Który ściągacz będzie pasował?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michuleszno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn lip 24, 2006 18:21
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Który ściągacz będzie pasował?

Post autor: michuleszno » czw gru 04, 2008 00:25

Witam. Zima się zrobiła prawie więc czas na konieczne naprawy w aucie. Prosze Was o radę, który z niżej wymienionych ściągaczy-kluczy będzie odpowiedni do demontażu sprężyn zaworowych w silniku 1.8 RP i innych tego typu?
oto linki:
1. http://moto.allegro.pl/item496490755_pr ... owicy.html
2. http://moto.allegro.pl/item497235667_sc ... ow_fv.html
3. http://moto.allegro.pl/item497235667_sc ... ow_fv.html

A może macie jakiś szybki patent zeby je zdemontowac bez ściągania glowicy? Bo przyrząd do demontażu sprężyn przy ściągniętej głowicy to mam ale nie chciałbym jej zrzucac z auta.



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw gru 04, 2008 02:33

Hej

Rozumie ze chcesz wymienic uszczelniacze pod zaworami.

Ja nie sciagam do tego glowicy.

W miejsce swiecy wkrecam waz i daje stale cisnienie powietrza ze sprezarki.

Efekt taki ze zawory na danym tloku sa wypychane do gory czyli przyklejone i nie boje sie o to ze wpadna do dolu

Do wyciagania zabezpiecznia uzywam klucza nasadowego ok 13 z przedluzka i gumowego mlotka. Przy takim uderzeniu w gorna podkladke sprezyny zabezpieczenia same wpadaja do klucza.
Przydatny jest tez magnes pod reka:)
Potem wymiana uszczelniacza i zakladnaie sprezyny oraz zabezpieczenia. Tu w tym miejscu nie pochwale sie sciagaczem poniewaz ja uzywam takich szczypcow z dospawana podkladka na koncu

Obrazek

Minusem tego patentu jest to ze podajac cisnienie na dany tlok wal sie rusza bo tlok wciska ku dolowi-wiec trzba obserwowac w ktora stone to sie dzieje by potem dolne kolo w znak ponownie ustawic.

Polecam zatem do tego auto na kolach i 5 bieg wrzucony.

I wazna sprawa. Pozostale dziury szpary itd w okolicy zaworu przy ktorym dzilalam okrywam jasna szmata. To po tym jak 2 razy wystrzlily mi zabezpieczenia przy zakladaniu i szukalem jednego 2 godziny. Wpadl w rozrzad :(


Slyszalem o przyrzadach do blokowania zaworow, niestety nie wiem jak to sie sprawdza.

co do sciagaczy o ktore pytasz czysto teotretycznie wybral bym ten z 1 linku.

Jak zdecydujesz sie na jakis i przetestujesz podziel sie wrazeniem- moze sie przyda ;)

Powodzenia+pozdrawiam



michuleszno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn lip 24, 2006 18:21
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: michuleszno » czw gru 04, 2008 21:57

Hej. Też sięnad tym pierwszym zastanawiam. Tylko czy te łapki do spręzyn wejdą mi pomiedzy sprężyne a tuleje w glowicy w których te sprężyny są, ile tam jest miejsca? Już kilka razy w różnych autach zmieniałem uszczelniacze, tyle, że przy zdjętej głowicy, wtedy to bajka z przyrządem do demontażu. Dlatego teraz chciałbym kupic ściągacz do demontażu bez zwalania glowicy- dużo szybciej i sprawniej:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości