Wymiana oleju w mk2 - jaki olej? Był Lotos Traffic 5w40 synt

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Wymiana oleju w mk2 - jaki olej? Był Lotos Traffic 5w40 synt

Post autor: fifel » wt gru 02, 2008 17:05

Witam - naczytalem sie na forum o olejach do golferow no i poszedlem sprawdzic jaki ja mialem lany - wymianiany byl przez poprzedniego wlasciciela i jak sie okazuje byl pelny syntetyk Lotos Traffic Thermal Control 5W40 z tego co widze na tym kartoniku z wymiany oleju. Troche zdziwilo mnie to ze pelny syntetyk ale z tego co widac tak wlasnie jest :)

I teraz pytanie zasadnicze brzmi jaki olej wlac? Zaraz pojawia sie glosy ze Lotos to szmelc ale nie o to mi chodzi... czy lac taki sam - syntetyk 5W40 czy zalac po prostu polsyntetykiem 10W40? Dodam tylko ze silnik oleju nie bierze raczej, wyciekow nie zaobserwowalem oprocz drobnego spod uszczelki miski olejowej (jesli sie ktos orientuje to prosze o info ile wymiana tej uszczelki kosztuje i czy zrobie to przy okazji wymiany oleju?).



Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: HugokopteR » wt gru 02, 2008 17:11

MK2 uchodzi raczej za starszy samochód wiec znacznie lepiej dla silnika bedzie jak zalejesz mineralny ( ze względu chociazby na swoja gestosc ). Syntetyk jest zbyt rzadki jak dla "dziadka" wiec tak jak już napisałem lej mineralny

Wymiana uszczelki to bardzo groszowe sprawy (ok 30 zł za uszczelkę) i no najlepiej klucz nasadowy 10-tka na przedłużce ( trochę ciężki dostęp)

PS. Nie zapomnij o wymienia filtra ;]
Ostatnio zmieniony wt gru 02, 2008 17:14 przez HugokopteR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » wt gru 02, 2008 17:16

HugokopteR pisze:MK2 uchodzi raczej za starszy samochod wiec znacznie lepiej dla silnika bedzie jak zalejesz mineralny ( ze wzgledy chociazby na swoja gestosc ). Syntetyk jest zbyt rzadki jak dla "dziadka" wiec tak jak juz napisalem lej mineralny
No tak ale z racji na swoja gestosc w zimie po rozruchu silnik ma gorsze smarowanie, poza tym jak juz zaczne lac mineral to juz innego nigdy nie naleje. Jesli juz nie pelen syntetyk to przynajmniej polsyntetyk tak mi sie wydaje.... z racji na swoje parametry to wlasnie oleje syntetyczne najlepiej nadaja sie na zime i sa najbardziej "wielosezonowe". Nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze jeszcze nie czas na mineralny :)



Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Post autor: HugokopteR » wt gru 02, 2008 17:21

jezeli chodzi o "sezonowa" gestosc oleju to owszem semisyntetyk jest najbardziej wielosezonowy, ale ja osobiscie od wielu osob slyszalem (i z wlasnego przekonania) ze mineral dla dziadka najlepszy, ale skoro sie upierasz przy swoim... to juz Twoja decyzja. Ja Ci tylko podpowiadam:)



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » wt gru 02, 2008 20:19

nie zalewaj go mineralem...to naprawde najgorsze co go moze spotkac,wlej polsyntetyk, na pewno nie "wyplucze" silnika, a zawsze to lepszy rozruch, szklanki sie szybciej napelniaja i nie ma stukania..poza tym syntetyczne oleje, maja to do siebie ze molekuly osiadaja na powierzchniach tworzac tkzw film olejowy, w przypadku mineralkow tego nie ma.. a rozruch na zimnym silniku i na mineralku to takie zuzycie silnika jak przejchanie ok 400km..

lepiej dolozyc troche do dobrego semisyntetyka niz lac po taniosci nie daj boze lotosa..



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » wt gru 02, 2008 20:48

Powiedzcie mi jedno. fifel, pisze, że ma syntetyk, nie ma wycieków i zużycie oleju jest minimalne. To dlaczegoma niby zmieniać na semisyntetic skoro ma on tak defakto gorsze właściwości? A lanie minerału bo samochód jest stary to jest tak jak byś każdemu dziadkowi dał laskę do podpierania tak dla zasadady, pomimo, że ten dziadek będzie biegal w maratonach. Dla mnie śmieszne to co piszesz HugokopteR.
Ostatnio zmieniony wt gru 02, 2008 20:49 przez Gangst3R, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt gru 02, 2008 20:59

Znów temat o oleju,gdzie są moderatorzy :bajer:



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » wt gru 02, 2008 21:20

lej to co było i tyle :grin:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr gru 03, 2008 00:15

jezzuu znowu olej ? na pewno nie lej minerała!!
szkoda silnika , ewentualnie półsyntetyk i to wszsytko , jak Ci nie bierze oleju, nie cieknie to lej taki jak był albo ewentualnie semi, minerał to juz ostatecznosc, uszczelnia wszystko, smaruje pozniej , gestszy w zimie, popychacze hydrauliczne go nie lubią


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr gru 03, 2008 00:27

lej syntetyk, tylko normalnej firmy i pie... takie opinie jak HugokopteR prawi. bedziesz zadowolony.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Marcin85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sie 09, 2008 17:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Marcin85 » śr gru 03, 2008 00:43

lej to co było.
fifel pisze:Witam - naczytalem sie na forum o olejach do golferow no i poszedlem sprawdzic jaki ja mialem lany - wymianiany byl przez poprzedniego wlasciciela i jak sie okazuje byl pelny syntetyk Lotos Traffic Thermal Control 5W40 z tego co widze na tym kartoniku z wymiany oleju.
.Miejmy nadzieję że pijany mechanik nie pomylił tych kartoników. :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości