Domowy przegląd

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Quest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 23:33
Lokalizacja: Poznań

Domowy przegląd

Post autor: Quest » wt lis 25, 2008 01:04

Jako, że mój Leon to MK4 w nieco innym opakowaniu, a nie znam lepszego merytorycznie forum, właśnie tu zadaje to pytanie. Niedawno kupiłem moje TDI i chce zrobić sam w miarę proste rzeczy takie jak wymiana oleju, filtrów powietrza i oleju. Jako, że to mój pierwszy diesel nie mam pojęcia jakie części kupić. Olej wiem, że jest zalany jakiś Castrol(właściciel poprzedni nie wiedział jaki...),chciałbym go zmienić na Mobil, jaki dokładnie zakupić? Przebieg auta to 161 000. To samo tyczy się filtrów. Ostatnie pytanie to trudność wymiany filtra paliwa, są z tym kłopoty? Aaaaa, jeszcze jedno, ostatnio wszedłem pod auto i nie mogłem dostrzec filtra oleju, gdzież on jest w dieslu? Wybaczcie pewnie infantylne pytania, ale kto pyta nie błądzi :|


Obecny projekt: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=598327

Awatar użytkownika
Karpik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: sob cze 21, 2008 22:47
Lokalizacja: Warszawa/Kłodzko

Post autor: Karpik » wt lis 25, 2008 08:45

Co do oleju to najlepiej zalać Motula. Co do filtrów to Knecht lub Mann. Wymiana filtrów nie stwarza problemów. Filtra paliwa w sumie jeszcze nie wymieniałem ale to chyba nic takiego. Nie zapomnij tylko zalać go ropką :chytry: Filtr oleju masz po prawej od bagnetu. Tu masz fotkę
ObrazekObrazek

Miłego grzebania
Ostatnio zmieniony wt lis 25, 2008 09:38 przez Karpik, łącznie zmieniany 1 raz.



Quest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 23:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Quest » sob lis 29, 2008 14:20

Dzięki wielkie, punkcik dla Ciebie :)


Obecny projekt: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=598327

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 351 gości