auto chodzi jak chce POMOCY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

auto chodzi jak chce POMOCY

Post autor: arkadis » ndz gru 07, 2008 13:29

juz kilka razy umieszczałem tutaj ten temat ale po różnych próbach rozwiązanie go musze umieścić go jeszcze raz a wiec
mam golfa 1.8 benzyna +gaz(zwykły bez komp)

problem polega na tym ze auto jak jest zimne chodzi na biegu jałowym z obrotami 1000ob/min ale nie chce się wkręcać i przy podawaniu gazy powyżej 3tys przerywa nie mając mocy szarpie.... jak się nagrzeje tego już nie ma ale natomiast pojawia się coś innego...
jadać jakąś odległość np z jakaś prędkością gdzie obroty wskazują 2000ob.min to po wrzuceniu na luz zostają one, nawet po prze gazowaniu nie maleją one... często się one zmieniają w zależności z jaka prędkością jadę chociaż czasami jak dusze go przy ok 1500ob/min po wciśnięciu sprzęgła obroty rosną kosmicznie nawet do ponad 4000.... kiedyś był opisany ten problem i podpowiadaliście ze to pierścień ma przedmuchy przy łączeniu rury wydechowej z kolektorem wydechowym. wymieniłem to na taki pleciony z cienkich drutów i nic... też uszczelniałem wtrysk bo myślałem ze łapie jakieś lewe powietrze ale to tez nic nie pomogło... wymieniłem również kopułke, palec oraz przewody zapłonowe, ja już zgłupiałem przy tym aucie i proszę o pomoc



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz gru 07, 2008 14:28

tak owszem był podobny temat :bajer: przypominam sobie
napisz jakie działania poczyniłes??/ to ułatwi w diagnozie



arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: arkadis » ndz gru 07, 2008 16:11

a wiec ja wymieniłem pierścień kolektora wydechowego oraz uszczelniałem wtrysk... a pozatym kable zapłonowy kopułke i palec... wszystko co robiłem jest podane w temacie



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz gru 07, 2008 23:51

załóż emulator...z tego co widzę to chyba RPek. Na gazie się nie znam ale najprawdopodobniej ECU łapie Ci błędy.



arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: arkadis » pn gru 08, 2008 00:28

właśnie byłem u gazownika a ten założył mi jakiś przekaźnik.... czy to jest to samo co emulator to nie wiem nie znam się ale on mówił ze to bedzie restartowało sterownik co kazde wyłączenie zapłonu



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pn gru 08, 2008 01:05

to nie emulator. Parametry pracy auta na gazie są inne niż na benzynie dlatego nawet w prymitywnym jet-troniku wskazany jest emulator sondy.



arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: arkadis » pn gru 08, 2008 16:55

to w takim razie po co on mi ten przekaźnik montował?? a możliwe że śilniczek krokowy coś szwankuje??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 08, 2008 17:38

arkadis pisze:to w takim razie po co on mi ten przekaźnik montował?
pewnie odcina zasilanie sterownika silnika, żeby sie resetował po każdym zgaszeniu auta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: arkadis » pn gru 08, 2008 21:55

przekaźnik restartuje go żeby skasować błędy wiec po co jeszcze emulator?? czym one się różnią i czy powinienem go zamontować??



gailbraith

Post autor: gailbraith » pn gru 08, 2008 22:03

Emulator sondy lambda jest w instalacjach gazowych II generacji gdzie jest komputer gazowy regulujący krokowcem, zaś w instalacjach I generacji gdzie mieszankę gazu reguluje się śrubą na wężu stosuje się przekaźnik, który resetuje ecu czyli komputer benzynowy przy każdym zgaszeniu silnika.



arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: arkadis » pn gru 08, 2008 22:14

czyli problem jaki mnie dotyczy jest nie zależny od gazu?? wiec o co może chodzić...:/



gailbraith

Post autor: gailbraith » pn gru 08, 2008 22:34

Jeśli został założony przekaźnik resetujący ECU i został założony prawidłowo to można już wykluczyć, że wina leży przez łapanie błędów przez ECU. Jeśli nie jesteś pewien czy przekaźnik jest dobrze założony to ECU można zresetować również przez ściągnięcie na kilka minut klemy z akumulatora lub odpięcie wtyczki po lewej stronie ECU patrząc od przodu auta.

Proste pytanie- czy te problemy z obrotami są takie same na obu paliwach?
Ostatnio zmieniony pn gru 08, 2008 22:35 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



arkadis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 19:15
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Post autor: arkadis » pn gru 08, 2008 23:01

wiec powiem tak ze przez jakiś czas jeździłem tylko na paliwie... wyłączyłem wtyczkę od przełącznika gazu i jeździłem tylko na paliwie i to samo sie dzieje... na zimnym muli a pozniej te obroty...

[ Dodano: 08 Gru 2008 22:03 ]
a co do przekaźnika to chyba dobrze założony... w końcu gazownik posiadający dobrą opinie



lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

Post autor: lipass » pn gru 08, 2008 23:55

arkadis pisze:czyli problem jaki mnie dotyczy jest nie zależny od gazu??
a napisz czy takie zachowanie silnika występuje na LPG , na benie czy i tu i tu ;-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości