Wibrujący aparat zapłonowy!Help...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Wibrujący aparat zapłonowy!Help...

Post autor: czarna małpa » czw gru 11, 2008 20:48

Witam.Dzis zauwazylem że moj aparat zapłonowy ma jakies dziwne wibracje,jak sie na niego patrzy to wibruje. Co jest grane?Sledze wlasnie Allegro,i widze ze na aukcjach podawane są moce silników przy poszczegulnych aparatach.Czy tez dobiera sie pod moc silnika???


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw gru 11, 2008 21:08

Może miec luz na ośce. Zdejmij kopułkę i zobacz, może palec za słabo wciśnięty. Jak ma luz to do wymiany.
Zwykle dobiera się numerem ale zazwyczaj różne pasują. Jeśli mam byc szczery to nowe aparaty z allegro to straszna lipa. Znam trzy przypadki uszkodzenia. Polecam używany zamiennik, który znajdziesz na szrocie -wtedy sprawdzisz czy nie ma luzów.

A sprawdzałeś jeszcze dokręcenie aparatu?
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 21:09 przez Jacenty85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » czw gru 11, 2008 21:12

na pewno jest poluzowany.



Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » czw gru 11, 2008 21:20

Niedawno zmienialem silnik,z 1.6 EZ na 1.8 ABS.Wszytskie graty moje,jest możliwe że cos tam w srodku niepasuje?Dodam ze auto jezdzi,sam aparat jest napewno dokrecony,bo jak by był niedokrecony to chyba by mi sie zaplon przestawiał,a pali normalnie.Niemoge wsadzic aparatu z tego silnika 1.8 bo on niema podcisnienia.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 11, 2008 21:32

Aparat jest z miękkiego aluminium. Musiał kiedyś być tą łapką niedokręcony i nabrał luzów w bloku silnika. Teraz żeby go dokręcić tak żeby nie miał wibracji musiałbyś użyć siły takiej że groziłoby to zerwaniem śróby. Niemniej postaraj się zrobić to z takim wyczuciem, żeby było prawie na maksa. Spotkałem się z tym u siebie (zapomniałem dokręcić po regulacji zapłonu). Ale dokręciłem naprawdę mocno ryzykując i pomogło.
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 21:33 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » czw gru 11, 2008 21:35

Dzis już tego niezrobie,bo ciemności nastały,jutro z rana zobacze czy sie da dokrecic.Ten z aukcji bedzie dobry?
http://moto.allegro.pl/item500264094_vw ... onowy.html


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 11, 2008 21:50

pokiereszowany, poza tyym jak z silnikiem ABS przełożyłeś cały osprzęt to potrzebny ci bez siłownika wyprzedzającego zapłon.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » czw gru 11, 2008 21:56

Sam blok i skrzynia pochodza z MKIII,reszta jest moja,włącznie z tym aparatem.Aparat musi byc z podcisnieniem,bo zalozylismy takze moj gaźnik.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 510 gości