Cos stuka w kolumnie? Poduszka?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sajcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 22, 2005 13:04
Lokalizacja: Gdynia

Cos stuka w kolumnie? Poduszka?

Post autor: sajcik » pt gru 15, 2006 14:20

hej mam nastepujący problem mianowicie jak jade to słychać z przodu pukanie mechanik stwierdził że to kule dolne wahacza i zostało to wymienione ale nie dość że po wymianie ściąga mi auto na lewo - pewnie do robienia będzie geometria to może jestem przewrażliwiony ale chyba coś mi nadal puka i myśle że to może poduszki amortyzatora to takie coś co jest na samej górze w kolumnie co wy na to sądzicie co to może być ewentualnie innego ??!! czy z tymi poduszkami jest dużo roboty i ile to może kosztować dzięki !!!! :pub:
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 12:15 przez sajcik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pt gru 15, 2006 14:55

bo wymianie sworzni wahaczy trzeba zrobic geometrie!! dlatego sciaga!
a co do pukania to mozliwe ze poduszki amortyzatora! do tego potrzeba sciagacz do sprezyn chociaz idzie zrobic bez, ale troche zabawy wtedy jest ;)

[ Dodano: Pią Gru 15, 2006 13:57 ]
aha geometrie zrob po wymianie poduszek amortyzatora ;) bo przy wymianie pewnie beda sciagali mc persona ;)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt gru 15, 2006 16:06

sajcik pisze:że to może poduszki amortyzatora to takie coś co jest na samej górze w kolumnie
dokładnie to się nazywa - górne mocowanie amortyzatora wraz z ułożyskowaniem - nie ma z tym wiele roboty, koszt jednego (jedna str.) mocowania to ok. 70zł, wymiana to zalezy od warsztatu ok 60 zł jedna str. co do samodzielnego wykonania wymiany to warto mieć sciągacz do spręzyn (mozna to zrobić za pomocą rzeczy na fotce -- ale ostrzegam jest to wysoce niebezpieczne, jezeli nie masz zadnego pojęcia o tym to nie rób tego bez sciagacza !!!) imadło i parę kluczy, jezeli masz minimalne pojęcie o mech. to dasz rade i tak jak pisał wyżej sGARY geometria do zrobienia (aczkolwiek jak sie wie jak naznaczyć położenie goleni to nie trzeba potem robić geometri)


:-k ...

sajcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 22, 2005 13:04
Lokalizacja: Gdynia

kolumna w mk2

Post autor: sajcik » pt gru 15, 2006 22:33

po dokladniejszych ogledzinach zawieszenia zauwazylem ze jest tak jak zdejme te kapsle od kolumny w komorze silnika to jak sie dobrze zaprzec mozna poruszac kolumna a jak podniose na lewarku auto do gory to calosc sie obniza i wtedy to juz wogole wszystkim bardzo mocno ruszac Jak na moje to raczej tak nie powinno byc i coraz bardziej jestem przekonany ze to faktycznie ta poduszka z lozyskiem co Wy na to - w szczegolności na to ruszanie ??!!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt gru 15, 2006 23:30

sajcik pisze:na moje to raczej tak nie powinno byc
i tu się mylisz, to jest normalny objaw,że po podniesieniu auta wszystko luźno u góry lata, jezeli chcesz spr. mocowanie amora to musisz uginać mocno auto (stojace na kołach) i palec przyłozyc do śruby amora (u góry pod kapslem) i jezeli tam wyczujesz b.duzy "stuk" znaczy się jest luz na łożysku -- w górnym mocowaniu amora


:-k ...

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob gru 16, 2006 00:39

misiek10111,
wlasnie chyba to nie jest normalny objaw!! bo w passacie B3 po wymianie poduszek amortyzatora nie ma tego luzu ze po podniesieniu auta mozna ruszac mc'personem gora dol!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob gru 16, 2006 00:42

sGARY pisze:wlasnie chyba to nie jest normalny objaw!! bo w passacie B3 po wymianie poduszek amortyzatora nie ma tego luzu ze po podniesieniu auta mozna ruszac mc'personem gora dol!
zdaje się rozmowa dotyczy się GOLFA MK2, tak?? a tu jest to normalne że na podniesionym aucie mozesz całym zawieszeniem ruszac góra dól


:-k ...

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob gru 16, 2006 01:30

misiek10111, ma racje,

po podniesienu autka bedzie wyczywalny delikatny luz, doslownie kilka milimetrow ale jesli wiecej to poduszki prawdopodobnie zlom



Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » sob gru 16, 2006 21:38

misiek10111, a co w B3 jest inaczej??



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 19, 2008 00:27

sGARY, poduszki maja sie chowac na podniesionym aucie , a na stojacym wystawac , koniec i kropka.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pt gru 19, 2008 17:34

guti pisze:sGARY, poduszki maja sie chowac na podniesionym aucie , a na stojacym wystawac , koniec i kropka.
a Ty kolego nie masz co robic??? wyciagasz tematy z przed 2 lat i na nie odpowiadasz??

chodzi o luz jak auto jest podniesione to ruszajac kolem gora dol nie moze byc luzu na poduszkach! bo to oznacza luz na lozysku poduszki mc persona. Koniec kropka! :ass:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 19, 2008 18:18

sGARY pisze:a Ty kolego nie masz co robic??? wyciagasz tematy z przed 2 lat i na nie odpowiadasz??

ojejj odkryles mnie , sory , mysalem ze sie nie wyda, specjalnie szukam takich wykopalisk

sGARY pisze:chodzi o luz jak auto jest podniesione to ruszajac kolem gora dol nie moze byc luzu na poduszkach! bo to oznacza luz na lozysku poduszki mc persona. Koniec kropka! :ass:
widocznie wiesz lepiej , przez dwa lata moze sie czegos dowiedziales


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
sGARY
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 00:00
Lokalizacja: Gdynia, Wejherowo

Post autor: sGARY » pt gru 19, 2008 18:50

guti pisze:
sGARY pisze:a Ty kolego nie masz co robic??? wyciagasz tematy z przed 2 lat i na nie odpowiadasz??

ojejj odkryles mnie , sory , mysalem ze sie nie wyda, specjalnie szukam takich wykopalisk

sGARY pisze:chodzi o luz jak auto jest podniesione to ruszajac kolem gora dol nie moze byc luzu na poduszkach! bo to oznacza luz na lozysku poduszki mc persona. Koniec kropka! :ass:
widocznie wiesz lepiej , przez dwa lata moze sie czegos dowiedziales
troche popraktykuj a nie czytaj tylko to bedziesz wiedzial...
Koniec kropka. Nie mam zamiaru z Toba dyskutowac... :bajer:


p.s. Praktyka zgadza sie z teoria- w teorii tak w praktyce NIE!



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt gru 19, 2008 19:16

no wiec widocznie wiesz naprawde lepiej , nidgy w zyciu nie widzialem łozyska a lozyska MC persona ? jest takie cos? a co to ten MC person ? mozesz mi jakas fotke wrzucic ? bo sporo czytalem ale nie widzialem tego jeszcze na oczy , a moze ja nie mam takiego czegos u siebie ? mam? a to z prozdu czy z tyłu jest ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 331 gości