Centralny zamek (oryginalny pneumatyczny)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn gru 01, 2008 22:59

Napisałem przecież o braku siłownika od kierowcy to jedno, a drugie w mk2 nie wysterujesz oryginalnego centrala naprzemiennym plusem i minusem (jak mozna zrobić w mk3, chociaż mało kto tak robi) tylko dwoma plusami.
Jak zrobisz central od kierowcy bez założenia jakiegoś siłownika bez ściągania tapicerki?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » wt gru 02, 2008 01:45

No spoko czyli moge dolozyc ten silownik pneumatyczny i bedzie gralo tylko najprosciej bedzie jesli zrezygnuje z opcji centralnego z kluczyka, bo wystarczy odpiac zasilanie do silownika i wpiac sie w te dwa kable idace do pompy zeby nia sterowac.
Paweł Marek pisze:ASUS1986 Jeśli już uda ci ci się dołożyć ten pneumatyczny siłownik to jeśli chodzi elektrykę to nic prostszego, tylko wtedy najprościej będzie zrobić jeśli zrezygnujesz z uruchamiania centralnego zamka kluczykiem, bedziesz mógł tylko pilotem.
Jako ze nie lubie isc na latwizne :) to mam pytanie jak zrobic zeby chodzil central i z kluczyka i z pilota?


Obrazek

leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » wt gru 02, 2008 11:23

Paweł Marek pisze:w mk2 nie wysterujesz oryginalnego centrala naprzemiennym plusem i minusem (jak mozna zrobić w mk3, chociaż mało kto tak robi) tylko dwoma plusami.
przeciez tak tez mozna zrobic zeby szly dwa plusy na raz albo dwa minusy czy naprzemiennie a co do silownika to fakt :) ale piszecie ze jest taki z audi wiec powinno wszystko ladnie smigac



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » wt gru 02, 2008 11:56

Panowie czyli taki silowniczek trzeba zalozyc?
http://moto.allegro.pl/item493178467_au ... lnego.html


Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr gru 03, 2008 18:32

ASUS1986 pisze:Panowie czyli taki silowniczek trzeba zalozyc?
http://moto.allegro.pl/item493178467_au ... lnego.html
nie wiem jak bedzie z montazem ale o taki wlasnie typ chodzi



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » śr gru 03, 2008 18:43

agrala pisze:nie wiem jak bedzie z montazem ale o taki wlasnie typ chodzi
z montazem to cos sie wykmini poza tym mam nowy pomysl tylko nie wiem czy to jest do zrealizowania ale sie okaze w praniu zeby do tego przelacznika z drzwi kierowcy dac dol od silownika pneumatycznego i zrobic w ten sposob silownik master :) Ale mam pytanko o to co Pawel Marek napisal ze trzeba odciac plus z tego przelacznika i zrezygnowac z centrala z kluczyka i tylko z pilota zeby byl bo jest prosciej a ja bym chcial zeby i tak i tak chodzilo to co mam dodatkowo zrobic?


Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » śr gru 03, 2008 19:09

ten ktory jest na allegro bedzie chodzil wiec nie ma sensy przekladac dolu chyba ze chcesz zeby pasowal identycznie na uchwyty (gora od starego dol od tego z allegro - jezeli po zlozeniu bedzie wzystko szczelne)
jezeli zalozysz ten silownik z allegro to trzeba odciac tego plusa bo bedzie robil zwarcie jak bedziesz podawal sygnaly z centralki
jezeli chces zeby chodzilo z pilota i z kluczyka to musisz zalozyc zamiast tego co masz elektryczny silownik a na jego cewke podawac zasilanie z centralki od pilota wtedy bedzie dzialac z kluczyk i z pilota
centralka musi byc przystosowana do zasilania silownika elektrycznego (podaje + i - i zamienia biegunowosc a nie minusa raz na jeden przewod a raz na drugi)



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » czw gru 04, 2008 00:39

agrala pisze: jezeli zalozysz ten silownik z allegro to trzeba odciac tego plusa bo bedzie robil zwarcie jak bedziesz podawal sygnaly z centralki
to jesli nie da sie zrobic zeby bylo i z kluczyka i z pilota na pneumatycznym masterze to w sumie po co go wogole wkladac mozna wlozyc zwykly silownik pneumatyczny doprowadzic wezyk z powietrzem i z pilota i tak bedzie sie zamykalo.

