Płyn chłodzenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
smook81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 31, 2008 21:00
Lokalizacja: Radomin

Płyn chłodzenia

Post autor: smook81 » pn gru 08, 2008 17:06

Witam! mam taki mały (tak mi sie wydaje) problem z płynem chłodzenia ponieważ go ubywa:( i tu pytanie co może być przyczyną? nie ubywa go wiele ale raz na jakiś czas muszę dolewać :( no i wybieram sie do mechanika tylko najpierw chciałbym się z wami skonsultować :) z góry dzia za odpowiedzi:)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn gru 08, 2008 17:07

Cieknie pompa wody , uszczelka pod głowicą lub jeszcze inne nieszczelności układu



arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: arkadis » pn gru 08, 2008 17:14

zapewne to uczszelka pod głowica...



adam62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob lip 26, 2008 17:09
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: adam62 » pn gru 08, 2008 21:03

miałem podobną sytuację,nieszczelna pompa wodna



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn gru 08, 2008 21:35

Ale lubicie straszyć kolegów z forum :P Ja bym popatrzył na zbiorniczek czy nie ma na nim śladów płynu, potem sprawdził czy przy włączonym ogrzewaniu szyby nie parują i czy nie śmierdzi z wentylacji. Następnie zajął bym się miejscami gdzie trzeba już się gimnastykować - zwaracając szczególną uwagę na połączenia węży z króćcami (zdejmij sobie ten plastik na silniku), potem położył bym się pod autem i to samo, zwracając szczególną uwagę na pompę wody jak pisali adam62, i pszczyna.



Awatar użytkownika
Mc_Gyver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 14, 2008 08:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mc_Gyver » pn gru 08, 2008 22:25

sprawdź sobie, czy Ci nie ładuje kompresji na węże (porównaj stan twardości węży przed i po odpaleniu silnika. Później sprawdx po paru minutach znowu. Jak węże nie będą twarde, to będzie oznaczać, że jest wyciek gdzieś na opaskach. Może Ci wyrzucac płyn równiez przez zakamieniony korek. Wtedy też będzie po jakimś czasie robiło cisnienie na wężach, bo zaworek w korku nie będzie puszczał pary...to mi przychodzi teraz do głowy.


Oo vw oO

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » śr gru 10, 2008 21:16

Miałem ten sam problem...ubywający plyn chlodniczy...na ok 200km ubywalo z poziomu max do pojawienia się komunikatu na desce rozdzielczej. Problemem był wyciek na chlodnicy, gdyż przy dolnym węzu chłodnica lekko zardzewiała i zaczął wyciekac plyn. Troche to dziwne bo samochód z 2002 r i już zardzewiala ,ale mechanik mowil ze to normlane, i dużo ma takich przypadkow. Kupilem zamiennik i teraz ani kropli nie puszcza;). A Teraz madra!!! porada dla Ciebie przed wizyta u mechanika.. sucha dlonia (tam gdzie to mozliwe oczywiscie)...sprawdz uklad chodzenia czy gdzies na wezach nie ma malego wycieku(pocenia się) i wlasnie chlodnice. A Najlepiej jeśli mozesz to na noc pod auto jak już będzie suche z deszczu, połóz gazete i bedziesz widział czy są wycieki. Plyn chodniczy ma charakterystyczny zapach więc bedziesz wiedzial czy to on. POWODZENIA.



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » śr gru 10, 2008 23:07

Magnus pisze:porada dla Ciebie przed wizyta u mechanika.. sucha dlonia (tam gdzie to mozliwe oczywiscie)...sprawdz uklad chodzenia czy gdzies na wezach nie ma malego wycieku(pocenia się) i wlasnie chlodnice
W ten właśnie sposób odkryłem że płyn mi uciekał przez sparciałą rurkę idącą do turba - to chyba najprostrza ale i najleprza metoda. A na ponure diagnozy padniętej uszczelki pod głowicą jeszcze przyjdzie pora (przerabiałem to jak w moim 1Y ubywało wody właśnie z powodu uszczelki - jak narazie nie widzę powodów do obaw) :)
Ostatnio zmieniony śr gru 10, 2008 23:10 przez kwietek, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 368 gości