, 2008 18:21
Lokalizacja: skierniewice
Kontakt:

Post autor: basinio1809 » pt gru 26, 2008 15:30

jesli tego syfu nie bedzie w tej misce olejowej tochlodnica jest do wymiany bo tam cieknie bo widac jak spradzalem, robic ja czy nowa??? co bardziej kosztowne???


bastek

Awatar użytkownika
GTI KR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 16:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: GTI KR » pt gru 26, 2008 15:34

ja bym wymienil pozatym zalezy jak duze uszkodzenie chlodnica nie powinna byc droga. mysle ze jakies 100-150zl


BB (borówka, bandit ...)

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt gru 26, 2008 15:40

pewnie ,że wymienic ,bo za chwilę zgubi całkiem płyn i nawet nie zauważysz kiedy i jeszce silnikowi się dostanie.



wojtas.l
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 22:01
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: wojtas.l » pt gru 26, 2008 15:42

kup nową chłodnice i nie baw sie w jakieś cuda środki (od tego są POdobno inni w tym kraju - chociaż jakoś tego nie widać :)) jak masz troche czasu to i sam ją wymienisz.
Miałem to samo ...



robertoo19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lis 28, 2008 13:07
Lokalizacja: rawa mazowiecka

Post autor: robertoo19 » pt gru 26, 2008 17:02

ostatnio mialem taki sam problem z wyciekiem z chlodnicy.. kupilem za 4 zl taki lepik ktory wsypuje sie do plynu chlodniczego.. dziala do dzis :grin: a kapalo niezle.. myslalem ze to pogorszy prace ukladu ze go >>zamuli.. nic takiego sie nie dzieje.. jesli tak jak ja nie masz na nowa chlodnice kup ten lepik.. powinienes dostac w kazdym motoryzacyjnym..


nie wazne jest przy czym stoisz... wazne jak tym jezdzisz..

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: golfik88 » pt gru 26, 2008 19:03

kolego zmieniaj chlodnice i po klopocie :bigok: (mam nadzieje :grin: )



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pt gru 26, 2008 20:04

-napisales ze jak odkrecasz korek od plynu to syczy,ze na korku oleju masz ala maslo -uszczelka pod glowica psuje sie 1-miedzy tlokami a plaszczem wody-wtedy masz podcisnienie w wyrownawczym i tracisz plyn (zapewne jak odpalisz to za autem zadyma z pary),moze tez wydmuchac ja w miejscu miedzy plynem a ojejem i masz wtedy plyn w misce olejowej-stad ta maz na korku-wiec wszystko wskazuje na uszczelke pod glowica



siwyBT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:36
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: siwyBT » pt gru 26, 2008 22:42

moze pompa wody ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 268 gości