Ogrzewanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

contradanzaX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 19:30
Lokalizacja: Polska

Ogrzewanie

Post autor: contradanzaX » sob gru 06, 2008 10:49

Witam,
proszę o pomoc, ostatnio zauważyłem następujące problemy:
1. Silnik się długo nagrzewa (wskaźnik temperatury zmienia swoje położenie zakresie od 70-90C raz w górę raz w dół - ale nie cały czas, tylko do czasu aż się silnik porządnie nie nagrzeje)
2. Nawiew zaczyna nawiewać ciepłe powietrze po bardzo długim czasie, a ciepłe powietrze leci tylko podczas jazdy, gdy się zatrzymam leci zimne
3. Podczas długiego postoju temperatura podnosi się do 110C, ale nawiew wieje zimnym powietrzem

co to może być?

samochód:
Golf III 1.8 ABS '94



karol27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 390
Rejestracja: wt paź 09, 2007 19:35
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Post autor: karol27 » sob gru 06, 2008 10:58

Może być zapowietrzony układ chłodzenia.Do tego jeszcze niesprawny termostat.
Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 10:59 przez karol27, łącznie zmieniany 1 raz.



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » sob gru 06, 2008 18:43

Wymień termostat,jest zacięty i cały czas otwarty dlatego temperatura skacze w temperaturach podanych przez Ciebie.Koszt termostatu ok 35 zł.


Jacek

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » sob gru 06, 2008 19:15

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 19:20 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
VRedny
VR6
VR6
Posty: 225
Rejestracja: pn lut 25, 2008 14:48
Lokalizacja: Luyksgestel,Nord Brabant
Kontakt:

Post autor: VRedny » sob gru 06, 2008 19:50

Ja obstawiam uszczelkę pod głowicą. Na własnym przykładzie wiem że te objawy są spowodowane przez walniętą uszczelkę.



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » ndz gru 07, 2008 22:25

Termostat do wymiany. Wymień na WAHLERA a nie jakiejś innej firmy i będzie dobrze.


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

memekk222
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 17:51
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: memekk222 » ndz gru 07, 2008 23:48

wymien termostat .moze troche odbije od topica ale mialem juz u siebie w golfie 16PN 3termostaty wahlera wszystkie po 3-5miesiecy wszystkie gotowały silnik.potem przerobilem termostat od poloneza tez 3 miesiace teraz mam WORNETA i jest oki rok czasu niech mi ktos odpowie na to pytanko czemu tak wysiadały niby renowowana firama a lipa jak dla mnie.dodam ze styl mojej jazdy nie jest jakis zbytnio ostry :grin:



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn gru 08, 2008 00:25

VRedny pisze:Ja obstawiam uszczelkę pod głowicą. Na własnym przykładzie wiem że te objawy są spowodowane przez walniętą uszczelkę.
Vredny możesz to rozwinąć i jakiś opis do tego logiczny dać z uzasadnieniem?


contradanzaX
2. Nawiew zaczyna nawiewać ciepłe powietrze po bardzo długim czasie, a ciepłe powietrze leci tylko podczas jazdy, gdy się zatrzymam leci zimne
Mam to samo własnie też w tym samym silniku.

1 .sprawdz termostat czyli jak masz różnicę pomiedzy dolnym a górnym wezem chłodnicy przy rozgrzewaniu -olej wymianę,nic tam nie grzeb -termostat otwiera i zamyka (problem jest jedynie w jakiej temp to robi )

2. Sprawdz czy masz gorące węże wlot wylot nagrzewnicy-ja mam tak własnie i tak na logikę mi wychodzi że przy wolniejszych obrotach płyn nie płynie intensywnie przez nagrzewnicę a wiatrak ją mocno schładza-Czy to swiadczy o słabej pompie wody??? tzn słaba wydajność ,nieszczelność niemożność wytworzenia ciśnienia przy niskich obrotach-nie wiem-tak sobie myślę.

3. Jedyne jeszcze logiczne wytłumaczenie dał mi Paweł Marek na priv kiedyś -może to być spowodowane kiepskim przelączeniem przepływu prądu powietrza przez nagrzewnicę przez ten mechanizm nawiewu.

Ja będę stawiał na 2 ale narazie u siebie nie rozbieram -jeżdzę jak jest.Jak rozbiorę i stwierdzę -napiszę

[ Dodano: Nie Gru 07, 2008 23:38 ]
contradanzaX pisze:1. Silnik się długo nagrzewa (wskaźnik temperatury zmienia swoje położenie zakresie od 70-90C raz w górę raz w dół - ale nie cały czas, tylko do czasu aż się silnik porządnie nie nagrzeje)
To zależy ile razy masz te skoki?

To prawidłowy objaw pracy sprawnego termostatu.
1 Temp do 90*-mały obieg
2 Otwarcie termostatu na duży obieg=spadek do 70*
3 Wzrost z powrotem do 90*


To swiadczy o sprawnosci termostatu a nie o niesprawnosci jak ci ktoś tu pisze.

A 110* to sie wiatrak powinien włączyć -i ja mam tak samo -wlącza sie a zanim nie przegazuje (podniose obroty) to zimne mi leci.

---Co do temperatur na wskaźniku są orientacyjne i obarczone błedami czujnika,wskaźnika,napięcia etc.---u mnie to trochę mniej pokazuje ale objawy te same.
Ostatnio zmieniony pn gru 08, 2008 00:27 przez flatron316, łącznie zmieniany 1 raz.



Tomek_Dx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pt sty 07, 2005 01:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Dx » pn gru 08, 2008 00:56

Osobiscie też przerabiałem klika termostatów. Niektóre nówki od razu były do "dupy". Nawet Wahler wytrzymał coś wiecej niż rok. Tak więc polecam tylko oryginał z ASO za 85 pln skazówka stoi pionowo na 90 stopni i ani drgnie!. A już po wymianie na Wahlera miałem wymieniać czujnik temperatury bo myślałem że to on przekłamuje, ale niestety za większość "błednych" (oczywiści tylko wydaja sie błędne) wskazań czujnika temperatury odpowiada zły termostat nawet nowy. Zazwyczaj czujnik temp pomimo (w moim przypadku) 15 lat:) ma się dobrze.

Co do zimnego nawiewu to układ chłodzenia powinien odpowietrzyć się sam ale nie zawsze tak jest.
Po pierwsze możesz mieć zasyfiona i zatkaną nagrzewnicę może kiedys ktoś użył jakiegoś wspaniałego środka do łatania wycieków.
Po drugie nagrzewnica może się sama nie odpowietrzyć. Ja stosuję nst metodę.
Uwaga może być niebezpieczna jeżeli nie zastosujesz się do wskazówek (możliwość poparzenia!!!!). Nagrzej autko przy zakręconym zbiorniczku wyrównawczym do włączenia się wentylatora, w układzie pojawi się ciśnienie. Teraz weź szczypce do opasek sprężystych i od strony silnika leciutko i powoli ściśnij lekko opaskę prawą na wężu wodnym tą która idzie poprzez grodź do nagrzewnicy. Miej jakąś grubą rękawicę (ja użyłem spawalniczej) załóż jakiś grubszy skafander czapke i okulary i zasłoń wszystko szmatą aby nie prysnęło na ciebie czy w twarz!!. Powinieneś usłyszeć syk to będzie wydobywało sie powietrze. Jeżeli syk ustanie a będzie leciał już sam płyn chłodniczy (Uwaga może sikać w każdym kierunku, jak nie chcesz usyfić silnika podłóż jakąś szmatę) bez powietrza należy oczywiście puścić poluzowaną obejmę. Pod żadnym pozorem nie należy zdejmować obejmy całkowicie czy mocno ją ściskać powodując całkowity zanik uciskania przez nią węża gdyż może wtedy spaść nam wąż z kroćca i wypadek gotowy. Jeżeli po delikatnym naprężeniu opaski sprężystej syk ani plyn nie wychodzi należy wychłodzić silnik odkręcić korek zbiorniczka i dopiero wtedy zdjąć opaskę i rozruszać wąż na kroćcu może się on zapiec i "przykleić" do plastiku. Po tym znów nagrzać silnik i powtórzyć operację. Uwaga trzeba wszystko robić rozważnie i z głową temp płynu pod ciśnieniem przekracza 100 stopni i jeżeli ktoś nie chce ryzykować to niech jedzie do jakiegoś warsztatu może tam znają jakiś lepszy sposób. Ewentualnie nagrzać plyn tylko do 40-50 stopni.


Tomek Dx

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn gru 08, 2008 01:02

Tomek_Dx

Opis odpowietrzenia jest OK tylko co tu odpowietrzać jak masz wlot i wylot z nagrzewnicy gorące a po przegazowaniu leci jednak ciepłe powietrze?

Oczywiście ja u siebie też tak odpowietrzałem bo łudziłem się że może to coś pomoże ale nie tędy droga-to nie to jest przyczyną.



Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Post autor: shibbyOP » pn gru 08, 2008 15:37

Ja u siebie miałem podobne objawy, tylko do tego dochodziło wywalanie płynu chłodniczego przez zbiorniczek, mówili mi że to termostat, pompa wody, zapowietrzony układ a się okazało że to była uszczelka pod głowicą, i mam ten sam silnik co ty tylko że z 92 roku.


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pn gru 08, 2008 15:51

shibbyOP pisze:Ja u siebie miałem podobne objawy, tylko do tego dochodziło wywalanie płynu chłodniczego przez zbiorniczek, mówili mi że to termostat, pompa wody, zapowietrzony układ a się okazało że to była uszczelka pod głowicą, i mam ten sam silnik co ty tylko że z 92 roku.
shibbyOP pisze:Ja u siebie miałem podobne objawy, tylko do tego dochodziło wywalanie płynu chłodniczego przez zbiorniczek, mówili mi że to termostat, pompa wody, zapowietrzony układ a się okazało że to była uszczelka pod głowicą, i mam ten sam silnik co ty tylko że z 92 roku.
Tak, tylko że kolega nie pisał że mu wywala płyn przez zbiorniczek....... :chytry:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości