Drzwi opadaja, byly poprawiane i znow o samo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Drzwi opadaja, byly poprawiane i znow o samo

Post autor: kijannaa » śr lis 30, 2005 11:47

Witam, w czerwcu blacharz poprawiał mi drzwi w moim Goferu ponieważ opadły, mineło niecałe pół roku i znowu to samo. Czy jest na to jakiś sposób? Golf jest trzydrzwiowy 95 i rzekomo to normalna bolączka tych modeli. Samochód jest bezwypadkowy. Czy u was dzieje się to samo?? Może wiecie jak pozbyć sie tego drażniącego problemu??
Ostatnio zmieniony sob maja 24, 2008 14:06 przez kijannaa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: OPADANIE DRZWI W MK III

Post autor: Lukbro » śr lis 30, 2005 22:16

kijannaa pisze:Witam, w czerwcu blacharz poprawiał mi drzwi w moim Goferu ponieważ opadły, mineło niecałe pół roku i znowu to samo. Czy jest na to jakiś sposób? Golf jest trzydrzwiowy 95 i rzekomo to normalna bolączka tych modeli. Samochód jest bezwypadkowy. Czy u was dzieje się to samo?? Może wiecie jak pozbyć sie tego drażniącego problemu??

sluchaj ja mam 5 drzwi z 95 roku i mam tez opadniete drzwi od strony pasazera ale to wina sstłuczki, jak to naprawiles? co trzeba zrobic ? jakie koszta?



jizu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz paź 02, 2005 08:46
Lokalizacja: W-WA

Post autor: jizu » śr lis 30, 2005 22:22

jesli raz to ruszysz to bedzie caly czas powracalo tylko z coraz gorszym efektem
blacharz najczesciej nie robi nic innego jak podnosci dzwi za ich koniec i ciagnie do gory a potem reguluje zamek , a by bylo dobrze trzeba by bylo zmienic zuzyte zawiasy
ale tego nikt nie robi wiec by bylo dobrze to albo nowe zawiasy albo co kilka miesiecy
drzwi do gory za ich koncowki az kiedys zawias sie urwie
pozdr


sprzedam caly nowy zestaw xenonow 8000K !!!
do reflektorow H7 bez zadnych przerobek

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr lis 30, 2005 22:24

pewnie blacharz złapał drzwi i na siłe je do góry wygiął :hmm: a po tym musza opaść znowu :jezor:



Awatar użytkownika
JAFO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: śr paź 26, 2005 21:42
Lokalizacja: NLI N000 Warmia

Post autor: JAFO » śr lis 30, 2005 22:53

Nie wiem, jak jest w Golfie, ale u mnie w Passku wygląda to tak, że z drzwi wykręcasz śrubę dolnego zawiasu (u mnie jest TORX), między drzwi a zawias dajesz podkładkę grubości 1/3 brakującej wysokości opadnięcia i o rozmiarach zawiasu, zakręcasz i sprawdzasz (bez korekcji tego sworznia w słupku).
Ew. korygujesz grubość podkładki.
Robota dla dwóch osób.

Podkładka może być z blachy aluminiowej.
A TORXa najlepiej od razu wymienić (jeśli jest tam TORX).
Pracowałem w niemczech w warsztacie i tam regulowano w ten sposób drzwi w Porsche.



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » śr lis 30, 2005 23:12

ja mam golfa 3 trzwiowego 95r i dzwi kierowcy są opadniete, słyszałem podobie jak poprzednik napisał że wystarczą dobrze podłożone podkładki



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » śr lis 30, 2005 23:19

Z tego co wiem to w mkIII dosc lubia pasc zawiasy drzwi, i to od nich powinienes zaczac.



kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » czw gru 01, 2005 09:40

Everwhite pisze:Z tego co wiem to w mkIII dosc lubia pasc zawiasy drzwi, i to od nich powinienes zaczac.
ok, najpierw zacznę od tego a jeśli to nie pomoże spróbuję z podkładkami.
Zobaczymy który sposób okaże się dobry. Dzieki za rady



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw gru 01, 2005 10:37

Jakie podkładki...w MK3 drzwi są roziwązane jak w Polo. Na zawiasie są takie czarne kapturki na śrubach. Zdejmuje się to i jest regulacja drzwi. Ruch jest bardzo mały ale patrząc na drzwi jako ramię to koniec ramienia daje już dość znaczny ruch.

I tym właśnie się reguluje drzwi. Niestety w MK2 nie stosowano takiego rozwiązania.

Przważnie bolączką tej regulacji jest to (i mało kto to widzi) że potrafi się ta regulacja zaciąć i nie obracać się razem z drzwiami. I tym sposobem to się obrabia obrabia aż drzwi zaczynają opadać. Czasami przy stłuczkach coś się takiego dzieje. A żaden lakiernik tego nie sprawdzi i nie poprawi bo to wiąże się z demontażem drzwi. Miałem ten sam problem w Polo.

Nie dawać podkładek żadnych bo to zbędne.


Obrazek

ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw gru 01, 2005 11:15

nie każde mk3 ma taką regulację zawiasów...



kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » czw gru 01, 2005 11:43

[quote="TheGwiazdor"]Jakie podkładki...w MK3 drzwi są roziwązane jak w Polo. Na zawiasie są takie czarne kapturki na śrubach. Zdejmuje się to i jest regulacja drzwi. Ruch jest bardzo mały ale patrząc na drzwi jako ramię to koniec ramienia daje już dość znaczny ruch.

I tym właśnie się reguluje drzwi. Niestety w MK2 nie stosowano takiego rozwiązania.

Dzięki za pomoc dobrze że jeszcze się do tego nie zabrałem bo zdaje mi się że zrobiłbym sobie jeszcze gorzej :blush:
Czy z tego wynika że drzwi nie muszę demontować??



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw gru 01, 2005 13:41

ku_bi pisze:nie każde mk3 ma taką regulację zawiasów...
Te starsze pewnie tak ale ja np w MK3 93r miałem już taką regulację. W Polo 96 tez taką mam.

Trzeba sprawdzić...może faktycznie w niektórych modelach nie ma.


Obrazek

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » czw gru 01, 2005 14:45

regulacja zawiasow na niewiele pomaga po jakims czasie srubki same sie poluzuja i znowu drzwi beda opadniete, wiem bo probowalem, ja wymienilem rygiel w drzwach bo byla gumeczka wyrobiona i teraz jest juz git



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw gru 01, 2005 18:15

ksorzel pisze:regulacja zawiasow na niewiele pomaga po jakims czasie srubki same sie poluzuja i znowu drzwi beda opadniete, wiem bo probowalem, ja wymienilem rygiel w drzwach bo byla gumeczka wyrobiona i teraz jest juz git
To nie jest śruba tylko wieloklin który właśnie do tego służy. Nie reguluje zawiasu tylko kąt pochylenia drzwi. I jak wszystko działa sprawnie to jest ok. Ja co roku w Polówce smaruje to i nic się nie dzieje. Jak to nie ma odpowiedniego nasmarowania to właśnie ten wieloklin się przycina i samoczynnie przestawia drzwi. I dlatego opadają. A poza tym po to to jest że wraz z wiekiem i wyrobieniem materiału jest możliwość podregulowania.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości