Dziwny problem z zapaleniem auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Dziwny problem z zapaleniem auta

Post autor: baaq » pt gru 02, 2005 09:05

Witam. Swoj "problem" opisze od momentu gdy wszystko dzialalo w najlepszym pozadku. Mk3, rok92, abs, dzialal przez rok w moich rekach bez zarzutu. Jakis tydzien temu dokladnie 2 razy nie odpalil zaraz po przekreceniu kluczyka, tylko po okolo 5 sekundach krecenia rozrusznika. 3 dni temu zacial sie kluczyk w stacyjce (mechanicznie!!), jednak okazalo sie ze na skutek tego spalila sie kostka - wklad elektryczny stacyjki, jak to sie ladnie nazywa. Wklad zostal wymieniony, samochod jezdzil 2 dni bez zarzutu... Wczoraj przejechalem 5km, zgasilem, gdy chcialem zapalicz dzialo sie w tak : przekrecalem kluczyk, samochodz zachowywal sie tak jak powinien, kontrolki OK, swiatla, dmuchawa itd OK, jednak nie krecil rozrusznik, cisza absolutna po przekreceniu kluczyka.... i tak kilkanascie razy.... pozniej raz zaczal krecic ale i tak nie zapalil (tak jak opisywalem wczeniej)... pozniej znow nic, nie krecil rozrusznik, az wrescie... zaplil... wrocilem do domu..... i boje sie teraz gdziekolwiek jechac... co sie moglo stac ?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 02, 2005 09:31

więc znowu kostka pod stacyjka do wymiany albo do poprawienia - tak miałem - ja wymieniałem raz, a poprzedni właściciel dwa razy, zanim trafiliśmy na działającą poprawnie...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Adzien77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 04, 2005 11:12
Lokalizacja: BIESZCZADY
Kontakt:

Post autor: Adzien77 » pt gru 02, 2005 10:19

Sprawdz kostke jesli jest ok to moze rozrusznik nie ma dobrej masy.Powód błachy ale sie zdaza!!! Moj ojciec ma Mk3 i tez tak było szukalismy winy w kostce a to była masa na rozruszniku!!! Nie przejmuj sie to nie duzy problem!!! :pub: pozdrawiam



baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » pt gru 02, 2005 10:42

dzieki za informacje... sprawdze mase na akumulatorze .. i te cholerna kostke ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 309 gości