czy to sonda???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

czy to sonda???

Post autor: bombel-g2 » czw gru 04, 2008 23:47

witam silnik 1.8 RP objawy na benzynie i na gazie- takie same -auto zanim sie nagrzeje nie potrafi konkretnie wkrecic sie na obroty- tak jakby go zalewało- swiece mokre-lekko. wymienione swiece kable , kopułka czujniki wody sonda lambda kupiona 1,5 roku temu ale nie miałem zbytnio siana to kupiłem ta tanszą -chyba chinszczyzna-czy to mozliwe ze to koniec zywota sondy??? na benzynie strasznie kopci na czarno- gumki na zaworach wymienione-oleju nie bierze-odpalam na benzynie i po czasie sie przełącza na gaz ,nie ma takiego kopa- jakiej firmy sonde polecacie bo juz nie mam pomysłow-dzieki


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » pt gru 05, 2008 00:17

Lambda nie działa na zimnym silniku. Zaczyna analizować dopiero po nagrzaniu. I lambda ma wpływ tylko na jazdę na benzynie, więc raczej ją wykluczam. Może brudny lub uszkodzony wtrysk, zbyt wysokie ciśnienie paliwa, zapłon chyba to nie jest.
Ostatnio zmieniony pt gru 05, 2008 00:24 przez wachelo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » pt gru 05, 2008 14:29

A tpsa nie przestawiłeś?? Sprawdź napięcie - na zamkniętej przepustnicy (cofnąć silniczek za pomocą baterii 4.5 V) napięcie TPS na styku 1 i 2 ma wynosić od 0,2-0,25 V.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości