Elektryczny zamek klapy bagażnika VW4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

reniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 14:23
Lokalizacja: Puławy

Elektryczny zamek klapy bagażnika VW4

Post autor: reniew » pn lis 24, 2008 12:11

Witam!

Elektryk zdiagnozował uszkodzenie mikrostyku w klapie bagażnika powodujące że nie włącza się oświetlenie bagażnika przy otwarciu klapy. Muszę kupić nowy zamek, ale przy okazji chciałbym założyć centralny w bagażniku, i z tego co słyszałem, w moim przypadku powinien być sterowany elektrycznie (nie pneumatycznie).
Czy mógłbym ktoś podać mi nr katalogowy do tego zamka, spróbuję poszukać takowego używanego, ew. wskazać mi jakiś sklep internetowy gdzie można takowy kupić? Nie mam spisu części do Golfa i trudno mi zorientować się jaki dokładnie powinien byc to model. Z góry dziękuję.
Jeśli chodzi o model autka, to 3-drzwiowy Golf IV, rok 1998. Oryginalnie bez centralnego zamka (w drzwiach niedawno został zamontowany).
Ostatnio zmieniony pn lis 24, 2008 12:13 przez reniew, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » pn lis 24, 2008 12:30

Czy twoj elektryk zdiagnozowal usterke sciagajac pastikowa tapicerke klapy czy w jakis inny sosob. Bo u mnie bylo podobnie tzn nie swiecila lampka w bagarzniku i centralny zamek nie widzial klapy bagarznika wogole... po sciagnieciu plastiku okazalo sie ze poporstu wypial sie kabelek... po wieciu go na swoje miejsce wszystko dziala tak jak nalezy :)
Obrazek



reniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 14:23
Lokalizacja: Puławy

Post autor: reniew » pn lis 24, 2008 12:52

Zaczęło się od tego, że po otwarciu klapy bagażnika nie włącza sie świetlenie bagażnika, które można jednak włączyć z kokpitu, poprzez oświetlenie wnętrza, wtedy mam i oświetlenie bagażnika i kabiny... Elektry założył centralny zamek w drzwiach i alarm, którego fabrycznie nie było. W tej chwili mimo otwarcia bagażnika przy włączony alarmie, alarm nie reaguje (co z reszta jest logiczne, bo skoro nie poszedł impuls o otwarciu klapy, to alarm nie zareaguje), a osobna krańcówka do alarmu nie była zakładana. Więc myślę że to ten nieszczęsny mikrostyk i potrzeba wymiany zamka. Ale jak już mam wymieniać zamek, to od razu zrobiłbym instalację do centralnego, więc chyba potrzebuję zarówno nr katalogowy samego zamka, jak również nr katalogowy siłownika do tego zamka... tak mi się przynajmniej wydaje. A elektryk niczego nie rozkręcał... uznał, że to jest to, bo w IV-kach to częsty problem.



Awatar użytkownika
MaNo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 388
Rejestracja: ndz lip 08, 2007 22:44
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: MaNo » wt lis 25, 2008 00:33

Sciagnij tapicerke z klapy bagaznika i sprawdz czy nie wypial sie ten kabelek bo masz identyczne obiawy jak u mnie..... jesli kabelek jest podlaczony tzn ze faktycznie cos nie tak z zamkiem :)



Awatar użytkownika
bartos 2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 16:25
Lokalizacja: jarosłaVWiec

Post autor: bartos 2008 » czw sty 29, 2009 17:40

u mnie już po problemie braku oświetlenia w bagażniku!!!!!!!!!!!
po prostu samo jakoś z siebie się naprawiło i już ładnie świeci żaróweczka. może trochę w tym pomogłem bo sprawdziłem właśnie te kabelki co jest foto powyżej w poście. ale nie od razu działało. i tak się borykam z kontrolką od otwartych drzwi bo przez moment działała i znowu jej się odwidziało. :crazy:

czasami wystarczy coś poruszać przeczyścić i może zadziała!! :helm:


[img]http://images48.fotosik.pl/34/7a8361a264f9111a.jpg[/img]

pozdrowionka

mic321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2007 00:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mic321 » czw gru 17, 2009 19:59

u mnie jest teraz taka bajka że musze wymienić zamek taki co pokazał Mano, rozebrałem go i okazało się że wyrobił się taki styk własnie w tym zameczki i pękła blaszka która zwalniała masę przy otwarciu klapy aby lampka się włączyła, przez co też przepalał mi się silniczek otwierający klapę, masakra beznadziejne rozwiązanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości