[Pomoc] Uderzyłem lewym tylnim kołem w krawężnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

necro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 14:25
Lokalizacja: Wrocław

[Pomoc] Uderzyłem lewym tylnim kołem w krawężnik

Post autor: necro » ndz lis 30, 2008 14:33

Witam
Wczoraj miałem nie miłe zdarzenie na zakręcie, przy skręcie w prawo wyrzuciło mnie na lewą stronę no i uderzyłem lewym tyłem, a dokładnie kołem. Felga się trochę pogięła i wydaje mi się że został jeszcze uszkodzony wahacz, ale nie jestem tego pewien. Jakoś musiałem wrócić do domu, no i przy jeździe strasznie zrzucało.
Proszę o odpowiedź co mogło się dokładnie zepsuć, na naprawę tego mam około 500zł.

Auto to: Golf 3, 1,4

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz lis 30, 2008 14:49

wahacza to z tyłu nie ma w golfie :)
albo zgiąłeś samą felgę. (to mozesz sprwadzic zakladacjać na to koło drugą dobrą felgę) albo zgiąłes zawias (i tu pójść mógł czop piasty, albo całą belka zawieszenia albo w estremalnym wypadku pokrzywiłeś teżmocowania belki)
Tak czy inaczej naprawę trzeba ptzeprowadzicw ten sposób że zakłądasz proste felgi i wtedy albo ewdentnie nadal będzie bić i to bedzie swiadczylo ze cos dalej pogiałęś albo juz wszystko bedzie OK podczas jazdy ale mimo wszystko polecałbym pojechać wtedy na pomiar geometrii, bo moze si eokazać ze cos jest delikatnie przekoszone.



Awatar użytkownika
miHoo79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:44
Lokalizacja: Mikstat/Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: miHoo79 » ndz lis 30, 2008 17:05

Nie stresuj sie za duzo to wytrymale auta ;) kiedys polowka (tez belka z tylu) na recznym zima chcialem pokonac kraweznik i "przegralem" felga pokrzywina zawieszenie ok... zaloz zapas i przejdz sie kawalek nie ktos za Toba jedzie i patrzy jak kola "patrza"... Jak to nie byl mocny dzwon to felga tylko do wymiany na moj gust... Pozdro



Bolo159
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 12:47
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Bolo159 » ndz lis 30, 2008 19:15

Mało prawdopodobne jest aby mocowanie belki się ugeło, tuleje metalowo gumowe napewno trochę zamortyzowały uderzenie. Mawet jeśli ugieła się belka ( co jest mało prawdopodobne) to kosz używanej to ok. 200 zł więc z montażem suma nie przekroczy napewno 500 zł.

Ale najpierw sprzawdz jak auto zachowuje się na prostych felgach jak podpowiadali Ci koledzy wcześniej.


Auto jest bogiem a prędkość nałogiem, turbo podstawą a nitro zabawą!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości