akumulator JENOX - miał ktoś ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
deaniel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 11, 2004 20:11
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

akumulator JENOX - miał ktoś ?

Post autor: deaniel » wt gru 14, 2004 14:10

Witam

Chcialem zapytac czy mial ktos z Was do czynienia z akumulatorami firmy JENOX. Pytam gdyz musze kupic akumulator do swojego auta i pewien sprzedawca bardzo wychwalal akumulatory tej firmy.

Wypowiedzcie sie cos na ich temat :)

PS: Czy do golfa 1.8 wystarczy akumulator 50 Ah o pradzie rozruchowym 320 A ??

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: akumulator JENOX - miał ktoś ?

Post autor: Borys » wt gru 14, 2004 15:40

deaniel pisze:Witam

Chcialem zapytac czy mial ktos z Was do czynienia z akumulatorami firmy JENOX. Pytam gdyz musze kupic akumulator do swojego auta i pewien sprzedawca bardzo wychwalal akumulatory tej firmy.

Wypowiedzcie sie cos na ich temat :)

PS: Czy do golfa 1.8 wystarczy akumulator 50 Ah o pradzie rozruchowym 320 A ??

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :)
kolega miał i jeździł wytrzymał 2 lata
ja mam w tej chwili 4maxa, produkt InterCars 65Ah (a produkcji WARTy)


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » wt gru 14, 2004 15:41

Ja mam w jednym aucie akumulator TYTAN, robiony przez Jenox dla sieci Carrefour. Jeździ już 3 zimę i nie ma z nim problemu. Do Golfa też kupiłem Tytana, mam nadzieję, że też się nie zawiodę. Poza tym ma 24 m-ce gwarancji i kosztował mnie 84 PLN.



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Re: akumulator JENOX - miał ktoś ?

Post autor: j_jasiu » wt gru 14, 2004 15:58

deaniel pisze:Witam

Chcialem zapytac czy mial ktos z Was do czynienia z akumulatorami firmy JENOX. Pytam gdyz musze kupic akumulator do swojego auta i pewien sprzedawca bardzo wychwalal akumulatory tej firmy.

Wypowiedzcie sie cos na ich temat :)

PS: Czy do golfa 1.8 wystarczy akumulator 50 Ah o pradzie rozruchowym 320 A ??

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :)
Kup Centrę Futurę i będziesz miał spokój na lata, być może jest on i dobry ale aqu to lepiej mieć markowe.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

cobra333
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 420
Rejestracja: wt lis 02, 2004 13:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: cobra333 » wt gru 14, 2004 16:29

miałem jenoxa i wytrzymał 2 lata potem ładowanie odbywałe się raz w tygodniu az zupełnie umarł
Proponuje centrę 2 lata gwarancji za rozsądne pieniądze lub jak masz kasy więcej to najlepsze aka jakie są to Oplowskie akumulatowy oryginały białe z komtrolką zasiarczenia


MORE POWER

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Re: akumulator JENOX - miał ktoś ?

Post autor: czyś » wt gru 14, 2004 16:53

deaniel pisze:Witam

Chcialem zapytac czy mial ktos z Was do czynienia z akumulatorami firmy JENOX. Pytam gdyz musze kupic akumulator do swojego auta i pewien sprzedawca bardzo wychwalal akumulatory tej firmy.

Wypowiedzcie sie cos na ich temat :)

PS: Czy do golfa 1.8 wystarczy akumulator 50 Ah o pradzie rozruchowym 320 A ??

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :)

Wybrałbym raczej centrę (plus, futura), nigdy nie miałem kłopotów. A teraz mam VARTĘ 50 Ah (prądu nie pamiętam) wapń+srebro w passacie 1.8. Super (akurat nie mieli centry do vw, a sprzedali mi w dobrej cenie)

Do passata 1.8 (tzw. B3 policyjny) producent podaje aku 44Ah. Praktycznie silniki 1.8 (rozrusznik z reduktorem) i osprzęt elektryczny w golfach i passatach z lat 88-93 niewiele sie różnią co do zapotrzebowania na prąd, więc co do zasady 50 Ah byłoby jak najbardziej ok (nie wiem jaki masz rocznik).
Moja passacina odpalała w dwudziestostopniowe mrozy na 44 Ah 230 A "Budget", zasiarczonym jak diabli, ale może po prostu mam fart?


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

akumulator

Post autor: bufu » wt gru 14, 2004 17:06

maiłem jenoxa przez 3 lata w vw polo nie było problemów a co najważniejsze tani !!!! :grin:



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt gru 14, 2004 17:17

Ja też do golfa kupiłem Jenoxa, potem pierwsza zima jaką przezył ten aku to była zima stulecia. Nie było problemów.
Kolejna zima i już trzeba było ładowac, ale jakoś przejeżdziłem. gdyby nie to ze w sobote sprzedałem auto byłaby to trzecia zima tego akku u mnie. Choć w tym roku juz kilka razy go ładowałem.
W zyciu nie kupie drugiego raz Jenoxa.



Awatar użytkownika
j_jasiu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:28
Lokalizacja: W-wa, Tarchomin
Kontakt:

Post autor: j_jasiu » wt gru 14, 2004 17:34

ditomek pisze:Ja też do golfa kupiłem Jenoxa, potem pierwsza zima jaką przezył ten aku to była zima stulecia. Nie było problemów.
Kolejna zima i już trzeba było ładowac, ale jakoś przejeżdziłem. gdyby nie to ze w sobote sprzedałem auto byłaby to trzecia zima tego akku u mnie. Choć w tym roku juz kilka razy go ładowałem.
W zyciu nie kupie drugiego raz Jenoxa.
No właśnie nie po to kupuje się aqu aby go po roku czy 2 ładować, aqu ma się ładować od jazdy gofrem z alternatora.


Pozdrawiam
Jasiu II

Kiedyś Mk II 1.6 MADISON i JETTA II 1.8 GT Opel Astra kombi 1.6 16V
Nissan Primera Kombi 2.0 TD
Teraz
Opel Vectra C Caravan 150 KM oraz BMW 316 compact (żony)
Volkswagen Golf GTI Klub Polska #104

Awatar użytkownika
Goofol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw lis 11, 2004 23:29
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Post autor: Goofol » wt gru 14, 2004 23:32

ja mialem tej firmy ako w Polonezie!!! poldi stał 3 lata pod chmurka i jak mróz przywalił to cięzko było!!! :jezor:



krzychoo

Post autor: krzychoo » śr gru 15, 2004 00:32

Witam


Pracowałem do niedawna w firmie która miedzy innymi sprzedaje akumulatory Jenoxa, mało tego rozpatruje również ich reklamacje i to co moge powiedzieć to nigdy nie kupiłbym ich produktów pod nazwą Titan czy Maksimus, bo takie też robia i tak jak było wcześniej pisane tylko dla supermarketów w jednym konkretnym celu- po to żeby były tanie!!! Niestety czesto ludzie mają z nimi problemy szczegolnie gdy dobiorą akumulator o najmniejszej dopuszczalnej pojemności. Mimo wszystko zdecydowana większość reklamacji jest spowodowana złym stanem inastalacji elektr. w autku (np. za duże, za małe lub brak ładowania, upłynność prądu, uszkodzony rozrusznik lub poprostu silnik który trzeba "chechłac" żeby odpalić- to tez zniszczy akumulator, zdażały się również przypadki że przyjeżdzali kierowcy z luźnymi klemami, a wtedy ładowanie raz jest raz go nie ma, co w efekcie prowadzi do jego rozładowania) Ze spokojnym sercem moge polecić akumulator o nazwie Jenox, czyli ich wiodącą markę (dodam jeszcze że jeździ na nich cała policja w moim mieście i nie ma z nimi praktycznie żadnych problemów-raptem kilka reklamacji) Sugeruje jeszcze aby przed zakupem nowej baterii sprawdzić ładownie w pojeździe powinno ono wynosić 13,9V (nawet na światłach) Często okazywało się że ludzie wymieniali akum. na nowy, który po kilku dniach odmawiał posłuszeństwa, powodem była wadliwa instalacja elektryczna, a nie akum. więc wydatek był zbedny!

Pozdrawiam

Krzychoo



czabu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czabu » śr gru 15, 2004 00:45

Hmmm... Tak odradzasz, ze prawie mnie zacheciles do kupna... :jezor: Sam sobie zaprzeczasz: piszesz ze tanie i bys nie kupil, ale reklamacje wynikaja z glupoty ludzi, a nie jakiejs szczegonej awaryjnosci konkretnych aku...



Ari

Post autor: Ari » śr gru 15, 2004 01:21

Czabu ---- Chodzi o TITAN i MAXIMUS :)
ja powiem tak: Centra,Centra,Centra i Centra
przyzwoita cena i przyzwoite aku ;)



czabu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czabu » śr gru 15, 2004 01:32

Ja rozumiem o ktore chodzi... Ale przeczytaj jego posta. Napisal, ze w zyciu by ich nie kupil, ale zaraz pisze ze zdecydowana wiekszosc reklamacji wynika z winy instalacji cyt. "Mimo wszystko zdecydowana większość reklamacji jest spowodowana złym stanem inastalacji elektr. w autku". Ja zrozumialem, ze ich wada jest to, ze sa tanie :grin: Jesli chodzi o centre, to tez sie wlasnie przymierzam do zakupu i wszyscy mowia CENTRA... Podobno (podobno bo tylko tak czytalem kiedys na p.m.s.) robia albo robili tez jakies aku dla boscha, ktory uchodzi najczesciej za wzor akumulatorow (moim skromnym zdaniem mocno przereklamowany i duuuuuzo za drogi)... Chociaz jenoxy tez w sumie maja dobra opinie... A jesli chodzi o scislosc to centra tez robi budzetowe aku dla supermarketow, ktore sa sporo tansze...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości