Piszczacy pasek klinowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

u

Post autor: tomileszek » wt lis 29, 2005 09:43

u mnie czesto piszczy pasek na pelnym skrecie (mam wspomozke) oraz teraz jak jest mokro bo nie mam oslony silnika od dolu i jak dostanie wody to piszczy


Dude wher's your car?

Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » wt lis 29, 2005 11:27

Arcturus pisze:pasek od alternatora i pompy wody ma samonapinacz ale zeby zadzialal to trzeba srube pod alternatorem popuscic, wtedu sprezyna pod alternatorem naciągnie pasek i zpowrotem dokrecic,

Ale z tego co wyczytalem w ksiazce to tak sie naciaga pasek tylko w golfach bez klimy i bez wspomagania. Ja mam wspomaganie i tem podobno jest rolka napinacza ktora napina ciagle bez potrzeby luzowania czegos.

na pelnym skrecie piszczy ale to nie to.

Rafaello27 a trudno jest wymienic napinacz? czy to jest raczej proste? jak to zrobic ? bo wydaje mi sie ze to wlasnie bedzie napinacz.



Awatar użytkownika
Mathi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw lis 18, 2004 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [mk3]Piszczacy pasek klinowy

Post autor: Mathi » wt lis 29, 2005 13:18

Piotro pisze:Witam!
Juz od dluzszego czasu po zapaleniu silnika piszczy mi pasek klinowy. W instrukcji pisze ze naciag paska jest regulowany samoczynnie. No i tutaj pytanie do Was: czy powinienem wymienic pasek czy moze trzeba wymienic napinacz? Czy to jest jeszcze cos innego?
Mam silnik 1.6 ABU ze wspomaganiem.
Bylbym bardzo wdzieczny za wszelkie podpowiedzi i rady.
u mnie w MKII tez piszczy na zimnym silniku przez pierwsze kilkaset metrow do kilometra. Co z tym fantem zrobic??


Pozdrawiam,
Mathi

:satan: Golf II 1,6 BoStOn, Automat :okej:
Golf III, 1,9 TDi, Automat - juz nieaktualne - koszt samochodu 10000, koszt naprawy 5000 - oddałem auto do miłych Panów w komisie z podziękowaniem, ze mi taki zlom sprzedali

Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » wt lis 29, 2005 14:44

fibolek pisze:Pasek rorządu to raczej nie hałasuje,on się zawsze zrywa
Naciągnij za mocno pasek rozrządu to zacznie hałasować ;) Będzie "świstał" aż się ludzie będą oglądać :D

PozdróVWka ;)


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

fibolek

Post autor: fibolek » wt lis 29, 2005 14:58

No to przepraszam nie udzielam się w tej kwesti.Pozdro fibolek



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » wt lis 29, 2005 15:10

Piotro pisze:Ale z tego co wyczytalem w ksiazce to tak sie naciaga pasek tylko w golfach bez klimy i bez wspomagania. Ja mam wspomaganie i tem podobno jest rolka napinacza ktora napina ciagle bez potrzeby luzowania czegos.
Owszem bez klimy ale ze wspomaganiem bo kazde MkIII ma wspomaganie i jest ono napedzne wtedy innym paskiem bez samoregulacji naciągu! trzeba regulowac recznie i jak pisze mądra ksiązka to pasek ma byc naciągnięty tak ze pod silnym nacisciem palca ma sie ugiąć 5mm!



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » wt lis 29, 2005 21:42

Ja sie nie chce madrzyc bo tam jak narazie dokladnie nie zagladalem ... ale w ksiazce pisze dokladnie tak :
"Tylko wersje podstawowe (bez wspomagania ukladu kierowniczego lub bez klimatyzacji) wymagaja sprawdzania i ewentualnej regulacji naciagu paska. W pozostaluch wersjach wlasciwy naciag zapewnia (samoczynnie i w sposob ciagly) odpowiedni napinacz"

Tak wiec jesli ja mam luz to chyba pozostaje mi tylko wymiana paska , a jesli to nie pomoze to tez napinacza. Chyba ze sie myle?



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » wt lis 29, 2005 23:18

Mathi pisze:u mnie w MKII tez piszczy na zimnym silniku przez pierwsze kilkaset metrow do kilometra. Co z tym fantem zrobic??
Wymienić pasek. Do mkII taki klinowiec kosztuje 15zł max ja jak ostatnio wymieniałem to zapłacilem 11zł. Jak piszczy to znaczy ze swoje juz sie nakrecił i ma dość. Warto zmienić bo ja miałem kiedys nie miłą przygode przez moje lenistwo piszczał sobie i piszczał a ja to olalem no i strzelił mi 20km od domu i to w nocy na nieoświetlonej drodze. Dobrze ze miałem apteczke, a w niej bandaż. :) to od czasu do czasu miałem ładowanie i jakoś dojechałem na pozycyjnych a niekiedy nawet na mijania :D


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » wt lis 29, 2005 23:27

Ja woze zapasowy w bagazniku i chyba zmienie by sie nawet przekonac czy to on mi tak piszczy czy nie on, zamin zaczne po mechanikach jezdzic i kase niepotrzebnie wydawac :helm:



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr lis 30, 2005 09:46

Piotro pisze:Ja sie nie chce madrzyc bo tam jak narazie dokladnie nie zagladalem ... ale w ksiazce pisze dokladnie tak :
"Tylko wersje podstawowe (bez wspomagania ukladu kierowniczego lub bez klimatyzacji) wymagaja sprawdzania i ewentualnej regulacji naciagu paska. W pozostaluch wersjach wlasciwy naciag zapewnia (samoczynnie i w sposob ciagly) odpowiedni napinacz"
No nie chodzi o mądrzenie bo ja tez korzystam z ksiązki wydawnictwa WKL "Volkswagen Golf III/VENTO" i tam pisali ze wszystkie MkIII mają wspome. A z ciekawosci z jakiej ksiązki korzystasz??
W kazdym razie jak masz wspome i nie masz klimy to jest tak jak Ci mówie! przynajmniej u mnie tak jest jak pisalem wczesniej! Popusc srube naciąg paski a jak nie da to poprawy to je powymieniaj i po kłopocie! Pozdrawiam!! :pub:



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » śr lis 30, 2005 12:22

mam ta samo ksiazke :)
Dzisiaj skocze do garazu i zajrze pod golfa i zobacze jak to wyglada przy tym alternatorze.W sumie najlepiej bedzie zobaczyc i nie teoretyzowac :)
Dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr lis 30, 2005 15:25

Juz hyba wiem gdzie tkwi problem z niescisloscia danych -ksiązka jest podzielona na pol i jedna dotyczy benzyniaków a druga diesli i kazdy z nas czyta swoja he! he!
Zaglądaj pod maske!
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » śr lis 30, 2005 17:17

Goofi pisze:Ja woze zapasowy w bagazniku
Ja od tamtego niefartu równiez zapakowałem zapasowy do bagaznika no i oczywiście uzupełniłem ubytek z apteczki :D


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

mlody3365

Post autor: mlody3365 » śr lis 30, 2005 20:30

wystarczy na 80 % naciagnac ten pasek ja mialem tak samo. mi piszczal pasek od wspomagania a po drugie to nie ma zadnego napisacza



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości