żaróweczki do podświetlenia licznika i nawiewów mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Podświetlanie od spodu

Post autor: BiZiCz » sob lis 26, 2005 15:26

Witam

Tak się zastanawiam... Zainspirował mnie kolega nieco :gora: . Zastanawiał się ktoś z was nad próbą podświetlenia zegarów od spodu. Myśle, że dało by to piorunojący efekt i zmniejszyło do minimum cienie powstające na samym liczniku

A może ktoś z was już tego próbował ???

...Ja muszę to dokładnie zbadać :bigok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pn lis 28, 2005 09:10

tu masz link do opisu jak podświetlić zegary od spodu

http://www.splenetic-spoons.com/g3/

jest niestety po niemiecku ale fotek jest wystarczająco dużo.



Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » pn lis 28, 2005 17:30

Naprawde świetny efekt końcowy. Cała instrukcja jest dość przejrzysta, szkoda że po niemiecku, ale dla chcącego nic trudnego. :bigok: U mnie jednak nie jestem pewny czy osiągnąłbym taki efekt... posiadam srebrne tarcze zegarów - z tego co wiem to są oryginalne

Może któś z was podświetlał już takie tarcze???



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Wojtes3mkIII » pn lis 28, 2005 18:05

czy można zastosować jakąś mocniejsszą żarówkę bo u mnie w nawiewie to podświetlona jest tylko środkowa gałka a dwie boczne lekko się żarzą. a może jest inny sposób żeby to zrobić



Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » pn lis 28, 2005 19:16

Na temat podświetlennia to tylko Rydzu Ci pomoże. Fachwiec jakich mało



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn lis 28, 2005 19:52

BiZiCz pisze:Naprawde świetny efekt końcowy. Cała instrukcja jest dość przejrzysta, szkoda że po niemiecku, ale dla chcącego nic trudnego.

Wcale nie jest taki swietny jak by sie mogło wydawać - tam gdzie są diody cyfry świeca jaśniej niz w innych miejscach - ćwiczyłem ten patent swego czasu i szkoda zachodu - chyba że się to opracuje na wzór MK4 - ale na kombinacje jest tam mało miejsca.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Krayes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 28, 2005 19:20
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Krayes » pn lis 28, 2005 21:10

A ktoś mi powie jak nazywa sie ta folia zielona w zegarach?? Bo chce taka czerwona a nie mam pojecia nawet jak sie zapytac w sklepie o nia :P



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lis 29, 2005 08:52

Do folii to proponuję użyć szukaj a tak na marginesie to wybrać się do papierniczego i kupić okładkę do bindowania za 0,50 pln i zrobisz sobie czerwonej folii do 7 liczników.

Co do podświetlenia nawiewów to żeby świeciło to w jakiś sensowny sposób to należy zdecydowanie zastosować neon. na mojej stronie znajdziecie zdjęcia jak wygląda to u mnie.
Ponieważ jest to post na technicznym nie będę pisał że nadal mam takie zestawy na sprzedaż ;-)

[ Dodano: Wto Lis 29, 2005 7:55 am ]
Corvax pisze:
BiZiCz pisze:Naprawde świetny efekt końcowy. Cała instrukcja jest dość przejrzysta, szkoda że po niemiecku, ale dla chcącego nic trudnego.

Wcale nie jest taki swietny jak by sie mogło wydawać - tam gdzie są diody cyfry świeca jaśniej niz w innych miejscach - ćwiczyłem ten patent swego czasu i szkoda zachodu - chyba że się to opracuje na wzór MK4 - ale na kombinacje jest tam mało miejsca.
Moje zdanie jest dokładnie takie samo, dlatego poszedłem w stronę zegarów UV a nie kombinowania od spodu. Ze względy na ograniczoną ilość miejsca, dużą ilość pracy i efekt końcowy nie do końca zadawalający wolałem odpuścić ten pomysł.



kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » wt lis 29, 2005 09:44

witam, a która żarówka jest odpowiedzialna za podświetlenie wyświetlacza od kilometrów tego po lewej stronie, ponieważ wczoraj chyba mi się spaliła :crazy:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lis 29, 2005 10:01

Jak wymontujesz licznik z samochodu to masz dużą ilość zarówek wkręconych z tyłu. Dwie z nich służą właśnie do oświetlenia licznika przebiegu i zegarka cyfrowego.
Koszt 1pln do 1.5 pln ale trzeba wyciągnąć zegary żeby wymienić.



kijannaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:06
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kijannaa » wt lis 29, 2005 11:52

rydzu pisze:Jak wymontujesz licznik z samochodu to masz dużą ilość zarówek wkręconych z tyłu. Dwie z nich służą właśnie do oświetlenia licznika przebiegu i zegarka cyfrowego.
Koszt 1pln do 1.5 pln ale trzeba wyciągnąć zegary żeby wymienić.
Dzięki, a czy trzeba kupić jakiś wybrany model? Czy jest to tylko zwykła żaróweczka?



Awatar użytkownika
solowa123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:22
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn

Post autor: solowa123 » wt lis 29, 2005 11:53

to znaczy ze nic nie da mocniejsza żarówka w podświetleniu nawiewów? bo u mnie tez mocno swieci tylko środkowe pokrętło.


______________________________________

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » wt lis 29, 2005 12:08

kijannaa to musi być żaróweczka taka jak do kontrolek, podświetlenia zegarów od góry, standard VW. jak pójdziesz do sklepu i powiesz że potrzebujesz żarówkę do zegarów w VW to nic innego nie mogą ci sprzedać.

solowa123 wsadzanie mocniejszej żarówki nic nie da ponieważ plastiki któe służą do rozprowadzenia światła po kilku latach tracą swoje właściwosći. Można kombinować z diodami ale raczej wychodzi punktowo. Myśle, ze to do czego udało nam się na dzień dzisiejszy dojść to bardzo dobre rozwiązanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości