Stukot na jałowym, skrzynia?? MK3 92 ABD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

baner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 18:37
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Stukot na jałowym, skrzynia?? MK3 92 ABD

Post autor: baner » sob lis 26, 2005 13:20

Na jałowym słychać dziwny stukot(rzeklbym nawet ze jest to klekotanie), prawdopodobnie ze skrzyni, po wcisnieciu sprzegla, przestaje skukać. Wystarczy nawet chociaz troszke podbic obroty ... nawet tak do 1200 i przestaje tez stukac. Aha ... i czasem jest zgrzyt przy wrzucaniu wstecznego. Co to moze byc i jak temu zaradzic...



Awatar użytkownika
sadek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pt kwie 08, 2005 13:50
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: sadek » sob lis 26, 2005 13:27

Łożysko oporowe masz do wymiany, mozna z tym jezdzic az sie rozsypie i nic sie nie stanie, koszt takiego łozyska jest bardzo tani ale roboty troche jest bo trzeba sciagnac skrzynie i rozebrac sprzegło. Moja rada - aż sie nie rozsypie jezdzij na takim, tez mam to samo. Pozdro


katowanie na śniadanie:)

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob lis 26, 2005 17:38

powiem w ten sposób : u mnie nie ma w skrzyni łożyska oporowego tylko jest taki wałek idący wgłąb skrzyni byłem w ciężkim szoku(wymieniałem skrzynie na 5.b) potem okazało sie że na wolnych obrotach coś grzechocze w okolicy skrzyni mój znajomy mechanik (kocha VW-jeździ mk3 GTD) że to właśnie ten wałek i narazie nie ma sie czym przejmować stwierdził że było kilka wersji takich skrzyń i to normalne poprostu z czasem sie ten wałek wyrabia (czyt. zbija sie do kupy) i skraca o około 1-2 mm stąd ten grzechot.'
jak wciśniesz sprzegło to puść je ale powoli.:P


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

baner
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 18:37
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: baner » śr lis 30, 2005 00:17

Byłem u mechanika i powiedział, że to na bank nie jest łożysko oporowe... Łożysko oporowe zaczyna pracować właśnie przy wciśnietym sprzęgle, a u mnie jak wciskam to stukot cichnie. Także to na pewno cosik innego ...



tomekzG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 21:10
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: tomekzG » śr lis 30, 2005 09:32




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości