płyn chłodzący momentalnie wycieka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob lis 26, 2005 17:13

jeżeli termostat sie nie otwiera to na bank nie włączy ci sie wiatrak a płyn na małym układzie będzie ci wywalać. zrób mały test :
odpal autko (może być na zimnym silniku)podnieś mache do góry i odkręć korek od zbiorniczka i zobacz czy rurką przelewową (taką małą -idzie od chłodnicy do zb. wyrównawczego- leci płyn ) często sie zdarza że sie zatyka odpowietrznik i kicha grzeje sie i wywala płyn. Zobacz też czy w zbiorniczku nie pojawiają sie pecherzyki powietrza a może jest walnięty korek???
a co do termostatu to wiadomo ponagrzaniu sie silnika sprawdź rerką węża od pompy do chłodnicy jak zimny to siedzi termostat


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 27, 2005 15:25

Przede wszystkim nie wlewa się wody do układu chłodzenia to bardzo głupie posunięcie.



Lido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 15:41
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lido » wt lis 29, 2005 17:05

Głupie czy nie głupie najpierw musi znaleźć przyczyne, bo jak za każdym zagrzaniem bedzie mu ubywalo 2,5l Borygo to troszke poczuje w kieszeni. Znajdź usterjke i wtedy zalej Borygo .



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » wt lis 29, 2005 17:44

ja jak tak mialem to okazalo sie ze to wlasnie uszczelka pod glowica i niestety....... trzeba bylo troche grosza poswiecic na naprawe. mialem dokladnie jak piszesz.gdy osiagal temp. 90* to plyn w zbiorniczku rosl i wylewal sie tym bocznym otworem.oczywiscie zycze Ci by to nie byla uszczelka pod glowica tylko jakas *#cenzura#* ale ja juz tego doswiadczylem.pozdrawiam



Awatar użytkownika
jank
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:33
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

uszczelka pod korkiem

Post autor: jank » śr lis 30, 2005 09:00

ja bym na początek sprawdził uszczelke pod korkiem od zbiorniczka wyrównawczego, miałem podobny problem i "wszystko" sprawdziłem oprócz tego, a jak sie okazało to własnie ta uszczelka narobiła kłopotu:) więc spróbuj z tej strony. Jesli nie masz masła na korku olejowym i nie ma wody na rurze wydech. to wydaje mi sie że tam bedzie :problem. Jest mozliwe że sie zsuneła:) popatrz dobrze to jest taka gumka na wewn korku......



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 466 gości