linka i sprzeglo po wymianie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pik78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 15, 2008 09:14
Lokalizacja: Wroclaw

linka i sprzeglo po wymianie

Post autor: pik78 » pn gru 01, 2008 13:26

Witam!
Mam maly problem po wymianie sprzegla. Otóż sprzeglo bralo wysoko i na dodatek slizgalo sie troche. Mialem jechac z tym do mechanika na reklamacje ale... dzis rano pedal sprzegla wpadl mi w podloge. Wkurzony kupilem nowa linke i zabralem sie do wymiany (sam nie wiem jak to chcialem zrobic bo na mechanice sie nie znam ;) ) ale zauwazylem, ze na starej lince pod sam koniec wciskania sprzegla jest maly opor, czyli linka nie zerwala sie. Naciagnalem starą na maxa i kurcze sprzeglo dziala, bierze nisko, slizgania jeszcze nie sprawdzilem ale mam i tak wrazenie ze dziala o wiele lepiej. Zostawic to i jezdzic czy mam sie martwic. W koncu pedal sprzegla nie powinien tak sobie poluzowac sie i zapasc w podloge.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pn gru 01, 2008 15:35

nie wiem jaką masz linke , z samoregulacją czy bez , ale z tego co piszesz to wygląda na regulowaną ręcznie , mogło być tak że linka przy zakładaniu nie wskoczyła dokladnie w mocowanie przy łapie skrzyni , i tak została uregulowana , a po paru wciśnięciach pedału mogła wskoczyć samoistnie na swoje miejsce , automatycznie sie luzując , tylko sprawdz czy masz troszke luzu na sprzęgle , bo inaczej szybko spalisz to nowe



pik78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 15, 2008 09:14
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: pik78 » wt gru 02, 2008 14:24

Ok, mechanik tez tak powiedzial :) i podregulowal linke. Niestety teraz linka tak skrzypi ze chyba wymienie ja na nowa :(



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » wt gru 02, 2008 14:49

wpuść troche oleju do pancerza linki i będzie git :chytry:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Jan17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 23, 2008 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jan17 » wt gru 02, 2008 20:06

Wymień linkę na nową koszt ok 60zł. Miałem podobny problem twardy pedał sprzęgła i zgrzyty,wlewałem olej pomagało na chwile.Po wymianie linki super.



pik78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lis 15, 2008 09:14
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: pik78 » wt gru 02, 2008 21:17

Chyba tak zrobie i wymienie na nowa. Dam znac czy pomoglo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 449 gości