Tak myslalem o tym czy kupic alarm czy ten sam sterownik i chyba sie zdecyduje na ten alarm co mi Agrala linka podeslales wczesniej ten ze scyzorykami tylko pisales ze ma lipny czujnik wstrzasowy w zestawie a moglbys mi jakies dobre czujniki do tego polecic?
Ostatnio zmieniony czw gru 04, 2008 01:09 przez ASUS1986, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw gru 04, 2008 07:38

zwykly a nie master jak podales w linku

czujnik ruchu to standard
http://partner.sklep.pl/pokaz_produkt.php?idprod=34
czujnik wstrzasu
http://partner.sklep.pl/pokaz_produkt.php?idprod=43 - ja mointuje zawsze 2 wstrzasowe, jeden jako prealarm a drugi na alarm - mozna je wtedy wyregulowac wedlug wlasnych potrzeb - czulosc



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » czw gru 04, 2008 10:19

Ale to montuje sie i ten czujnik ruchu i dwa wstrzasowe czy albo to albo to bo ja jestem w tym lewy dopiero sie rozeznaje takze prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc? :) Fajnie ze ten koles co linka podales jest z Lodzi takze sobie tam podjade bo akurat mam rzut beretem z uczelni :)


Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw gru 04, 2008 17:06

od ciebie zalezy co zamontujesz
chcesz jeden wstrzasowy do ladujesz jeden, chcesz cz, ruchu to go zakladasz
mozesz zalozyc to i to
kombinacji jest wiele
ja montuje po 2 wstrzasowe bo jest mi lepiej wyregulowac i lepiej to dziala - wstrzasowy ma tylko jedna regulacje (chociaz sa 2 pokretla) i nia reguluje sie odrazu prealarm i alarm, jak zamontujesz 2 czujniki to masz osobna regulacje na alarm i prealarm
jezeli masz blisko o niego to kup jeden jezeli chcesz taki miec - jezeli ci nie bedzie odpowiadal to dolozysz wtedy drugi i je ladnie wyregulujesz



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » czw gru 04, 2008 17:17

agrala pisze:od ciebie zalezy co zamontujesz
chcesz jeden wstrzasowy do ladujesz jeden, chcesz cz, ruchu to go zakladasz
mozesz zalozyc to i to
kombinacji jest wiele
ja montuje po 2 wstrzasowe bo jest mi lepiej wyregulowac i lepiej to dziala - wstrzasowy ma tylko jedna regulacje (chociaz sa 2 pokretla) i nia reguluje sie odrazu prealarm i alarm, jak zamontujesz 2 czujniki to masz osobna regulacje na alarm i prealarm
jezeli masz blisko o niego to kup jeden jezeli chcesz taki miec - jezeli ci nie bedzie odpowiadal to dolozysz wtedy drugi i je ladnie wyregulujesz
spoko dzieki za pomoc :) A miales moze kiedys do czynienia z tymi pilotami scyzoryk maxicara bo chodzi mi o jakosc wykonania i trwalosc tych pilotow? Kumpel kiedys kupil taki alarm z pilotami scyzoryk tylko innej firmy i strasznie to tandetne bylo i boje sie ze z tym moze byc to samo niby pisza ze sa dobrej jakosci itd ale to nigdy nie wiadomo nie ma jak ktos sprawdzil juz i sie przekonal czy to warte jest inwestowania?


Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw gru 04, 2008 17:23

nie montowalem tego jeszcze widzialem magicara ale troche innego - pekla sprezyna od grotu i kluczyk latal luzno - koles nie narzekal
przejdz sie i zobacz jak to wyglada
ja sobie bym czegos takiego nie zamontowal - ladnie wyglada ale szkod kasy bo trzeba przeplacac, trzeba jeszcze isc dorobic grot - znowu wydatek i balbym sie ze mi sie wylamie grot pilota podczas przekrecania kluczyka ale to tylko moja opinia



Awatar użytkownika
ASUS1986
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:25
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: ASUS1986 » czw gru 04, 2008 17:54

spoko dzieki za pomoc masz ode mnie punkcika:)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości