jak sprawdzic ze Golf jest GT a nie CL

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

jak sprawdzic ze Golf jest GT a nie CL

Post autor: naughtyjurand » wt gru 14, 2004 11:48

Witam wszystkich, dwa dni temu kupilem sobie Golfika II 1.8 wyprodukowany w grudniu '89. Autko zostalo sprowadzone z niemiec. W papierach przy zakupie znalazlem rozbierznosc przy zdefiniowaniu modelu, na klapie jest znaczek CL jednak sprzedawca upieral sie przy tym ze jest to model GT. Od razu powiem ze nie jestem mechanikiem i nie znam sie za duzo na samochodach bo od zawsze grzebalem w motocyklach :) (mam HONDE CBR 600). No ale wracajac do tematu, opony co by nie mowic maja rozmiar 185 wiec wydaje sie jak by byly pod mocniejszy silnik, samochodzik ma 90km ale nie wiem czy to jest wyznacznik modelu GT czy CL...
Dlatego zwracam sie z pytaniem do was :)

Pozdrawiam.


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt gru 14, 2004 11:52

Podstawowa sprawa - szukaj z przodu wentylowanych tarcz hamuców, reszte mojego opisu masz tutaj:

Wersja "usportowiona" Golfa, jedna z ciekawszych ze względu na niektóre właściwości i wyposażenie, oferowana z silnikami 1.8 90PS GX/RP , oraz diesle MF/JR 70PS i 80PS z Intercoolerem - SB (GTD) i produkowana w wersji 2 i 4-drzwiowej, wyposażona w kubełkowe fotele, wspomaganie układu kierowniczego (nie wszystkie modele), pełne okablowanie audio, halogeny w atrapie przedniej (, czarno-czerwone tylne lampy, obrotomierz, komputer MFA, także wentylowane przednie tarcze hamulcowe, oraz hamulce tarczowe z tyłu (podobno nie we wszystkich), zawieszenie było lekko obniżone (10mm), można było zamówić elektrykę szyb, lusterek, szyberdach, skórzaną tapicerkę oraz abs.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » wt gru 14, 2004 12:32

w tej chwili jestem w robocie i nie moge wszystkiego sprawdzic, jednak to co moge dodac w chwili obecnej:
- moja wersja jest 2 drzwiowa
- mam wspomaganie
- jest okablowanie audio (i chyba bylo radyjko ale koles wyjal zanim mi je sprzedal)
- nie ma natomiast obrotomierza - jest zegarek (co bede musial zmienic bo mnie denerwuje ze nie widze co sie dzieje z silnikiem :) )

Byc moze poprzedni wlasciciel wsadzil tu sam silnik od GT, ale tego nie potrafie sam sprawdzic, moze skocze w weekend do serwisu VW zeby rzucili na to okiem :) chyba ze jest ktos z Warszawy kto moglby... :chytry:

narazie
ps: dziekuje za tak szybka odpowiedz!


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt gru 14, 2004 12:35

Silnik może być taki sam jak w GT - pewno masz monowtrysk.
Po prostu w Cl/Gl/GT wkładali te same silniki także (1.8 90ps).
Skoro nie masz obrotomierza, to na pewno masz wersję CL


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt gru 14, 2004 13:38

ygd pisze:Silnik może być taki sam jak w GT - pewno masz monowtrysk.
Po prostu w Cl/Gl/GT wkładali te same silniki także (1.8 90ps).
Skoro nie masz obrotomierza, to na pewno masz wersję CL
a wszystko wyjasni sie jak sprawdzisz czy tarcze czy bebny z tyłu


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Koolas
GolF UseR
GolF UseR
Posty: 261
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 13:59
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Koolas » wt gru 14, 2004 13:51

a MFA jest :?:


[url=http://www.fodey.com/generators/animated/ninjatext.asp][img]http://r3.fodey.com/16ca283f31d0e4e2bb49d6596ec5f09b4.1.gif[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129724]JETTA[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=31624&postdays=0&postorder=asc&start=0]Golf 2[/url]

Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt gru 14, 2004 14:00

Przecież napisał, ze obrotomierza nie ma, to mfa też na pewno nie :D


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
Sławek_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 13, 2004 20:17
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Sławek_M » wt gru 14, 2004 17:25

Podobno w każdym GT powinien być MFA, kubełki, obrotomierz, tarcze wentylowane z przodu no i zewnątrz charakterystyczne plastiki na nadkolach, nie do końca pomalowane zderzaki. W moim GT dodatkowo jest oryginalnie dwu-rurka.



Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » wt gru 14, 2004 18:49

Sławek_M pisze:Podobno w każdym GT powinien być MFA, kubełki, obrotomierz, tarcze wentylowane z przodu no i zewnątrz charakterystyczne plastiki na nadkolach, nie do końca pomalowane zderzaki. W moim GT dodatkowo jest oryginalnie dwu-rurka.
ja mam dodatkowo, szyberdach, tarcze z tylu, cimne lampy z tylu, wspomaganie i na klapie do baku jest naklejka sugerujaca ogumienie 185 i 195....
nie mam natomist wentylowanych tarcz z przodu, halogenow (choc wyglada na to, ze kiedys byly) i zderzaki mam plastikowe....


Just passing trough...

Bycza

GTI??

Post autor: Bycza » wt gru 14, 2004 19:33

Sławek_M pisze:Podobno w każdym GT powinien być MFA, kubełki, obrotomierz, tarcze wentylowane z przodu no i zewnątrz charakterystyczne plastiki na nadkolach, nie do końca pomalowane zderzaki. W moim GT dodatkowo jest oryginalnie dwu-rurka.
A te tarcze to nie czasem w GTI????
Chociaż to pewnie nie jest wyznacznik bo kumpel ma GTI 115 pałer horsów i nie ma tarcz z tyłu....



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » wt gru 14, 2004 19:35

Wentylowane z przodu w każdym GT, z tyłu tarcze (ale nie we wszystkich chyba)


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

Awatar użytkownika
jazel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: wt lis 02, 2004 20:32
Lokalizacja: Kraków [Opole]

Post autor: jazel » wt gru 14, 2004 20:32

ygd pisze:Wentylowane z przodu w każdym GT, z tyłu tarcze (ale nie we wszystkich chyba)
ale tarcze to jest taki element ktory sie zuzywa i co jakis czas jest wymieniany. i zwykle w starszych samochodach wstawiamy w miejsce oryginalow tansze zamienniki. dlatego ja bym sie nie sugerowal tym wentylowaniem, bo przeciez poprzedni wlasciciel (no chyba, ze ktos ma golfa od nowosci - 10, 15 lat) mogl wsadzic co chcial. co innego takie elenemty jak wspomaganie i szybrdach np.

btw. w poradach sa opisane wyposarzenia poszczegolnych modeli!


Just passing trough...

Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » wt gru 14, 2004 21:31

W bagażniku powinna być nalepka i tam powinna raczej pisać jaka to wersja. To moje zdanie.



Awatar użytkownika
Sławek_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 13, 2004 20:17
Lokalizacja: Garwolin

Post autor: Sławek_M » wt gru 14, 2004 22:28

Zmienić tarcze z wentylowanych na zwykłe i odwrotnie nie jest takie chop-siup, trzeba wymieniać całe mocowanie i mechanizm ( inny rozstaw). Oryginalnie w GT powinny być tarcze wentylowane z przodu i zwykłe tarcze z tyłu. Dodatkowo zawieszenie obniżone.
Ja jeżdźę wersją GT Specjal i mam wszystkie gadżety charakteryzujące GT. W zasadzie nie wiem jaka różnica jest między GT a GTi, chyba tylko silnik. Chociaż swoim mogę startować do GTi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 505 gości