mk2 brak przyspieszenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » ndz lis 27, 2005 00:59

to jednak pompa??

[ Dodano: Nie Lis 27, 2005 12:16 pm ]
jak sprawdzic przed zakupem czy to napewno pompa ??

przypomne objawy:
najczesciej dzieje sie tak przy zmianie z 1 na 2 ale na pozostalych biegach czasem tez.Na chwilę łapie jakby muła (na 3-4 sek)poprostu nie chce jechać, ale po nacisnieciu kilka razy na gaz lub paru sekundach wszystko wraca do normy i wchodzi na obroty.Jak jest wiecej niz 1/3 beny to jest ok.Filtry wymienialem latem .golf 2 1.3 wtrysk

[ Dodano: Nie Lis 27, 2005 2:33 pm ]
hallo!!

to jak w kocnu sprawdzic czy to napewno pompa??



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz lis 27, 2005 15:54

do sprawdzenia pompy by sie rpzydał ciśnieniomierz, taki specjalny, boi usi mieć konkretne ciśnienie paliwo na wyjsciu z pompy, tak poprostu w domu tego nie sprawdzisz, mozesz jedynie sprawdzic czy waha sie leje z pompy, ale to wykluczamy bo leje sie cały czas, moze to być krestia silniczka krokowego, ty masz wtrysk? moze silniczek krokowy odmawia ci cos posłuszeństwa, dziwne też troche z tym bakiem pełnym i oprónionym...


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » ndz lis 27, 2005 16:45

no mam golfa 2 1,3 '90 NZ na wtrusku i tak jak pisalem dzieje sie to jak zostaje 1/3 baku bo gdy jest full badz polowa to wszystko ok



Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » pn lis 28, 2005 00:36

na moje oko pompa!! miałem jak by to powiedzieć identyczne zachowanie!! jak sprawdzić...
szczerze nie zabardzo wiem...igor002 coś o ciśnieniomierzu pisze i pewnie ma racje.. ale sam bym sobie rady z ciśnieniomierzem nie dał:D... jak z czasem bedzie jeszcze bardziej zamulał, to jeśli masz odrobine czasu i ochoty to wykreć pompe z baku (30sekund roboty), jesli mnie pamięć nie myli w technicznych danych powinieneś gdzieś znaleźć informacje ile dana pompa powinna cieczy przepompować w określonym czasie:) wykrecona pompe podłączasz do akumulatora zanurzasz zalóżmy w misce z wodą i sprawdzasz ile ona sobie przepompuje.
Ale ja sie w takie rzeczy nie musiałem bawić, u mnie poszła w diabły:) i po krotszej diagnozie było wiadomo o co chodzi.

P.S. za tą metode z przepompowanem cieczy to nie jestem pewien ale gdzies o czyms takim słyszałem:)

pozdrawiam


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » wt lis 29, 2005 00:37

ok dzieki za info



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » wt lis 29, 2005 00:49

co prawdo to forum VW a nie Seata ale w kocnu to tez w pewnym stopniu VW :)
mialem identycznie w toledo i okazala sie ze to pompa paliwa ale ta w zbiorniku, wymienilem i teraz smiga az milo



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » wt lis 29, 2005 03:02

w takim razie kupie pompe i wymienie,da rade to samemu wumienic czy raczej do mechanika??

ps:jaka pompe kupic??



Awatar użytkownika
Jasio_Zawodnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob paź 23, 2004 00:34
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jasio_Zawodnik » wt lis 29, 2005 17:07

Jeśli już wiesz ze to pompa to panie 3 min roboty.. no moze 20:) wyciągasz pompe z pływakiem, zamieniasz pompy :D i gra gitara:) [sie wie nie zapomnij jej spowrotem włożyć] jak jakiś klopot to z chęcią napisze co i jak dokładnie pamietam tą diablice ale mało jest łatwiejszych pomp do wymiany:)

pompe... byle żywotna i nie zagłośną, ja chyba kupiłem delphiego i jest diabelsko głośna.z baku dochodzi chałas rasowej dojarki do mleka:)


Może i mały mięsień ale za to jaka dusza!!
Teraz to chyba spory biceps jest :D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości