z kąd sie leje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukas21nfs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:25
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

z kąd sie leje

Post autor: lukas21nfs » śr gru 10, 2008 23:52

witam, mam taki problem, leje sie olej z silnika, nie wiem gdzie, zapchana była odma odpowietrzająca silnik i automatycznie wywaliło uszczelkę pod pokrywą zaworów, uszczelka zmieniona, już w tym miejscu nie leci, ale olej pojawia sie nadal w miejscu gdzie jest uszczelka głowicy, czy to możliwe żeby leciało z tej uszczelki, czy może gdzieś przy rozrządzie może spływać sobie po boku silnika i tam sie pokazuje, ale jest dziwna sprawa bo wycieki pojawiają sie na zimnym silniku, jak już przejade że silnik sie rozgrzeje później wytre ten olej to już sie nie pojawia, dopiero gdy silnik ostygnie


????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????



Awatar użytkownika
MŁODY88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Chojnów
Kontakt:

Post autor: MŁODY88 » czw gru 11, 2008 00:12

Mozliwe ze niejest dobrze dokrecona ta uszczelka, jak jest zimny to uszczelkajest zimna i sie kurczyco malom przestrzen przez krota leci olej, natomiwast jak sie nagrzeje to sie rozciaga i zatyka


Toledo III - jest
Golf IV Kombi,Renault Clio 2 1.6 16v,Golf III Kombi,AR 156 SW 2,4JTD , VW Golf II GT Specjal 1.8 RP, Seat Cordoba 2.0 ABF, Alfa Romeo Gtv 2.0 TS, Alfa Romeo 145 1.6 Boxer, VW Golf III GL 1.8 ABS, VW Golf II GL 1.8 GX - ex

Awatar użytkownika
lukas21nfs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:25
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: lukas21nfs » czw gru 11, 2008 00:26

a możliwe jest że kotłuje z pierściena uszczelniającego wał rozrządu ?



Awatar użytkownika
MŁODY88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 20, 2007 21:50
Lokalizacja: Chojnów
Kontakt:

Post autor: MŁODY88 » czw gru 11, 2008 00:29

lukas21nfs pisze:a możliwe jest że kotłuje z pierściena uszczelniającego wał rozrządu ?
to juz mechanik musi zobaczyc, bo tak na odleglosc bez obczajenia niewiadomo


Toledo III - jest
Golf IV Kombi,Renault Clio 2 1.6 16v,Golf III Kombi,AR 156 SW 2,4JTD , VW Golf II GT Specjal 1.8 RP, Seat Cordoba 2.0 ABF, Alfa Romeo Gtv 2.0 TS, Alfa Romeo 145 1.6 Boxer, VW Golf III GL 1.8 ABS, VW Golf II GL 1.8 GX - ex

Awatar użytkownika
lukas21nfs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:25
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: lukas21nfs » czw gru 11, 2008 00:39

MŁODY88 pisze:
lukas21nfs pisze:a możliwe jest że kotłuje z pierściena uszczelniającego wał rozrządu ?
to juz mechanik musi zobaczyc, bo tak na odleglosc bez obczajenia niewiadomo


bo to będzie następna sprawa którą chce wymienić



Awatar użytkownika
Goku-25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 01:13
Lokalizacja: Piekary SL

Post autor: Goku-25 » czw gru 11, 2008 01:10

kolego ty po prostu masz krzywa pokrywe zaworow z pewnoscia ci cieknie od strony kolektorow mam dla ciebie proste rozwiazanie zdemontuj uszczelke dobrze ja odtlusc bezynka extakcyjna ub czyms podobnym powierzchnie glowicy i pokrywy rowniesz odtlusc naluz cieka warstwe kleju pod i na uszczelke chwile odczekaj i dokrec wyciek na bank ustapi achapoecam klej typu Victor Reins lub dirco ewentualnie Gasket niechklej twardnieje co najmniej 4 godz i gotowe napiszczy sie udalo pozdro :bigok: :bajer:



Awatar użytkownika
lukas21nfs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:25
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: lukas21nfs » czw gru 11, 2008 23:13

no i że tak powiem "pupa" z tego, pod przykrywą nowa uszczelka i klej a olej nadal pakuje :grrr: co robić ?????????????????????????????????????????
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 23:14 przez lukas21nfs, łącznie zmieniany 1 raz.



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » czw gru 11, 2008 23:37

tez mi sie lalo spod dekla bo byl krzywy, ale zabiec z silikonem mi pomogl,wiec i z klejem tez powinno byc ok.

hmm no jesli leci od strony rozrzadu to szybko jedz to ogarnac bo olej sprawia ze pasek sie rozwulkanizuje i po prostu strzeli, ale to wystarczy zdjac obudowe paska i bedzie widac czy sucho.



Awatar użytkownika
lukas21nfs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 21:25
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: lukas21nfs » czw gru 11, 2008 23:59

haps pisze:tez mi sie lalo spod dekla bo byl krzywy, ale zabiec z silikonem mi pomogl,wiec i z klejem tez powinno byc ok.

hmm no jesli leci od strony rozrzadu to szybko jedz to ogarnac bo olej sprawia ze pasek sie rozwulkanizuje i po prostu strzeli, ale to wystarczy zdjac obudowe paska i bedzie widac czy sucho.
ale pasek i cała puszka rozrządu są suche, tam nie ma oleju, możliwe jest że leci spod uszczelki głowicy ??

[ Dodano: 12 Gru 2008 09:35 ]
dobra wiadomość :hmm: znalazłem wyciek

zła wiadomość #-o uszczelak głowicy

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

co dalej??

[ Dodano: 12 Gru 2008 13:53 ]
Bardzo prosze o odpowiedź jakieś pomysły



Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » ndz gru 14, 2008 08:42

Przerabiałem to,silnik ABU jak sądzę,w moim przypadku była wymiana uszczelki oczywiście z planowaniem głowicy i dalej ciekło zebrałem więc trochę doświadczeń.To wada silników 1,6 w tym miejscu jest kanał olejowy a uszczelka ma dodatkowy pierścień (miedziany),który ma go uszczelnić,przy dokręcaniu kluczem dynamometrycznym niby siła jest odpowiednia o opór,który stawia ten pierścień powoduje,że uszczelka jest ciut niedociśnięta.Przed wymianą uszczelki poproś mechanika (bo potrzebny jest dość nietypowy klucz) aby dokręcił choć tą jedną śrube nad wyciekiem o 1/4 obrotu powinno wystarczyć.Jak to nie pomoże to wymiana uszczelki pod głowicą nieunikniona bo przy mrozach będzie się lać jak z wiadra.


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 292 gości