Skacząca temteratura

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

FrozenShadoow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 26, 2007 00:18
Lokalizacja: Kozienice

Skacząca temteratura

Post autor: FrozenShadoow » pt lis 28, 2008 00:51

Witam,

Mam problem...mianowicie wskaznik temperatury cieczy chłodzącej robi strasznie wachania, tzn podczas jazdy potrafi zejsc do okołu 0 stopni po czym po 20 min wskoczyc spowrotem na 90. I nie ma znaczenia czy jest lato czy zima, czy stoje w korku czy jest to na trasie. Co to może być i co musze najpierw sprawdzic...przeglądałem forum zanim napisałem posta i myśle ze jest to termostat ale nikt nie pisał ze wskazówka tak dziwnie sie zachowuje wiec nie jestem pewien.

Z góry dziekuje
Pozdrawiam



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt lis 28, 2008 05:49

FrozenShadoow pisze:i myśle ze jest to termostat
Raczej nie termostat, nie spadła by do zera. Usterka raczej elektryczna - przerwa na jakimś przewodzie, albo czujnik kończy żywot.



R_Tomek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt lis 08, 2005 18:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: R_Tomek » pt lis 28, 2008 08:33

Również miałem ostatnio takie same objawy i problemem okazał się czujnik temperatury, który również odpowiada za pokazywanie temperatury w liczniku. Koszt czujnika w ASO do silnika 1.6 AKL to 79,-
Jeżeli byłby popsuty termostat to temperatura nie spadała by do zera tylko, gdzieś do 60-70 stopni :hmm:


Mój Golfik: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171049

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 521 gości