Gaśnie 1-2 sek po odpaleniu???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
semp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 14:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Gaśnie 1-2 sek po odpaleniu???

Post autor: semp » pn lis 24, 2008 00:07

witam mam taki problem z moim mk3 mianowicie gasnie mi samochod po 1-2 sek po odpaleniu niezaleznie czy na gazie czy benzynie jedyny sposob na uruchomienie to przygazowac odrazu po przekreceniu kluczyka siwece przewody i rozrusznik mam nowe poradzcie cos bo idzie zima i bedzie niezdrowo dla silnika tak przygazowywac na zimnym silniku pozdrawiam


[img]http://www.marcinek1985.republika.pl/vwgolf/podpis_semp.jpg[/img]

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn lis 24, 2008 01:28

Jaki olej masz zalany , odpalasz go na wciśniętym sprzęgle? aku naładowany?


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn lis 24, 2008 02:15

mi tak gasł jak walnięty był hall, ale towarzyszyły temu inne objawy. To może być wiele rzeczy ale halla też bym sprawdził.



chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » pn lis 24, 2008 08:08

mam to samo - nie odpala mi jak nie wcisne pedalu gazu (zarowno na benzynie jak i lpg)

na dniach bede wymienial lambde (bo mi padla) jaki krokowca... ponoc to moze byc jego wina.


u ciebie tez tak jest ze jak juz odpali (z wcisnietym gazem) to masz bardzo niskie obroty ktore rosna wraz ze wzrostem temp silnika (po dluzszej chwili dochodza do +/- 1000rpm i juz sa stabilne) ?


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn lis 24, 2008 08:14

jak kolega pisze to krokowiec, sąda lambda działa po rozgrzaniu silnika a tym samym wydechu


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Bond29
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 23, 2008 20:35
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: Bond29 » wt lis 25, 2008 00:17

ludzie w którym świecie wy żyjecie od kiedy auto po1 -2 sekundach gaśnie po tych objawach co wy piszecie . Kolego sprawdź imobilajzer który jest wbudoiwany w kluczyku i możesz mieć uszkodzony czytnik bo ja robiłem doświattczenie jakie som objawy gdy się wciągnie imobilajzer z kluczyka i dokładnie som takie same objawy jak ty piszesz praktycznie zapalasz auto i nie zdeżysz dać mu gazu jak zgaśnie



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Re: Gaśnie 1-2 sek po odpaleniu???

Post autor: zodiak » wt lis 25, 2008 00:27

Bond29 pisze:udzie w którym świecie wy żyjecie od kiedy auto po1 -2 sekundach gaśnie po tych objawach co wy piszecie . Kolego sprawdź imobilajzer który jest wbudoiwany w kluczyku i możesz mieć uszkodzony czytnik bo ja robiłem doświattczenie jakie som objawy gdy się wciągnie imobilajzer z kluczyka i dokładnie som takie same objawy jak ty piszesz praktycznie zapalasz auto i nie zdeżysz dać mu gazu jak zgaśnie
Coś mi tu "śmierdzi" skoro :
semp pisze:jedyny sposob na uruchomienie to przygazowac odrazu po przekreceniu kluczyka


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » wt lis 25, 2008 00:51

Bond29 pisze:ludzie w którym świecie wy żyjecie od kiedy auto po1 -2 sekundach gaśnie po tych objawach co wy piszecie . Kolego sprawdź imobilajzer który jest wbudoiwany w kluczyku i możesz mieć uszkodzony czytnik bo ja robiłem doświattczenie jakie som objawy gdy się wciągnie imobilajzer z kluczyka i dokładnie som takie same objawy jak ty piszesz praktycznie zapalasz auto i nie zdeżysz dać mu gazu jak zgaśnie
zgadza sie, ale co ma przygazowka do immo?


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » wt lis 25, 2008 01:44

Bond29 pisze:ludzie w którym świecie wy żyjecie od kiedy auto po1 -2 sekundach gaśnie po tych objawach co wy piszecie . Kolego sprawdź imobilajzer który jest wbudoiwany w kluczyku i możesz mieć uszkodzony czytnik bo ja robiłem doświattczenie jakie som objawy gdy się wciągnie imobilajzer z kluczyka i dokładnie som takie same objawy jak ty piszesz praktycznie zapalasz auto i nie zdeżysz dać mu gazu jak zgaśnie
Kolego a w jakim ty świecie żyjesz ? do szkoły nie chodziłeś?

Co ma immobiliser do odpalania na wciśniętym pedale gazu. Jak masz immo uszkodzony lub czytnik to sobie możesz gazować aż się zes*****sz :green_fuck:


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
AndrzejYankes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: wt sie 08, 2006 18:30
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.[POS]
Kontakt:

Post autor: AndrzejYankes » wt lis 25, 2008 17:39

chase1 pisze: u ciebie tez tak jest ze jak juz odpali (z wcisnietym gazem) to masz bardzo niskie obroty ktore rosna wraz ze wzrostem temp silnika (po dluzszej chwili dochodza do +/- 1000rpm i juz sa stabilne) ?
A czujnik temperatury sprawny?



Awatar użytkownika
semp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 14:56
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: semp » czw lis 27, 2008 23:37

witam wszystkich ponownie olej mam zalalny elf15w40 odpalam go na wcisnietym sprzegle a akumulator sprawny i naladowany
chase1 mam bardzo podobne objawy do twoich bo pracuje tak nierowno i na zimnym silniku niskie a pozniej jak sie rozgrzeje to normalnie pracuje i odzyskuje moc jak wymienisz krokowca to daj znac.
AndrzejYankes czujnik temperatury termostat i wentylator nowy bo padlo mi chlodzenie na wakacjach
Bond29 kolego masz po czesci racje bo objawy naprawde sa podobne do tego jak odpalanie kluczykiem bez imobilajzera bo ojciec mi dorobil kluczyk i nie wiedzial ze w srodku jest imo i dorobil mi bez i nie moglem odpalic auta tym kluczykiem bo po 2 sek gasl ale to raczej nie w tym problem bo po kilku probach udaje mi sie go odpalic a zeby byl problem w imo to nie odpalil bym go
wiec panowie mamy tak: CZUJNIK HALLA, KROKOWY,LAMBDE kolega tobi mowi ze to nie lambda ale mialem przypadek na rozgrzanym troche silniku bo przejechalem jakies 2-3km po miescie i zaszedlem do sklepu i tez nie dalem rady odpalic wiec moze lambda?


[img]http://www.marcinek1985.republika.pl/vwgolf/podpis_semp.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw lis 27, 2008 23:43

W czasie "niezapalania" należy konkretnie walnąć piąstką w parapet nad licznikiem (poważnie!) - jeśli pomoże to tzw zimne lutowanie lub obluzowany przekaźnik w alarmie fabrycznym umieszczanym właśnie w tym rejonie, za licznikiem w środku.
W ECU jest funkcja "kick-down" czy jakoś tak, że w razie niebezpieczeństwa np. przy ryzykownym wyprzedzaniu auto jedzie omijając wszelkie takie głupstwa jak alarm, podobno ale się sprawdza.
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2008 23:46 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



marcin10702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:46
Lokalizacja: kęty

Post autor: marcin10702 » czw lis 27, 2008 23:49

Ja bym na początek proponował przeczyścić przepustnice może pomóc ale z tego co piszesz to może tez być czujnik położenia przepustnicy! Spawdź to czyszczenie nic nie kosztuje! :okej:



chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » czw lis 27, 2008 23:51

krokowiec dzisiaj przyszedl (lambda tez)
jutro, albo w sobote bede zakladal - dam znac ; ale na dzien dzisiejszy jestem rawie pewien ze to wlasnie krokowiec

zrob sobie maly test - przekrec kluczyk (nie pdpalaj silnika), otworz maske, poruszaj przepustnica i nacisnij palcem na trzpien krokowca (czasami dusilem go kilka razy), wroc do samochodu i bez cofania luczyka oraz wciskania pedalu gazu odpal silnik (przekrec dalej).
u mnie odpalal bez problemu


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 488 gości