Trzeszczący pedał sprzęgła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Trzeszczący pedał sprzęgła

Post autor: pavulon78 » wt gru 16, 2008 18:39

Drodzy koledzy
Na wstepie przede wszystkim chcialbym sie przywitac, poniewaz to moj pierwszy post. Od 2 miesiecy jestem wlascicielem
Golfa IV 1.6 16V Variant z 2001 r.
Od kilku dni dręczy mnie trzeszczący pedał sprzęgła. Pedał chodzi lekko, a trzeszczenie pojawia się na ostanich 2-3 cm docisku.
Dzwięk dochodzi raczej gdzies z pedału lub spodu deski rozdzielczej nad pedałem, nie z komory silnika.
Czy nad pedałem (za spodnią plastkową osłoną nad pedałem) jest jakiś mechanizm który moglby się psuć (coś hydraulicznego, jakiś siłownik albo cos w tym stylu)?
Psikałem tam wd40 ale bez skutku. Płynu hamulcowego jest pod korek, sprzęgło było wymieniane jakis miesiąc temu.
Trzeszczenie pojawia się po przejechaniu kilku km. Jak auto troche postoi to jest ok. Trzeszczenie jest zarówno na włączonym jak i wyłączonym silniku.
Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.



g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: g4mario » wt gru 16, 2008 20:05

czy to nie jest problem konczacej sie tarczy sprzeglowej lub docisku sprzegla? skad pewnosc, ze dzwiek nie przenosi sie z komory silnika?


pozdrawiam
Mariusz

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » wt gru 16, 2008 20:22

g4mario pisze:czy to nie jest problem konczacej sie tarczy sprzeglowej lub docisku sprzegla? skad pewnosc, ze dzwiek nie przenosi sie z komory silnika?
Sprzęgło komletne (tarcza, docis, łożysko) wymieniałem zaraz po zakupie samochodu.



g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: g4mario » wt gru 16, 2008 23:07

przed wymiana tez tak bylo? moze przy skladaniu sprzegla skrzywili Ci tarcze sprzeglowa!


pozdrawiam
Mariusz

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » wt gru 16, 2008 23:23

g4mario pisze:przed wymiana tez tak bylo? moze przy skladaniu sprzegla skrzywili Ci tarcze sprzeglowa!
Trudno powiedzieć czy przed wymianą też tak było, bo sprzęgło wymieniałem od razu po zakupie. Na tym starym praktycznie nie dało się jeżdzić bo strasznie szarpało. Teraz wszystko działa ok., sprzęgło bierze miękko, pedał chodzi bardzo lekko. Sprzęgło wymieniał zaufany, znajomy mechanik, nie sądze aby coś spaprał.

Ten dżwięk to takie jakby plastikowe chrobotanie, na ostatnich 2 centymetrach wciskania sprzęgła do podłogi (tak jakby coś tam haczyło). Jak wciskam pedał szybko to tego nie słychać. Godzinę temu wziąłem autko na małą przejażdzkę i było w miarę ok. Chrobotanie było słychać tylko na postoju jak był wyłączony silnik i była cisza.

Jak się zrobi cieplej to spróbuję dostać się mocowania pedału (jest za jakąś plastikową osłoną stanowiącą spód deski rozdzielczej) i może tam zlokalizuję źródło. Dziś jak leżałem przy pedałach to zauważyłem że pedał sprzęgła nie jest stalowy, tylko obciągnięty jakimś tworzywem sztucznym. U Was też tak jest? I czy przy mocowaniu pedału jest jakaś sprężyna która powoduje że wraca on do normalnej pozycji? Może chrobocze ta sprężyna?
Sam już nie wiem.
Trochę mnie to wk... bo w poprzednim samochodzie też walczyłem przez ponad rok ze skrzypiącym pedałem (ale tam to była masakra w porównaniu do tego teraz), aż w końcu sprzedałem tego 2 letniego chwasta (renault) i kupiłem golfa. :)



Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » wt gru 16, 2008 23:26

u mnie właśnie ta sprężyna trzeszczała, polałem olejem i git, cichutko :pub:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » wt gru 16, 2008 23:31

mahoo pisze:u mnie właśnie ta sprężyna trzeszczała, polałem olejem i git, cichutko :pub:
A jak sie zdejmuje tą osłonę plastikową żeby dostać się do mocowania pedału i tej sprężyny? Jakieś wkręty czy tylko wciski? Nie mam nawet jak tam zajrzeć to jak wychodze do roboty to jeszcze ciemno a jak wracam to już ciemno. A latarki nie mam ;)



Awatar użytkownika
mahoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn sie 15, 2005 14:45
Lokalizacja: SPS/SJZ
Kontakt:

Post autor: mahoo » wt gru 16, 2008 23:38

jutro obadam to, żeby sobie przypomnieć bo to było jakiś czas temu, dam cynk tutaj :bigok:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2219443 - mój kopciuch @168KM/402Nm Dynosoft

g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: g4mario » śr gru 17, 2008 00:03

rozbieralem panel pod kierownica, z tego co pamietam, jest mocowany od dolu na wkrety(imbus). Pod panelem sa nastepne plastiki, wiec jest troche do rozebrania. Jak masz "malego majsterkowicza" w domu to dasz rade:)


pozdrawiam
Mariusz

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » śr gru 17, 2008 17:25

Dziś sprawdziłem i to trzeszczenie jest dużo bardziej słyszalne w komorze silnika, gdzieś w okolicy grodzi między komorą silnika a kabiną. Macie jeszcze jakieś pomysły co to może być? Samochód miał w zeszłym tygodniu wymieniany płyn hamulcowy ale nie wiem czy i jaki mogłoby to mieć związek.

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Czy padająca pompa sprzęgła może trzeszczeć?
Ostatnio zmieniony śr gru 17, 2008 18:50 przez pavulon78, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr gru 17, 2008 21:27

pavulon78 pisze:Czy padająca pompa sprzęgła może trzeszczeć?
a taka była montowana w Golfach? bo chyba nie :P

wez moze silikon w spray'u przepsikaj te okolice (miedzy grodzia) moze poprostu cos gdzies haczy na pewnej odleglosci gdzie idzie linka od sprzegla.. :)


ObrazekObrazek

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » śr gru 17, 2008 21:33

bazz89 pisze:wez moze silikon w spray'u przepsikaj te okolice (miedzy grodzia) moze poprostu cos gdzies haczy na pewnej odleglosci gdzie idzie linka od sprzegla.
W MK4 nie ma linki. Sprzęgło jest hydrauliczne. Własnie skończyłem się z tym szarpać. Po ciemku przy latarce :) odręciłem tą plastikową osłonę nad pedałami i na ścianie grodzi nad pompą ukazała się taka gruba sprężyna. Nawaliłem na nią WD40 i jak ręką odjął!!! Pedał chodzi cichutko. Zobaczymy tylko jak będzie jutro w drodze powrotnej z pracy w mega korkach (średnio 10km w 1h i 15 min :(). Jak jutro też będzie cicho chodzić to będzie można ogłosić pełen sukces. Ewentualnie profilaktycznie zastąpić wd40 czymś lepszym.
Ostatnio zmieniony śr gru 17, 2008 21:34 przez pavulon78, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » śr gru 17, 2008 21:40

pavulon78 pisze:Nawaliłem na nią WD40 i jak ręką odjął!!!
jakby to powiedziec - a nie mowilem :P hehehe :green_fuck: :green_fuck: :green_fuck:


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
CriSPol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 30, 2009 09:03
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: CriSPol » śr mar 04, 2009 11:44

pavulon78 pisze:
W MK4 nie ma linki. Sprzęgło jest hydrauliczne. Własnie skończyłem się z tym szarpać. Po ciemku przy latarce :) odręciłem tą plastikową osłonę nad pedałami i na ścianie grodzi nad pompą ukazała się taka gruba sprężyna. Nawaliłem na nią WD40 i jak ręką odjął!!! Pedał chodzi cichutko. Zobaczymy tylko jak będzie jutro w drodze powrotnej z pracy w mega korkach (średnio 10km w 1h i 15 min :(). Jak jutro też będzie cicho chodzić to będzie można ogłosić pełen sukces. Ewentualnie profilaktycznie zastąpić wd40 czymś lepszym.
hej mam podobny problem
wciskając sprzęgło słyszę takie hrumkanie / chrobotanie i co ciekawe dopiero jak się auto nagrzeje.
czy przeszło u Ciebie gdy nasmarowałeś tą sprężynę ?


[b]CriS[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości