witam,mam problem z falujacymi obrotami w MK2 .1.3NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Modix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:37
Lokalizacja: SLASK

witam,mam problem z falujacymi obrotami w MK2 .1.3NZ

Post autor: Modix » śr lis 26, 2008 23:11

a dokładniej ze załanczam auto puki zimne trzyma 1000obr,a jak sie nagrzeje to ok 500 lub mniej, np. jade redukuje na luz to az kontrolka z ładowania błyśnie a czasem nawet mi zgasnie na skrzyzowaniu.niewiem co to moze byc poczytałem troche forum,czy to przepustnica i lewe powietrze?? gdzie ona jest jak by mi ktos fotke z zaznaczeniame jej dał albo jakis czujnik.swiece mam nowe,niewiem co mam ogladac i gdzie szukac przyczyn tych obrotow, strasznie to wkurza bo da mu sie gaz a on bum i juz stoje na skrzyzowaniu.



marcin10702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:46
Lokalizacja: kęty

Post autor: marcin10702 » czw lis 27, 2008 01:36

to może być przepustnicą a co masz wtrysk czy gażniak???



Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » czw lis 27, 2008 12:11

Masz LPG? Sprawdz odme jeszcze gdzies w FAQ byl artykuł na temat odmy w tych silnikach. To najczęstsza dolegliwość falowania i gaśnięcia silnika. A jezeli masz LPG to zobacz co sie dzieje na benzynie i na wszelki wypadek możesz odłączyć sonde lambde i zobaczyc co sie wtedy bedzie działo :)
Powodzenia ;) :bigok:



Modix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:37
Lokalizacja: SLASK

Post autor: Modix » czw lis 27, 2008 17:52

niemam lpg a silnik to wielopunkt jest,odma sprawdzona przeczyszczona tylko poczytałem ze moze na tej przepustnicy niemam uszczelki dlatego pytam gdzie ona jest i jakies inne sugestie co zrobic



marcin10702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 26, 2008 23:46
Lokalizacja: kęty

Post autor: marcin10702 » pn gru 01, 2008 22:53

Do przepustnicy zapięta jet linka gazu a więc nie powinieneś mieć problemu z znalezieniem przykręcona jest na 4 śrubkach chyba na imbusa piątka! Proponuje ją wyjąc i przeczyścić sprawdź czy papirowa uszczelka pod nią nie jest uszkodzona! Dobrze by było terz sprawdzić kopółke i palec a potem ustawić zaplon!



Awatar użytkownika
dogu18
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 673
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:39
Lokalizacja: Czerwionka - Czuchów
Kontakt:

Post autor: dogu18 » pt gru 12, 2008 19:30

witam koledzy:)
miałem podobny problem w moim NZ jak kolega wyczysciłem przepustnice bez jej zdejmowania(straszna menczarnia) ale niedało sie jej dokładnie do konca doczyscic:/
chcę ją zdemontowac tak samo jak cały kolektor(w kolektorze jest małe bagienko:/) i wszystko dokładnie doczyscic:)
tylko jest problem:/ niegdzie niepotrafie znalesc uszczelki pod przepustnice:/ w intercarsie niemaja:/

macie gdzies namiary na firme która oferuje takie uszczlki??


z góry dzieki za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 487 gości