Uszczelka do przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nyjger96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 24, 2005 17:11
Lokalizacja: Getto

Uszczelka do przedniej szyby

Post autor: nyjger96 » sob lis 26, 2005 16:37

Czy da sie wymienic sama uszczelke w przedniej szybie Golfa 3? Jak tak to jakie sa jej koszty?

A moze da sie to jakos zakleic, bez zbednych kosztow i czym. (uszczelka jest spekana)
Z gory dzieki za informacje.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lis 26, 2005 16:57

a o którą uszczelkę Ci chodzi dokładnie bo szyba to jest klejona....



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lis 26, 2005 17:04

W MKIII szyby przednie są klejone przynajmniej te wersje które posiadaja Airbag-i. Jesli u Ciebie jest uszczelka (dziwne ale mozliwe) i masz z nia problem czyli cieknie co do środka woda to ja bym wymienił. Koszty nie powinny byc duze jeśli chodzi o samą uszczelake a co do robocizny to nie wiem. Wartozobaczyć czy uszczelak jest mocno popekana i czy wymaga wyniany. Może byc sparciała tylko z zewnatrz na niewielką głebokość wyniku oddziałwania promieni slonecznych .


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

nyjger96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 24, 2005 17:11
Lokalizacja: Getto

Post autor: nyjger96 » sob lis 26, 2005 17:15

No a nie mozna by tego zaklepic jakos sylikonem albo jakims klejem specjalnym do szyb, tak zeby tego nie bylo znac za bardzo?? a o uszczelke to chodzi o ta dolna.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lis 26, 2005 17:27

nyjger96 pisze:No a nie mozna by tego zaklepic jakos sylikonem albo jakims klejem specjalnym do szyb, tak zeby tego nie bylo znac za bardzo?? a o uszczelke to chodzi o ta dolna.
jak masz możliwość to zrób foto i tu wklej, bo nie jestem pewnien czy mamy na myśli to samo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 26, 2005 17:52

nyjger96 pisze: a o uszczelke to chodzi o ta dolna
nie chodzi ci czasem o brzeg osłony podszybia? lubi sie kruszyć ale to nie jest uszczelka szyby.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

nyjger96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 24, 2005 17:11
Lokalizacja: Getto

Post autor: nyjger96 » sob lis 26, 2005 18:09

Paweł Marek pisze:
nyjger96 pisze: a o uszczelke to chodzi o ta dolna
nie chodzi ci czasem o brzeg osłony podszybia? lubi sie kruszyć ale to nie jest uszczelka szyby.

Musialbym zdjecie tego zrobic zebyscie mogli zobaczyc. A ten caly brzeg oslony mozna wymienic na nowy? Bo to jest raczej to na bank.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lis 26, 2005 18:24

Nie da rady raczej. Chyba żeby jakoś dokleić, wyrównać silikonem faktycznie ale tak żeby do szyby nie przykleić. Sam brzeg jest z innego materiału jak cała osłona - to jakaś guma zespolona z plastykowa osłoną. W moim GTI które jest Włoch cay ten uszczelniający brzeg popękał pewnie od gorącego włoskiego słoneczka. Odłamałem to na całej długości i lepiej wyglada. Raczej nic tam nie zaleje - szparka jest mała. W Vento ktore mam z Niemiec guma jest ok.(mimo 13 lat)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kotem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: pn paź 10, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kotem » sob lis 26, 2005 18:43

Paweł Marek pisze:szparka jest mała
nie ma jak to małe szparki :)
Podepne sie pod temat bo mi w mkII cieknie
Tylko ze u mnie jest taki problem ze uszczelka odeszła od dachu a pod spodem jest zajbiście dużo rdzy prawie na całej długosci no i leje sie do srodka prawie ze ciurkiem. Orientujecie sie ile moze wyniesc taka uszczelka i ile by mnie skroili w jakims warsztacie za wyczyszczenie tej rdzy zaszpachlowanie tych ubytków i pomalowanie pod kolor do wysokości szyberdachu??


[img]http://images22.fotosik.pl/25/4dfe2cbdc7fe3131.jpg[/img]
[you]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob lis 26, 2005 19:28

nyjger96, wiesz wszystko wygląda, że chodzi Ci o podszybie - jeśli tak to wymiana na nowe lub prawie nowe w całości, lub możesz podziałać tak jak pisze Ci Paweł Marek,
kotem, a Ty to zacznij od rdzy, bo sama uszczelka to mało. Trudno powiedzieć ile Cie to wyniesie, bo tej rdzy nie widziałem, najlepiej odwiedź jakiegoś przyzwoitego blacharza i zapytaj



nyjger96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 24, 2005 17:11
Lokalizacja: Getto

Post autor: nyjger96 » sob lis 26, 2005 19:59

dobra dam sobie juz jakos z tym rade wielkie dzieki wszystkim co odpowiedzieli na mojego posta w sprawie podszybia :grin: , bo jeszcze mam jeden maly problem.

Mianowicie od czasu do czasu blokuje mi sie mechanizm od kierowcy w siedzeniu. Nie mozna sklapnać siedzenia moze i wtym mi ktos pomoze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 248 gości