[mk II] problem z odpaleniem 1.6D

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt lis 29, 2005 23:59

gdy ten bezpiecznik sie spali bedzie mial caly czas wlaczona kontorlke od swiec zarowych
ale na przyszlosc znajduje sie on nad servem ida do niego grubsze kable zauwazysz go na grodzi jest przykrecony



beret
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 24, 2005 16:06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

re

Post autor: beret » śr lis 30, 2005 15:32

panowie ide sprawdzić na garaż ten bezpiecznik i sie odezwe czy to to czy nie to pozdrawiam


pozdrawiam Beret

olo-71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:10
Lokalizacja: BIelawa

Post autor: olo-71 » śr lis 30, 2005 17:30

przy uszkodzonym bezpieczniku świec żarowych kontrolka też gaśnie bo jest podłączona do przekaznika a nie do bezbiecznika świec żarowych .najlepiej jest sprawdzić czy wewnętrzne światło przygasa podczas włączania świec żarowych jeżeli nie to napewno bezbiecznik



Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » śr lis 30, 2005 18:12

Mialem takie same problemy ale u mnie wystarczy 2 razy podgrzac swiece (na mrozie) i odpala bez problemu.


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » śr lis 30, 2005 19:35

FosGate pisze:
mnich pisze:a moze aparat zaplonowy jest zasyfiony albo do wymiany.
fibolek pisze:Może kable wysokiego napięcia.Jakie masz ssanie w tym Dieselu?

normalnie tacy ludzie mnie dobijaja jak w dieslu moze bys takie cos :| :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
hehe to diesel, zle przeczytalem

zmien tego diesla bo ropa drozeje :]



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr lis 30, 2005 19:58

Oj tak,ostatnio ogladałem telewizor, i mnie pan premier podk####ił,bo powiedział,że absolutnie acyza na benzynę nie zwiekszy się.Wiec polecieli w h### i podniesli na ropę?########## ##################### !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » śr lis 30, 2005 20:04

latem wiekszosc jezdzila na oleju opalowym ,przyszla zima i musza olej lac bo im opalowy zamarza :] wiec ceny ropy ida w gore bo zapotrzebowanie wieksze:] a benzynka tanieje



tomekzG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:10
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: tomekzG » czw gru 01, 2005 09:15

''Opałowy zamarza" ale przy większych ujemnych temperaturach niż olej napędowy.Zrób sobie test.



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » czw gru 01, 2005 22:26

tomekzG pisze:''Opałowy zamarza" ale przy większych ujemnych temperaturach niż olej napędowy.Zrób sobie test.
przeciez jaja sobie robie :jezor:



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

diesel

Post autor: dominik7 » czw gru 01, 2005 22:50

jesli kiedykolwiek lales do baku oranzade to lepiej zwroc uwage na pompe wtryskowa-gdy sie ja katuje opalem nie jest niezniszczalna...



Awatar użytkownika
Adzien77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 04, 2005 11:12
Lokalizacja: BIESZCZADY
Kontakt:

Post autor: Adzien77 » pt gru 02, 2005 12:00

Bedzie tak jak KRZYLU napisał!!! Sprawdz cisnienie ale to musi byc sprawdzone solidnie!!! Czy auto bierze olej?? Według mnie masz pierscienie do wymiany i silnik nie ma kompresji ale pod warunkiem ze naprawde masz reszte ok (siece,aku,fitry i pompe) pozdrawiam :pub:


Małe jest piekne ale Duzy moze wiecej!!!
!!!CATERPILAR 375!!!

tomekzG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:10
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: tomekzG » pt gru 02, 2005 13:27

Dwa razy zatarłem pompę wtryskową (co prawda w Citroenie ale pompa Boscha) jeżdżąc tylko na oleju napędowym.Najgorsze co może być dla pompy to odbarwiany opał.Preparat dodawany do odbarwienia opału powoduje utlenianie się powierzchni m.in wałka głównego pompy po czym wałek ten zciera się i pęka.
Jeżeli chodzi o opał 100% gwarancji ,że do takiej sytuacji nie dojdzie.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pt gru 02, 2005 13:43

Panowie ogarnijcie sie troche czy to post co jest leszpe OPAL czy ON ??? Zamiast starac sie pomoc koledze.. Moja rada sprawdz bezpiecznik czy jest okej - nic prostrzego za bezpiecznikiem podlacz 'probowke' jak swieci po przekreceniu zapolonu bezpiecznik ok nastepnie odkrec liste ta na swiecach zarowych (4 nakretki kluczyk 8 podajze) i teraz sprawdzisz czy wszystkei swiece grzjea a wiec "probowka" do plusa z aku jeden koniec drugi pokolei do kazdej swiecy jak sie n akazdej zapali to ok jak nie to ktoras swieca walnieta jest i to moze byc wina niemocy na zimnym.. Jak to jest ok to tylko cisnienie pozostaje - ale powinien brac wowczas olej - na odpalonym odkrec korek oleju i zobacz czy mocno daje spalinami podobnie jak sie wyjmnie bagnet oleju - jak kopci tylko z korka to uszczelniacze na zaworach jak tu i tu to pierscienie i opcjonalnie uszczelnaicze... Reasumujac sprawdz najpierw siwece wystarczy jedna padnieta a beda klopoty na zimnym pozdro



beret
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 24, 2005 16:06
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

re

Post autor: beret » pt gru 02, 2005 20:48

no a wiec tak bezpiecznik dobry :( wiec teraz pozostaje mi tylko te cisnienie jutro sprawdze na garazu czy kopci z korka i bagnetu i sie odezwe pozdrawiam


pozdrawiam Beret

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości