Ogromne spalanie, beznzyna w oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aquarius25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 11, 2008 08:16
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Ogromne spalanie, beznzyna w oleju.

Post autor: aquarius25 » czw gru 11, 2008 08:27

Witam jestem nowy na forum i przeglądałem już wiele tematów ale jakoś żaden nie pasuje dokładnie do mojego problemu. Od tygodnia jestem szcześliwym posiadaczem MK2 1.8 na gaźniczku. Niestety moje szczeście zmniejszyło sie ogromnie wraz z ilością paliwa spalanego przez moje autko, a jest to mianowicie ok 15 litrów beznyny (P.S 2 dni temu założyłem instalacje gazową) i o zgrozo ok 20 litrów gazu na 100km. W wielu postach czytałem o uszkodzeniach silniczka krokowego bądź sondy lambda, ale nie jestem mechanikiem i nie mam pojęcia jak sprawdzić czy te części są sprawne. Dodatkową bolączką jest stan oleju w silniku. Na zimno, po nocy, jest przerażający - ok 5 cm ponad znacznik max na bagnecie, ale jest rzadki i pachnie benzyną,a po zagrzaniu silnika wraca na ilość odpowiednią - to znaczy mieści sie w przedziale min-max. Pomocy bo to autko0 miało być moim szcześciem a staje sie powoli koszmarem ....



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw gru 11, 2008 08:39

5cm ponad stan ? !!!!!!
Nie sprecyzowałeś jaki to silnik (tylko że gaźnikowy).
Nie jestem pewien ale przy gaźnikowcu może być coś takiego, że pompa paliwa ma uszkodzoną membranę i paliwo leje się do silnika. Stąd duże zużycie paliwa i benzyna w oleju.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
aquarius25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 11, 2008 08:16
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Post autor: aquarius25 » czw gru 11, 2008 08:56

Niestety jak wspomniałem jestem nowy i nie znam sie na mechanice :/ Z dowodu rej wyczetałem, że jest to 1.8 kat 66 kW, niestey nie wiem jak jeszcze mógłbym sprecyzować.



Awatar użytkownika
stelmik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2008 18:09
Lokalizacja: dęblin
Kontakt:

Post autor: stelmik » czw gru 11, 2008 09:03

wymień gażnik bo leje



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw gru 11, 2008 10:39

Więc po kolei,
Masz gaźnik Pierburg 2e2. Wszystko o nim znajdziesz na forumpod hasłami "niedomagania pierburga 2e2" , zawór wzbogacenia , pompka przyśpieszająca, podstawa gaźnika, siłownik pull - down lub ssania.
Po drugie bena w oleju wskaywałaby na uszkodzenie pompy paliwowej. Posiadasz mechaniczxna w bloku silnika przy filtrze oleju. W sumie to ubytek po rozgrzaniu mozna by tłumaczyc tym ze bena poprostu wyparowała.
Inna przyczyna beny w oleju moga byc pierscienie w fatalnym stanie, ale to nie wiem czy nawet bys mogł w miare normalne jechac.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

Post autor: lipass » czw gru 11, 2008 15:59

Maćkooo pisze:bena w oleju wskaywałaby na uszkodzenie pompy paliwowej
potwierdzam, miałem kiedyś w swoim poprzednim aucie taką opcję :bajer:

doszło do tego, że benzyny aż za dużo się znalazło w oleju i mi wysadziło korek od wlewu oleju



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 261 gości