temperatura silnika passat b3 turbo diesel???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 18:06
Lokalizacja: leszno

temperatura silnika passat b3 turbo diesel???

Post autor: przemox » ndz lis 27, 2005 18:14

witam
po wymianie termostatu, moj passat td "nie wiem może to normalne" mocno sie grzeje, według wskazówki co pokazuje temp., mianowicie odpalam rano auto robie 15 km w trasie przy 120 km/h prawie nie zwalniajac wskazówka pokazuje prawie stopni , pózniej chyba po otawrciu termostatu , temp spada i utzrymuje sie na poziomie 85 stopni , czy to jest normalne czy ten termostat dobrze działa, może jestem przewrazliwiony ,ale nie chciałbym przegrzać silnika?? aha zrobielem dziasiaj 30 km w trasie temp 100 stopni i tak sie trzymała temp , na wzkazniku w passacie to troche ponad połowe przedziałki, czy to normalne czy termostat który zamontowałem jest zepsuty?? czy to jest dobra temp ???



cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » ndz lis 27, 2005 18:26

Wydaje mi sie ze temperatura jest troche za wysoka termostat powinien sie otwierac przy 87-90* A przy starym termostacie tez byla taka sytuacja??????



przemox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 18:06
Lokalizacja: leszno

Post autor: przemox » ndz lis 27, 2005 18:32

stary termostat był całkiem zepsuty, ten co włożylem jest nowy tylko ze przez 1,5 roku lezał w garazu moze stracił ważnośc haha , teraz nie wiem czy kupić nowy w sklepie bedzie lepiej sie otwierał??



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » ndz lis 27, 2005 20:54

o ile wiem w termostacie jest parafina ktora pod wplywem temperatury powoduje otwarcie termostatu lub zamkniecie, jesli lezal poltora roku nieruszony to prawdopodobnie ulegl uszkodzeniu, jest tez mozliwosc ze masz nieodpowietrzony uklad chlodzenia, te passaty odpowietrzaja sie chyba same, jakie dmucha CI powietrze z nagrzewnicy? sprawdz moze trzeba dolac plynu



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pn lis 28, 2005 03:29

Powinno byc 90st C.Bez wzgledu na to jak jedziesz i od warunkow zewnetrznych. Proponuje wymienic termostat i to najlepiej na oryginalny. Wtedy wszystko bedzie OK.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

jarek44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 18, 2005 12:24
Lokalizacja: jędrzejów

Post autor: jarek44 » śr lis 30, 2005 09:19

wszystko jest ok.jezeli nie wyrzuca ci płynu z ukladu,temperatura spada po otworzeniu
termostatu .max temperatura dla diesla to 110 stopni.


nowicjusz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości