Znow odpowietrzenie ukladu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Znow odpowietrzenie ukladu

Post autor: dominik7 » śr lis 23, 2005 21:02

Na poczatek moze sie przywitam-czesc wszystkim ! mam problem i jesli ktos moglby mi pomoc bylbym wdzieczny.No wiec...wymienialem plyn do chlodnicy,samochod niby odpowietrzony a tu licho zogrzewaniem,tzn.prawie go nie ma...Co zrobic?Czy zle odpowietrzylem czy tez moze to byc inna przyczyna?Prosilbym(jesli to jednak jest zapowietrzenie)o instrukcje jak ja odpowietrzyc.Z gory dziekuje.
Ostatnio zmieniony pn gru 11, 2006 21:08 przez dominik7, łącznie zmieniany 1 raz.



Stroosiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 20:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Stroosiu » śr lis 23, 2005 22:41

Witam:)

Gdzieś tutaj na forum pisali, że należy pokrętło od ogrzewania na max ustawić,
bo inaczej się zapowietrzy przy wymianie płynu.
Mnie jak się zapowietrzył to poprostu spuściłem jeszcze raz płyn i nalałem powoli wraz z dobrym ustawieniem pokrętła. Pozdro



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw lis 24, 2005 01:14

Pokrętło niema nic do tego .Podobno masz przed nagrzewnicą taki zaworek na rurce który można swobodnie wywalić i będzie lepiej.Tak pisali ci co to robili.



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » czw lis 24, 2005 03:00

dominik7, nic nie odpowietrza sie, zalewasz zakrecasz i jedziesz ;)



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob lis 26, 2005 22:08

może masz coś zapchane



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 27, 2005 01:55

W sumie odpowietrzanie polega na tym że zalewa się układ(czyly wlewa do pojemniczka na płyn chłodzący takąciecz czyt.petrygo lub inne ustrojstwo) potem odpala się silnik (oczywiście przy odkęconym korku pojemniczka) czeka aż się chwilę nagrzeje(nie gazować jak debil) i sprawdza jak tam ilość płynu w zbiorniczku,jeśli brakuje to dolewamy tyle ile trzeba(ale uwaga nie zimny płyn do fest gorącego zbiorniczka po prostu jak trzeba to się czeka aż delikates wystygnie tak aby paluch możnabyło włożyć ale z tym uwaga).Następnie jak dolejemy to jak wystygnie całkowiecie znowu sprawdzamy czy jest oki(nie ma wycieków bo lubi jak wystygni ciec) i jest okey.



darek i jadzka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pt lis 04, 2005 21:24
Lokalizacja: jadowniki

Post autor: darek i jadzka » ndz lis 27, 2005 14:37

witam....ja zmienialem plyn i nic nie odpowieczalem i grzeje super a tobie cos sie stalo innego moze jakis osad kamienia zatkal nagrzewnice albo ktorys zawor do ogrzewania nie puszcza ....szukaj przyczyny w czyns innym niz odpowieczanie .....pozdrawiam....



GregorG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 21:02
Lokalizacja: Puck/Starzyno

Re: znow odpowietrzenie ukladu

Post autor: GregorG » ndz lis 27, 2005 14:53

dominik7 pisze:Na poczatek moze sie przywitam-czesc wszystkim ! mam problem i jesli ktos moglby mi pomoc bylbym wdzieczny.No wiec...wymienialem plyn do chlodnicy,samochod niby odpowietrzony a tu licho zogrzewaniem,tzn.prawie go nie ma...Co zrobic?Czy zle odpowietrzylem czy tez moze to byc inna przyczyna?Prosilbym(jesli to jednak jest zapowietrzenie)o instrukcje jak ja odpowietrzyc.Z gory dziekuje.
Witam
a ile litrów płynu ci weszło przy zalewaniu ???



SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » ndz lis 27, 2005 15:27

Odpowietrza się jak napisano - odpalasz i dolewasz.
A regulator ogrzewania działa? :)



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 27, 2005 15:37

Najlepiej przeczyść cały układ chłodzenia czymś co ci polecą w sklepie auto,lub zapytaj forumowiczów



Awatar użytkownika
kociak199
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn lis 07, 2005 00:15
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: kociak199 » ndz lis 27, 2005 18:28

przyczyn, ze nie grzeje się twoje autko jest dużo. kiedy miałam problem z nagrzewnicą jeździłąm po różnych mechanikach. W rezultacie odpowietrzyło się sam bez ncizyjej pomocy. Ale spróbój odkręcić korek włączyć samochód ( nie koniecznie ustawić na maxa nagrzewanie to nie miało zwiazku z tym) zagotować płyn aż włączy się wentylator. zakręcić. Zrób to z 5 rany nawet. Jeśli dalej nie grzeje sprawdź : termostat, czy nie ma wycieków większych ( bo małe to też nic nie znaczy) czy nagrzewnica jest dobra, jeśli masz metalowy trójdzielnik i malutki obiek przy wlocie do nagrzewnicy i wylocie to spradź czy się nie zapchał... tyle moge ci proadzić



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

odpowietrzenie

Post autor: dominik7 » ndz lis 27, 2005 21:25

Przepraszam ze mnie tak dlugo nie bylo...Do srodka weszlo mi tak z..6 litrow tyle ze stan jest troche powyzej minimum.gdy wymienialem plyn sprawdzalem czy chlodnica i nagrzewnica sa szczelne-byly tak szcelne ze az sam bylem zdziwiony..Jedynym mankamentem moglby byc tu termostat-chyba sie zacial tzn zawsze sa cieple oba weze od chlodnicy,nawet gdy silnik sie jeszcze nie nagrzeje.Ale gdy sie nagrzeje i tak leci tylko letnie powietrze...



fibolek

Post autor: fibolek » ndz lis 27, 2005 23:34

A z którego roku masz Jette(chodzi o silnik) i jakie ma on oznaczenie.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

odpowietrzenie

Post autor: dominik7 » pn lis 28, 2005 20:22

no nowa to ona nie jest-poczatki produkcji('85).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 331 gości