[mk III] Rozrusznik-zawycie 1.4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mnemonic

Post autor: mnemonic » czw wrz 30, 2004 11:23

U mnie to samo :(



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » czw wrz 30, 2004 11:43

Zjar pisze:Kiedyś byłem u elektryka i przyjechał facet Seatem Ibizą i miał podobny problem. Elektryk powiedział, że na rozrusznik idzie z dużo prądu i za szybko sie kręci, po odpaleniu jeszcze go słychać. Wiem jak wygląda objaw, ale musiałbym usłyszeć, z tego co piszecie może to być to. A czy u Was rozrusznik kręci bardzo szybko, tzn. macie wrażenie że zakręci zanim dotkniecie kluczyk???
Jak może iść za dużo prądu na rozrusznik ??? ile potrzebuje tyle bierze i nic nie ma to wspólnego z wyciąganiem i chowaniem bendixa.Po wyłączeniu rozrusznika powinien przestać pracować



Zjar

Post autor: Zjar » czw wrz 30, 2004 11:54

Groszek pisze:
Zjar pisze:Kiedyś byłem u elektryka i przyjechał facet Seatem Ibizą i miał podobny problem. Elektryk powiedział, że na rozrusznik idzie z dużo prądu i za szybko sie kręci, po odpaleniu jeszcze go słychać. Wiem jak wygląda objaw, ale musiałbym usłyszeć, z tego co piszecie może to być to. A czy u Was rozrusznik kręci bardzo szybko, tzn. macie wrażenie że zakręci zanim dotkniecie kluczyk???
Jak może iść za dużo prądu na rozrusznik ??? ile potrzebuje tyle bierze i nic nie ma to wspólnego z wyciąganiem i chowaniem bendixa.Po wyłączeniu rozrusznika powinien przestać pracować
Jak?? To juz trzeba zapytać tego elektryka. :chytry:



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » czw wrz 30, 2004 12:04

Zjar pisze:
Groszek pisze:
Zjar pisze:Kiedyś byłem u elektryka i przyjechał facet Seatem Ibizą i miał podobny problem. Elektryk powiedział, że na rozrusznik idzie z dużo prądu i za szybko sie kręci, po odpaleniu jeszcze go słychać. Wiem jak wygląda objaw, ale musiałbym usłyszeć, z tego co piszecie może to być to. A czy u Was rozrusznik kręci bardzo szybko, tzn. macie wrażenie że zakręci zanim dotkniecie kluczyk???
Jak może iść za dużo prądu na rozrusznik ??? ile potrzebuje tyle bierze i nic nie ma to wspólnego z wyciąganiem i chowaniem bendixa.Po wyłączeniu rozrusznika powinien przestać pracować
Jak?? To juz trzeba zapytać tego elektryka. :chytry:
heheheh :pub:



chybil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 16, 2004 16:56
Lokalizacja: Wrocław/Lubin
Kontakt:

Post autor: chybil » czw wrz 30, 2004 12:53

Ile kosztuje bendix i czy wymiana jest droga (golf 2)? Ewentualnie trudna do samodzielnego przeprowadzenia przez zielonego posiadacza autka?

Jak nazywa się to po angielsku bo mam manuala w tym języku i nie moge znaleźć?



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » czw wrz 30, 2004 16:32

Ja jeździłem z takim rozrusznikiem pół roku (ale mało przejechałem, 6 tysia), na szczęście nic sie nie stało, ale na to nie ma reguły. Szybko zużywa się rozrusznik, zwłaszcza tulejki i szczotki, no i reduktor.
Lepiej zrobić to wcześniej i mieć spokój, bo jak znam życie, to jak już się coś takiego dzieje, to rozrusznik padnie w najmniej odpowiednim momencie...



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pt paź 01, 2004 12:30

Ja mam podobny problem, ale nie dokonca taki sam.
Miałe zwalony rozrusznik, magnes w stojanie si epokruszył i sie blokował, jak kupiłem "nowy" regenerowany rozrusznik, chodzi jak mażenie i wszystkie łożyska bendix itp są w bardzo dobrym stanie.
Tyle ze mam taki dziwny objam, wczesniej tego nie zauwazyłem na starym rozruszniku bo prawie nie krecił hehe.
Mianowicie jest tak:
Co któreś przekręcenie kluczyka w pozycje załaczenie rozrusznika słychać taki dziwny dzwięk jak by coś sie kręciło, taki trche wrzaskliwy ten dzwiek, ale słychać ze silnikiem nic nie obraca i tylko ten wrzask :otepienie:
To sie zdaża tak raz na 15-20 uruchomiń silnika, rozruznik jest dobry, ewentualnie ten elektromagnes podejrzewam ze nie zawsze może łapać, ale to było by dziwne, jeszcze posprawdzam styki ale co wy o tym myśłicie??


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt paź 01, 2004 13:17

Igor002, chyba czasami zębatka bendixu nie wskakuje na koło zamachowe. Może masz słaby elektromagnes, albo n.p. ukruszenia na czołach kół zembatych na bendixie, albo na kole zamachowym i zębatka zamiast się wsunąć, to odbija sie od koła zamachowego, a jak rozrusznik kręci, to trze o koło zamachowe i stąd to wycie?



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pt paź 01, 2004 17:49

jes to jakaś ewentualność
ziorne co sie tam dziej


Mk3 GTI 16V ABF

molka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 25, 2005 18:53
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: molka » śr lis 30, 2005 19:10

Witam
W moim Mk-3 1.6 tez coś takiego się działo. Sprawa się wyjaśniła w czasie wymiany sprzęgła. Po wyjęciu rozrusznika wypadła tulejka osadzona w korpusie silnika po prostu była tak luźna, że podczas rozruchu następowało takie "zawycie" - dodam, że mimo tego iż zawyło samochód odpalał bez problemów. Po wymianie tulejki nic się nie dzieje. Sugerowanie, że to może być sprzęgiełko (pospolicie nazywane bendixem) jest pewno błędne bo w przypadku jego awarii rozrusznik po prostu nie kręci silnikiem a wydaje tylko taki grzechot (w każdym samochodzie inny - maluch miał specyficzny). Awaria elektromagnesu wyrzucającego koło zębate do połączeniea z wieńcem zębatym skutkuje tym, że po prostu nic się nie dzieje - nic nie słychać.
Dlatego przewiduję to co powiedziałem na początku.
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości