ABS sie sypie!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

ABS sie sypie!

Post autor: Gicek » sob gru 13, 2008 21:04

Siemka . Od pewnego czasu mam problem z piszczacym wykrzyknikiem i swiecaca sie kontrolka ABS.Kiedy kontrolka zapalila się poraz pierwszy to przestudiowałem wszystkie tematy po kolei i skończyło się na wymianie czujnika od strony kierowcy z przodu lecz cisza bez wariującego(!) nie trwala dlugo bo pojawil się po tygodniu.Wiec od nowa sprawdzanie czujnikow plynu hamulcowego i podpinanie pod VAG gdzie niestety pokazalo brak polaczenia i zdiagnozowania konkretnej usterki.Zapomnialem dodac ze wtyczki przy pompie kilka razy juz ruszalem i pryskale srodkami do lepszego kontaktu.Jeśli ktos moglby mi dac namiar na konkretnego fachowca lub udzielil jakis istotnych wskazowek gdzie może lezec problem bylbym niezmiernie wdzieczny.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2008 21:11 przez Gicek, łącznie zmieniany 2 razy.


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob gru 13, 2008 22:13

popatrz dokładnie na same przewody od czujników ABS jezeli zauwazysz choćby delikatne uszkodzenie (przetarcie ) izolacji to własnie komp czyta jako błąd piszę o tym bo sam to przerabiałem u siebie
Ostatnio zmieniony sob gru 13, 2008 22:13 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » ndz gru 14, 2008 08:19

Przyznam szczerze ze juz druga sobote spedzilem na szukaniu usterek typu przetarcia i zabrudzenia:(i chyba sie bede musial poddac bo nie daje to pozytywnych wynikow.Fakt nie sprawdzalem samych kabli miernikiem bo nie wiem zabardzo jak sie do tego zabrac.A co powiecie na te kable ktory wychodza zaraz z wtyczki ktora jest wpieta do pompy ABS?czesto te kable w tym korytku plastikowym ulegaja uszkodzeniu?jest szansa sprawdzic sama wtyczke do pompy?


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: ABS sie sypie!

Post autor: szczep » ndz gru 14, 2008 08:45

Gicek pisze:Siemka . Od pewnego czasu mam problem z piszczacym wykrzyknikiem i swiecaca sie kontrolka ABS.Kiedy kontrolka zapalila się poraz pierwszy to przestudiowałem wszystkie tematy po kolei i skończyło się na wymianie czujnika od strony kierowcy z przodu lecz cisza bez wariującego(!) nie trwala dlugo bo pojawil się po tygodniu.Wiec od nowa sprawdzanie czujnikow plynu hamulcowego i podpinanie pod VAG gdzie niestety pokazalo brak polaczenia i zdiagnozowania konkretnej usterki.Zapomnialem dodac ze wtyczki przy pompie kilka razy juz ruszalem i pryskale srodkami do lepszego kontaktu.Jeśli ktos moglby mi dac namiar na konkretnego fachowca lub udzielil jakis istotnych wskazowek gdzie może lezec problem bylbym niezmiernie wdzieczny.Pozdrawiam
Mam kolego identyczny problem w swojej golfinie, wymieniony czujnik lewy przód (dosłownie jeden dzień był sprawny ABS) teraz zaobserwowałem że jeśli jest wilgoć (deszcz, śnieg) to czujnik chodzi i nie wywala kontrolki na tablicy więc musi być, w którymś miejscu brak przejścia, trzeba będzie się pobawić w sprawdzanie wiązki i styków :grrr:



Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » ndz gru 14, 2008 10:06

A to dziwne bo przeciez wszelakie zwarcia powinny sie robic w wilgotne i deszczowe dni a nie wtedy kiedy jest ladna pogoda.U mnie niestety nie mozna sie polaczyc z VAG i w tym tkwi najwiekszy problem bo tak to by sprawa byla rozwiazana bezproblemowo.A jak jest u ciebie podpinales sie pod kompa jak znowu wywalilo cie kontrolke?moze masz problem z samymi okladzinami,plynem hamulcowym lub np zabrudzonym czujnikiem.Ja juz to wszystko moge wykluczyc wiec zostaja mi kable i wiazki tak jak napisales:(nie masz jakiegos dobrego fachowca na oku?he nie zauwazylem ze jestes ze Szczecina:)
Ostatnio zmieniony ndz gru 14, 2008 10:09 przez Gicek, łącznie zmieniany 1 raz.


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

Awatar użytkownika
szczep
Forum Master
Forum Master
Posty: 1332
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 09:35
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: szczep » ndz gru 14, 2008 17:32

Gicek pisze:A to dziwne bo przeciez wszelakie zwarcia powinny sie robic w wilgotne i deszczowe dni a nie wtedy kiedy jest ladna pogoda.U mnie niestety nie mozna sie polaczyc z VAG i w tym tkwi najwiekszy problem bo tak to by sprawa byla rozwiazana bezproblemowo.A jak jest u ciebie podpinales sie pod kompa jak znowu wywalilo cie kontrolke?moze masz problem z samymi okladzinami,plynem hamulcowym lub np zabrudzonym czujnikiem.Ja juz to wszystko moge wykluczyc wiec zostaja mi kable i wiazki tak jak napisales:(nie masz jakiegos dobrego fachowca na oku?he nie zauwazylem ze jestes ze Szczecina:)
po podłączeniu pod VAG-a wywaliło błąd lewego przedniego czujnika, wymieniłem czujnik usterka się wykasowała, ale na następny dzień było to samo :grrr:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 14, 2008 19:29

szczep2008 pisze:po podłączeniu pod VAG-a wywaliło błąd lewego przedniego czujnika, wymieniłem czujnik usterka się wykasowała, ale na następny dzień było to samo
o to sugeruje problem z kablem do czujnika, takim jak miał dziejo. VAG nie powie czy padł sam czujnik czy kable do niego (gdzieś tam gdzie się ciągle rusza przy pracy zawieszenia) , taki mądry nie jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » ndz gru 14, 2008 19:31

dokładnie mam ten sam problem co wy.



Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » ndz gru 14, 2008 21:42

Wiec mamy szukac przy kablach gdzie ostatnio wymienalismy czujniki?ja ostatnio przelecialem wszystkie z miernikiem i czujniczki ok ale kable hm??jak mozna te kable sprawdzic co jak ustawic na mierniku i jakiego odczytu mam sie spodziewac?


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

kwaśny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 29, 2007 15:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kwaśny » ndz gru 14, 2008 22:03

sprawdzaliście bezpieczniki na akumulatorze?



Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » pn gru 15, 2008 21:09

Nie tylko na aku ale takze w samochodzie.Moze ktos sie orientuje jak sprawdzic same kable przy kolach?i jak to zrobic.


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

karlamba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 16:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: karlamba » czw gru 18, 2008 15:21

czesc...

wlasnie tez mnie czeka takie dokladne sprawdzanie kabli od abs... bo u mnie z kolei czujnik abs od prawego przedniego kola pokazuje na vagu minimalnie inne obroty kola od pozostalych... a przy ruszaniu widac ze te obroty wskakuja dopiero po chwili a nie od razu jak z pozostalych kol... dzieje sie tak u mnie od czasu wymiany lozyska w tym kole oraz piasty... dodam ze tarczka pozostala stara i inny mechanik nie stwierdzil jej uszkodzenia...

skutek jest taki ze jak dojezdzam do skrzyzowania i lekko, delikatnie naciskam pedal hamulca to wlacza mi sie pompa abs... dzieje sie tak tylko gdy autko juz wytraci znacznie predkosc i wlasciwie wolno sie toczy... niestety nie jest to objaw wystepujacy zawsze dlatego rozwiazanie problemu jest tym trudniejsze (bo jak bylem u mechanika to akurat wszystko dzialalo jak nalezy)



TEST DRIVER

Problem z ABS

Post autor: TEST DRIVER » pt gru 19, 2008 00:04

Witam Wszystkich mam pewien problem w sumie podobny kupiłem Golfa IV i świecil mi sie ABS sądzilem ze to tylko czujnik wiec podlaczylem sobie interfejs i faktycznie pokazalo ze uszkodzony jest czujnik od strony kierowcy z przodu wymienilem go i ABS nie zgasl wiec podlaczylem ponownie interfejs i pokazalo ze cos jest z pompą jakis blad V64 cos tam wyjsciowe nie rozumialem za bardzo co pisze bo to po anglikanskiemu;] i dalej mi sie swieci abs nie wiem co jest wszystkie czujniki są ok sprawdzalem juz wszystkie bezpieczniki i czyscilem wtyczke przy pompie abs i dalej lipa prosze o pomoc ewentualnie jakies rady pozdrawiam serdecznie.



Awatar użytkownika
Gicek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob sie 16, 2008 19:19
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

Post autor: Gicek » pn gru 29, 2008 19:05

Dzisiaj wrocilem od elektryka i co sie niestety okazalo sterownik pompy ABS czyli do wymiany cala pompa lacznie ze sterownikiem.Cala instalacja sprawdzona zgodnie ze schematem wiec pozostaje tylko pompa ktora kompletnie nie daje oznaki zycia.Teraz pozostaje tylko odczytac dane ze starej pompy i cos poszukac w zastepstwo.Polecam warsztat przy ul Gornikow w Bochni pan Kucybala.


VW GOLF IV 1.8 20V 125KM

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości