Wymiana tarczy sprzegla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Wymiana tarczy sprzegla

Post autor: matti6060 » czw gru 04, 2008 22:45

Witam
od pewnego czasu zastanawiam sie nad nastepujaca sprawa...Moj golf MK3 2.0 (115KM) 2E staje sie coraz slabszy....Zauwazylem ze od pewnego czasu wydobyc pisku z pod kol mojej bestii :D staje sie problemem,wkreca sie normalnie na obroty puszczam sprzeglo obroty nadal sa dosyc wysokie a tu drobne piskniecie jak z poloneza :jezor: jak by chcial a nie mogl...w dodatku dzisiaj gdy holowalem kolege przy zmianie biegu z 2 na 3 po puszczeniu sprzegla i dodaniu gazu obroty wzrosly a auto nie przyspieszylo...Wiec mysle ze czeka mnie wymiana tarczy.... i tu powstaje problem bo nigdy tego nie robilem....Moje pytanie jest takie czy ktos wymienial w 2E owa tarcze??? Jak sie do tego zabrac i na co zwracac uwage???Prosze o pomoc i jakies instrukcje :smoke:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 04, 2008 22:51

Znajdziesz opisy na forum. Trzeba mieć jakieś zaplecze i najlepiej kolegę do pomocy, bo trzeba odkręcić skrzynię od silnika. I na ogół zmienia się całe skrzęgło czyli tarcza z dociskiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » czw gru 04, 2008 23:00

"Paweł Marek"
wiem ze powinno sie calosc wymieniac ale nie mam kasy na taka inwestycje :crazy: a poza tym niedlugo bede sprzedawal auto ale chcialem cos z tym zrobic. czy mogl bys mi pomoc to znalezc na forum bo nigdzie tego nie widze :D
Ostatnio zmieniony czw gru 04, 2008 23:00 przez matti6060, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 04, 2008 23:03

poczytaj, używaj wyszukiwarki z samego dołu strony http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: matti6060 » czw gru 04, 2008 23:05

Oki dzieki wielkie poraz kolejny;)



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw gru 04, 2008 23:10

Często wystarcza wymiana samej tarczy.
Roboty jest sporo, sam tego nie zrobisz bo trzeba zdjac skrzynie. Wg mnie najtrudniej własnie wyjąć skrzynie, no i duze jest roboty bez kanału.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Wymiana tarczy sprzegla

Post autor: raf1al » pt gru 05, 2008 00:49

matti6060 pisze:Witam
od pewnego czasu zastanawiam sie nad nastepujaca sprawa...Moj golf MK3 2.0 (115KM) 2E staje sie coraz slabszy....Zauwazylem ze od pewnego czasu wydobyc pisku z pod kol mojej bestii :D staje sie problemem,wkreca sie normalnie na obroty puszczam sprzeglo obroty nadal sa dosyc wysokie a tu drobne piskniecie jak z poloneza :jezor: jak by chcial a nie mogl...w dodatku dzisiaj gdy holowalem kolege przy zmianie biegu z 2 na 3 po puszczeniu sprzegla i dodaniu gazu obroty wzrosly a auto nie przyspieszylo...Wiec mysle ze czeka mnie wymiana tarczy.... i tu powstaje problem bo nigdy tego nie robilem....Moje pytanie jest takie czy ktos wymienial w 2E owa tarcze??? Jak sie do tego zabrac i na co zwracac uwage???Prosze o pomoc i jakies instrukcje :smoke:
ja zmieniałem a raczej założyłem sam tarcze! i jest git!
taniej wychodzi a jak docisk OK tzn sprężyny całe i nie porysowany to można spokojnie założyć stary!

[ Dodano: 04 Gru 2008 23:51 ]
Maćkooo pisze:Często wystarcza wymiana samej tarczy.
Roboty jest sporo, sam tego nie zrobisz bo trzeba zdjac skrzynie. Wg mnie najtrudniej własnie wyjąć skrzynie, no i duze jest roboty bez kanału.
a nawet w piz.... :D lepiej niech załatwi kanał! i kogoś do pomocy!
skrzynie wyjąłem sam ale do włożenia to już dwie osoby musiały być!
Ostatnio zmieniony pt gru 05, 2008 00:52 przez raf1al, łącznie zmieniany 1 raz.



Diesel22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 23, 2006 16:29
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

macie problemy

Post autor: Diesel22 » pt gru 05, 2008 16:44

Wszystko zrobisz sam-troche dobrych chęci,kawałek kanału i zrobisz sobie sprzegło-a skrzynie na lewarku sobie podrzuc do góry i wskoczy na wałek=trzeba pokombinowac ale to nie problem-5-6 godzin i sprzęgiełko zrobione bo golfy mają dobry dostęp do wszystkiego..ja juz przerabiałem sporo samochodów na sprzegło-i naprawde vw mają super dostę i co dziwne hondy crx-w hondzie wywalam i skąłdam skrzynie w 3h-tam jest idealnie hehehehhe..chcesz to wpadnij zrobie Ci to sprzęgło:):)



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » pt gru 05, 2008 21:32

w moim golfie tez tarcza wnet padnie bo sprezyny w niej sa juz skonczone i z czasem zaczyna coraz barsziej slizgac, ale czasami dzieje sie tak gdy uszkoszi sie simering w wałku sprzegłowym i olej z skrzyni dostaje sie prosto na tarcze i sprzegło slizga


VW NA ZAWSZE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 265 gości