[mk III] Padł mi alternator, czy ktos juz go naprawial?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

[mk III] Padł mi alternator, czy ktos juz go naprawial?

Post autor: neo25-pk » śr lis 30, 2005 14:54

Witam.
Wlasnie przed chwilka padł mi alternator VALEO :grrr: . Wyjechalem z garażu i po ponownym zapaleniu silnika usłyszałem dziwny dźwięk z okolicy alternatora. Po odkręceniu przewodu + plusowego od niego przestał "buczeć" a jak przyłozyłem spowrotem buczy, czyli jakieś zwarcie ma. Właśnie go rozebrałem i tak sprawdzam diody i 3 są o.k. ale pozatym są jeszcze 3 takie same które wogóle moim zdaniem po pomiarach nieprzewodzą. Dlaczego? Sa jeszcze 3 inne diody zupełnie inne niż tamte 6. i one są o.k. Uzwojenie sprawdzone.Jest o.k. Oprócz diód jest jeszcze regulator i takie ustrojstwo do którego podłączony jast cieńszy kabelek z +(chyba prąd wzbudzenia?) :crazy:
Czy ktoś juz naprawiał taki alternator? Co może być jeszcze nie tak. Prosze o jakies wskazówki?


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr lis 30, 2005 16:37

A jak druty nie są skopcone (te uzwojenia)


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Ziibii » śr lis 30, 2005 19:10

sprawdż czy dobrze podłączyłeś miernik -kierunek przewodzenia ?


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » śr lis 30, 2005 19:15

ja naprawialem alternator w poniedzialek czyli 2 dni temu, u mnie okazalo sie, ze szczotki sie skonczyly i trzeba bylo je wymienic. Zanioslem do zakladu elektromechanicznego gosc w 15 minut mi to zrobil i wzial 25 zl. Alternator smiga jak nowy...
pozdro



Awatar użytkownika
tomisk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 01:17
Lokalizacja: CGD

Post autor: tomisk » śr lis 30, 2005 19:42

ja próbowałem ale nie udało mi się go rozpołowić. Mógłbyś napisać jak to ci się udało, czy potrzebny jest jakiś ściągacz?


Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika
neo25-pk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 01:46
Lokalizacja: LESZNO...WLKP
Kontakt:

Post autor: neo25-pk » śr lis 30, 2005 23:45

Witam ponownie.
Sorki że tak długo ale właśnie naprawiałem alternator! Już zrobiłem...strzeliła jedna dioda w mostku prostowniczym. Niestety nie do wymiany ;-/ Musiałem kupic cały nowy mostek prostowniczy Bosch-a. Koszt...100zł. Zaraz go założyłem do alternatora i do golfa. Śmiga jak ta lala... Nietsty trapi mnie jeszcze jedno pytanie...Dlaczego padła dioda? Trapi mnie dlatego gdyż mogłem miec dziwny zbieg okoliczności. Ponieważ dioda może sie spalić w alternatorze gdy ten nie jest podłączony do akumulatora a pracuje silnik. Ostatnio miałem 2 przypadki, że odpalam auto i na MFA mam 00:00 tak jak bym na chwile odłączył akumulator gdy "chodził" silnik. Klemy są o.k. Może aku.... niewiem...juz mi sie niechce dzisiaj myśleć...Może ktoś inny miał podobny przypadek? Dzieki i Pozdro


Pilnie kupię osłone rozrządu (górną boczna pokrywę, plastik) !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości