Jak zakodować pilot centralnego zamka?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Chomik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: sob cze 25, 2005 17:37
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Chomik » pt sty 13, 2006 01:22

adamos1111 W sobote porobie ci fotki tej instrukcji co mam i Ci prześle ma maila, Jak możesz to przślij mi na PW login tego kolesia co sprzedaje cantralki firmy VOTEX to z nim zagadam i może sprzeda mi nową centralke.
Tomasz Żaguń pisze:ak dla uściślenia informacji i zawężenia naszej wspólnej niewiedzy to oryginalne vw alarmy czy centralki nieposiadają wystających kabli tylko gniazdka na wtyczki.Czyli komfort tak się nazywa urządzenie które steruje centralnym itp posiada albo 1 albo 2 abo 3 gniazda w zaleznosci od rozbudowy i mają 23;15;i 21 kabli i napisane jest na nich albo hella albo simens czyli są bardziej rozbudowane.Możemy poznac że mamy komfort jak mamy kluczyk do MKIV 'scyzoryk' a z niego otwieranie i zamykanie na pilota z kluczyka. Sa 3 rodzaje kluczyków z przyciskami 1 niescyzoryk tylko normalny kluczyk z dwoma przyciskami i dwa rodzaje scyzoryków z przyciskami.Jka ktos niema takiego kluczyka to ma poprostu zwykłyalarm dokładany na pilota.
Tą centralke co posiadam to raczej nie jest fabryczna tylko robiona specjalnie pod zamki VW, są oddzielne piloty (nie scyzoryk).



NORBI 81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 21, 2008 20:45
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: NORBI 81 » sob cze 21, 2008 21:09

Chomik, czesc mam pilota od centralnego votex 7727 nie dziala mozeszmi jakos pomoc?



Awatar użytkownika
bob_1410
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw maja 24, 2007 20:29
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: bob_1410 » sob gru 06, 2008 19:36

Witam,
Trochę odgrzebuję ale od jakichś 2 tygoni miałem ten sam problem, przestał mi działać pilot od centralnego zamka (pilot firmy Votex 7727 osobny nie w kluczyku) czytałem dużo na ten temat i nic nie pomagało więc dzisiaj stwierdziłem że spróbuje jeszcze raz zaprogramować (dopisać) pilota. Szukałem na forum i znalazłem kilka sposobów ale żaden z nich mi nie pomógł więc metodą prób i błędów doszedłem do takiej metody co pomogła i teraz wszystko działa oto ona:
- wciskasz na pilocie dwa przyciski (naraz) i trzymasz ok 15sekun aż dioda przestanie migać, puszczasz wtedy dioda zapala się i świeci cały czas
- jak dioda świeci zamykasz samochód kluczykiem (ja zamykałem drzwi kierowcy)
- jak zamkniesz kluczykiem wciszkasz przycisk na pilocie (ten do otwierania)
- i już
U mnie zadziałało w 100%



dzidzion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 17, 2009 23:30
Lokalizacja: WLKP

Post autor: dzidzion » sob maja 09, 2009 16:32

u mnie tez jest centralka votex i po wymianie pilota rowniez byl problem z jego dopasowaniem, ale poczytalem w roznych miejscach i u mnie procedura kodowanie wygladala tak:
-przy wkladaniu baterii uwazalem zeby przy wkladaniu zapalila sie dioda na pilocie na stale(drganie baterii podczas wkladania powoduja ze moze sie nie zapalic)
-jak mialem ciagle swiecaca diode na pilocie, otworzylem auto z kluczyka i przy otwartych drzwiach(prawdopodobnie musi byc zapalona lampka oswietlenie wnetrza) wcisnalem 2 razy przycisk od otwieranie drzwi,(za drugim nacisnieciem kontrolka mrugnela i zgasla)
- od tej chwili mozna otwierac i zamykac auto z pilota

ciekawia mnie jeszcze te zworki ktore sa przy module centralnego zamka, domniemujac sa to zwory od konfiguracji tej centralki...ciekawe co mozna nimi ustawic (pewnie sygnalizacje kierunkami, dziwekiem...moze mozna wlaczyc syrene i czujki ruchu??)
hmmm jak ktos wie o czym pisze to prosze o info...w koncu fajnie byloby wykorzystac i skonfigurowac to cosik pod siebie



brada
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: brada » ndz paź 04, 2009 23:39

Panowie... też mam ten sterownik Votex 1046. U mnie działa wszystko jak trzeba ale z BARDZO małej odległości max 20..30 cm. Baterie nowe, a drzwi otwierają się lub zamykają najlepiej kiedy umieszczę pilot wewnątrz auta w okolicy dolnej części kierownicy. Poradzi ktoś coś?

Te przełączniki na centralce (jak trzeba to przetłumaczę!)
Obrazek

Pozdro.



tatus22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 26, 2010 15:14
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: tatus22 » wt sty 26, 2010 15:19

Witam serdecznie:) mam taki mały problem jestem użytkownikiem WV 3 1.9 D z 93 r.. Do niedawna centralny zamek działa zamykałem samochod z pilota i otwieralem. Pewnego dnia po prostu przestał działac sprawdziłem bezpieczniki wymieniłem baterię w pilocie i nic. Kluczyk jest tylko z jednym przyciskiem. Czy ktos pomoże



agusia669
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 07, 2010 15:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: agusia669 » śr lip 07, 2010 15:48

Witam.
Mam problem z pilotem od centralnego zamka. Nagle przestał działać. Wymiana baterii nic nie pomogła. Obecnie musze otwierac i zamykać auto kluczykiem. Kluczyk scyzoryk z dwoma przyciskami. Pomóżcie
p.s. w drugim kluczyku pilot do centralnego zamka działa;)
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2010 15:49 przez agusia669, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości