Kilka pytań, usuwanie szkód po włamaniu :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Kilka pytań, usuwanie szkód po włamaniu :(

Post autor: marcin664 » ndz gru 14, 2008 17:26

W nocy z czwartku na piątek jakieś ***** włamały mi się do auta. Niestety nie potrafiąc go odpalić stwierdzili że zniszczą co się da :(. Teraz powoli zabieram się za naprawę szkód. Aktualnie auto jest u blacharza lakiernika który wyklepuje i maluje mi drzwi po otwieraniu ich łomem :crazy: Z rzeczy których nie wiem to:

Jak wyjąć fotel kierowcy ? muszę to zrobić alby przykręcić tą zaślepkę od bezpieczników i tą obok. Te które są nad nogami kierowcy. Poza tym fotel do wymiany.

Jak wyjąć i założyć zamykanie schowka ? To po stronie pasażera. Wyrwali mi zawiasy i ledwo się trzyma.

Jak trzyma się mieszek przy gałce zmiany biegów ? I tak miałem go wymieniać bo miałem gumowy ale teraz mam gumowy pocięty nożem :(

Jakie klucze potrzebne są by zdjąć kierownice i manetki wycieraczek i kierunkowskazów ?

Co mogę zrobić z wkładkami do kluczy ? Jednej klamki nie znalazłem a druga się troszkę trzymała drzwi ale za to włożyli w miejsce kluczyka jakieś kupa czyli wkładka do wymiany. Kupiłem 2 nowe klamki ale w każdej jest inny kluczyk. Nie mieli klamek parowanych a kompletu 3 wkładek też nie moge nigdzie dostać. jak będę miał 4 kluczyki do auta to mnie ***** trafi. Mam golfa 3 drzwiowego czyli 2 klucze do drzwi, 1 do bagażnika i baku i 1 do stacyjki :/ Widział ktoś gdzie można kupić 4 wkładki ale żeby był ten sam kluczyk do nich ? Da się w ogóle wymienić wkładkę w korku w baku ?



Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

Post autor: tochu » ndz gru 14, 2008 17:52

marcin664 pisze:Jak trzyma się mieszek przy gałce zmiany biegów ? I tak miałem go wymieniać bo miałem gumowy ale teraz mam gumowy pocięty nożem
wyciagasz galke odhaczac od dolu i schodzi :P


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin664 » ndz gru 14, 2008 17:58

Że ściągam gałkę to wiem ale czy muszę zdejmować plastik ten który trzyma tą gumę od spodu ? w sumie to mogę już go wyciąć i zobaczyć od boku jak to wygląda.



Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

Post autor: tochu » ndz gru 14, 2008 18:01

tzn możesz nie musisz :D ale skoro masz pocieta i chcesz sie bawic to tnij i obadaj łopatologicznie :D mi tam bez problemow wyszlo :P


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin664 » ndz gru 14, 2008 18:05

Dzięki, jeden problem z głowy. Zostało jeszcze kilka.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » ndz gru 14, 2008 20:56

marcin664 pisze:Jak wyjąć fotel kierowcy ?
Odsuwasz fotel maksymalnie do tyłu, z przodu pod nim jest taka śrubka, chyba na klucz 10, albo 8, nie pamiętam. Odkręcasz ją. Potem z tyłu na szynie masz zaślepkę przykręconą zwykłą śrubką na śrubokręt krzyżak. No i potem wyjeżdżasz fotelem całkiem do tyłu. Czasami trzeba się trochę poszarpać, ale wychodzi w miarę łatwo.
marcin664 pisze:Jak wyjąć i założyć zamykanie schowka ?
Jeżeli chodzi o sam zamek, to pooglądaj go dokładnie, on wchodzi chyba jakoś na wcisk. Bez problemu się go wyciąga i wymienia.
marcin664 pisze:Jakie klucze potrzebne są by zdjąć kierownice i manetki wycieraczek i kierunkowskazów ?
Nie pamiętam dokładnie kluczy, ale odkręcasz kierę, śruba na duży klucz, 24 albo coś koło tego, ważne żeby był nasadowy bo inaczej nie da rady. A manetki są na zwykłe śrubki na śrubokręt, ale nie pamiętam dokładnie.



Awatar użytkownika
BzyTek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 227
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 18:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BzyTek » pn gru 15, 2008 00:16

marcin664 pisze:Widział ktoś gdzie można kupić 4 wkładki ale żeby był ten sam kluczyk do nich ?
Witam ja widziałem.
Zestaw wkładek masz tutaj
Pozdrawiam.
PS pomyśl odrazu o jakimś alarmie.



marcin664
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt sty 01, 2008 23:58
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: marcin664 » pn gru 15, 2008 16:52

Dzięki koledzy :)
MiSzOn dzięki za radę z fotelem i kierownicą jeżeli chodzi o schowek to nie chodzi mi o zamek tylko o całe zamknięcie. Całą klapę która zamyka schowek. Jak odbiorę auto to porobię foty.
BzyTek pisze:PS pomyśl odrazu o jakimś alarmie.
Myślę, myślę. Ostatnio zabezpieczyłem auto przez odcięcie paliwa i dzięki temu go mam bo styki w stacyjce nadpalone ( w kostce od stacyjki) czyli próbowali odpalać. Teraz czas pomyśleć o alarmie. Na szczęście 2 z 3 sprawców już za kratkami (mieli zawiasy, byli poszukiwani zacoś no i jeszcze moje auto) jeden jest nieletni ale ma już kuratora lecz jeszcze nie wiem co z nim. Boje się bo on jest jeszcze na wolności :/



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » pn gru 15, 2008 19:01

Podzwoń na pewno załatwisz bez problemu nową
http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... &country=1



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości